Andy Murray przekonany o pokonaniu Novaka Djokovica, który wygra Australian Open

Andy Murray powiedział, że ma “bardzo dobry strzał” w pokonaniu Novak Djokovic podczas czwartej próby w niedzielnym finale Australian Open, “jeśli gram mój najlepszy tenis”.

Cztery godziny przezwyciężenia 25-letniego kanadyjskiego serwera Power Milos Raonic w pięciu setach w drugim półfinale w piątek, świat nr 2 został na czas krótszy niż 36 godzin, aby przygotować się do piątej próby zdobycia tytułu z Australii, mając Również stracił na Roger Federer w 2010 roku.

Ale był optymistą i pewną siebie, mimo że Djokovic jest w formie swojego życia i wygrał imponującą wygraną w czterech setach nad Federerem w pierwszym półfinale. Noc przedtem. Andy Murray ma racjonalne podejście do stawienia czoła potężnemu Novakowi Djokovicowi Czytaj więcej

“Muszę to zrobić na tyle długo, aby mieć szansę, jestem o tym świadomy”, powiedział Murray. “Nie sądzę, że wielu ludzi oczekuje ode mnie wygrać w niedzielę.Trener, Amélie Mauresmo, jest wierzącym, oczywiście.

“Myślę, że nadal uważa, że ​​może podnieść ten trofeum tu na Ostatniego dnia w tym turnieju “, powiedziała. “Zdecydowanie Novak gra od jakiegoś wspaniałego tenisu przez rok – i wciąż w tym turnieju. Mimo że miał ciężką czwartą rundę przeciwko [Gilles’owi Simonowi], on znowu spisywał się przeciwko Kei [Nishikori] i przeciwko Rogerowi. To bardzo duże zadanie dla Andy. Ale uważa, że ​​może to zrobić, a my postaramy się znaleźć drogę “.

Opisała walkę Murraya przeciwko Raonic’owi jako” niesamowite “, dodając:” Miał on trochę kłopotu i Milos Zdecydowanie poprawił się. Jego obsługa była naprawdę ciężka. Gdy mecz się powtarzał, lepiej go czytał.

“Ale nigdy się nie rezygnuje.To było co się stało, a w piątym zestawie potrafił fizycznie i mentalnie dogonić Milosa. Ale to było trudne.

Mauresmo powiedział, że Murray przez cały tydzień cierpiał na wiele bólu i bólu, po tym jak teściowy Nigel Sears upadł na trybunach i został zatrzymany w Szpital w Melbourne na testy, zanim będzie mógł w ostatni poniedziałek lecieć do Wielkiej Brytanii. Otwórz Australijczycy: jak Andy Murray może pokonać Novaka Djokovica Czytaj więcej

“Na pewno było dla niego trochę skomplikowane i Dobrze sobie radził – i chyba tak.W ciągu tygodnia był nieco spokojniejszy i mniej stresowany. “Powiedziała, że ​​trzy poprzednie porażki Djokovica w finale Melbourne i jedna strata dla Federera byłyby trudne dla Murraya”, ale To go nie złamało “.

Dodała:” Teraz każdy z nich wraca coraz silniejszy, wierząc, że może to zrobić.Kilka razy przebywał w ostatnim miejscu i naprawdę stara się zdobyć trofeum w niedzielę. “

Leon Smith, znający Murraya, odkąd go trenował jako nastolatek i kapitana Który w wielkim zwycięstwie Wielkiej Brytanii w Davis Cup nad Belgią powiedział, że nie ma obaw o kondycję czy siłę Murray, nawet jeśli Djokovic będzie miał dodatkowy dzień na odpoczynek.

“Dlatego trenuje tak ciężko , “Powiedział Smith. “Ma tyle doś wiadczenia, że ​​musi przyjść przez semis i grać w finale w rzutach karnych. To właśnie robi. Właśnie to robił przez ostatnią dekadę. Na pewno ma fizyczne zdolności, aby wyjść w niedzielę i walczyć o wszystko.

“Ale będzie musiał grać świetnie.Będzie musiał wszystko, co będzie rozmawiać z Amelią, i będzie miał dobrą gameplanę. To dwaj najlepsi gracze na świecie grają ze sobą ponownie. Myślę, że to świetnie. “

Rate this post