Brytyjski kwartet stał się najszybszym i najmłodszym załogą wszystkich kobiet, które rządzą Atlantyk

Czterech Brytyjskich Kobiet stało się najmłodszym i najszybszym zespołem kobiet, który pojechał po Atlantyku po tym, jak w ciągu 40 dni udało się pokonać 2.700 mil morskich.

Wioślarze, Gee Purdy i Bella Collins , Obaj 23, Lauren Morton, 26 lat i Olivia Bolesworth, 27 lat, przybyli do Antigua w piątek, opuszczając La Grimera na Wyspach Kanaryjskich w dniu 20 grudnia.

Grupa, biorąca udział pod nazwą zespołu Row Podobnie jak dziewczynka, wzmianka o kampanii “Because I’m a Girl” organizowanej przez organizację charytatywną dla dzieci w Wielkiej Brytanii wzięła udział w konkursie Atlantic Challenge, zorganizowanym wyścigu obejmującym 26 łodzi, składającym się z pojedynczych rowerów, par i kwartetów.

Purdy powiedział, że przejście było czasami bardzo trudne: “Nie ma wątpliwości, że były chwile, w których kwestionujesz twój zdrowy rozsądek, siedząc pośrodku Atlantyku w łodzi wiosłowej, wiosłach i ogromnej burzy Rzucając cię wokół oceanu.

“Poczucie choćby czystej ekstazy, aby zobaczyć linię mety, aby zobaczyć nasze rodziny i przyjaciół po 40 dniach wszystko to było warte.To była niezwykła podróż z trzema niesamowitymi dziewczynami “Facebook Twitter Pinterest Zespół Row Like a Girl świętuje po zakończeniu swojej podróży na odległość 2.700 mil morskich. Biorąc pod uwagę, że od czasu do czasu ciężkich mórz i huraganu wiatr, podróż znacznie się zwiększyła niż członek załogi Morton, który próbował połoŜyć Ocean Indyjski w 2013 roku.Wioślarstwo jako para z innym przyjacielem zostało uratowane przez statek towarowy po 96 dniach na morzu.

Wyścig to nie poparte wyzwaniem, a kobiety utrzymują harmonogram dwóch godzin wioseł, a następnie dwa Godziny snu lub utrzymania łodzi. Brytyjscy wioślarze mają również na celu pozyskanie 50 000 funtów na kampanię Plan UK, która to kampania na rzecz praw dziewcząt i młodych kobiet do przezwyciężania takich kwestii, jak ubóstwo, przemoc domowa i Brak dostępu do edukacji.

Ich przybycie przychodzi cztery dni po wyprowadzeniu kolejnej grupy brytyjskich wioślarzy z jeszcze trudniejszą podróżą.W poniedziałek sześcioosobowa drużyna stała się pierwszą załogą żeńską, a pierwsza załoga porastała cztery razy, aby przekroczyć Ocean Pacyfiku po przybyciu do Australii.

Przygoda Coxless Crew, rozciągająca się na ponad 9 600 mil, rozpoczęła się W kwietniu i skończywszy się w Cairns w północnej części stanu Queensland.

W ciągu dwugodzinnych przejazdów również jeździli przez 24 godziny, zatrzymując się na lądzie dwa razy podczas podróży.

Rate this post