Arsène Wenger mówi, że rywalizacja w “wielkich, wielkich klubach” jest dobra dla Arsenalu

Arsène Wenger uważa, że ​​Arsenal może wykorzystać dochody z talentów w Barcelonie i Real Madryt, wyjaśniając, że konkurs na miejsca, w których nazywał “wielkimi, wielkimi klubami” jest powodem, dla którego był w stanie podpisać Alexis Sánchez i Mesut Özil

Pomimo niespodzianki w ich dostępności Özil był nadwyżką wymagań Real po zakupie Gareth Bale dwa lata temu i Arsenal szybko zaproponował Sánchez wyjściem z Barcelony po przybyciu Luis Suárez zeszłego lata .Wenger podkreślił, że Chelsea odniosła korzyść z frustracji Pedro z powodu braku czasu gry w Barcelonie, a Real niech Arjen Robben wyjeżdża do Bayernu Monachium sześć lat temu.

“Co nowego dla nas, istnieją dwa sposoby , “Powiedział kierownik Arsenalu. “Przedtem budując stadion, wielkie kluby przybyły do ​​nas, aby kupić od nas graczy. Teraz jesteśmy w stanie, w którym możemy utrzymać naszych dużych graczy, ale czasami jest tak wielu dużych graczy w innych wielkich, dużych klubach, którzy są dobrzy, ale nie grają. Więc po roku lub dwóch można uzyskać wiele transakcji. Sánchez jest sprawą. Pedro jest kolejnym przypadkiem.Arjen Robben jest kolejnym “.

Sánchez jest agentem Arsenalu chaosu, rozpowszechniając strach w opozycji obronnej z jego możliwością i umiejętnościami technicznymi. “Ma pragnienie, aby iść dalej i sprowokować”, powiedział Wenger. “On jest facetem, który prowokuje chaos w obronie, ponieważ on ma do ciebie. Nie idzie w poprzek, idzie prosto. Jego pragnienie, by pójść naprzód, prowokować przeciwników, biegać u ludzi, stwarza niebezpieczeństwo “.

Wiceminister wrócił wczesnym latem po wygraniu Copa América z Chile i rozpoczął walkę z Arsenalem w ostatnią niedzielę , mimo że nie był do pełnej prędkości. W poniedziałek powinien być ostrzejszy wobec Liverpoolu.

“Wierzę, że przegapiliśmy naszą ostrość w pierwszej grze”, powiedział Wenger. “W drugiej grze byliśmy o wiele lepsi.To znaczy, że nie było fizyczne, to było bardziej mentalne w naszej pierwszej grze. Być może trochę zbyt myśleć, że wygramy tę grę. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy dać więcej. Ale Sánchez gra, aby wygrać w każdej pojedynczej grze.

“Co Sanchez ma w pierwszych dwóch jardach, to jest błyskawicznie. On ma tę wybuchową postawę związaną z jego duchem. To czyni go jeszcze bardziej spektakularnym. “

Rate this post