Cięcie, cięcie, cięcie. Widzowie czekają na transmisję telewizyjną od 1955 roku

Napisane 11 lutego 1955 r. posiadanie telewizora w domu było rzadkością. Właśnie tego dnia historia sportu została przepisana w Czechosłowacji, a telewizja była transmitowana po raz pierwszy w bezpośredniej transmisji. Widzowie mogli obejrzeć pojedynek hokejowy pomiędzy Pragą a szwedzkim Llandlandem. Chociaż tylko dwie trzecie meczu pierwotnie planowano transmitować, żądania telefoniczne widzów zostały ostatecznie przesłane.

Nie, Czeska Telewizja (CT) nie zamierza emitować tylko części ekstra-ligowego meczu pomiędzy Kometą Brno a praskiej Spartą. Jest to zupełnie inne podobieństwo. “Nie będzie tylko jeden główny aparat, jak zwykle, ale trzy.Każda trzecia dziedzinie będzie wybrać jeden z nich, jak to miało miejsce podczas transferu 1955 „, wyjaśnia šéfkomentátor CT Robert Zaruba.

Z unikalnym pojedynku na otwartym powietrzu, który będzie areną Lužánkami oglądać ponad dwadzieścia tysięcy ludzi nawet dziesiątki tysięcy widzów będzie miało niezwykłe wrażenia na ekranach telewizorów. Strzały z trzech głównych dyrektora kamery przeniesie Charilaos Karadzos różnić w zależności od dokładnie gdzie ostrze ruszy. „To będzie zależeć od rozwoju gry, ale jasne jest, że będzie to prostříhávat częściej”, mówi Jaroslav Kriz, redaktor telewizji Brno Sport Departament Czeskiej że transfer jest przygotowywany

Migawki z pojedynku Comet. – Pilzno, która jest grał w plenerze w Brnie.

Dlaczego te manewry telewizyjne?Na lodowisku znajduje się olbrzymia żelazna konstrukcja, do której przyczepione jest oświetlenie. Jednak filary utrudniają punkt widzenia. “Telewizja zależy od dobrego wyglądu obrazu”, mówi Záruba. “Ale reżyser twierdzi, że unika filarów” – mówi Krzyż.

Dwóch kamerzystów na obracanie ław zasiądzie na słupkach nad wejściami do stoisk z grubsza na poziomie punktów za wrzut w strefach obronnych. Centrum sądu będzie strzelać specjalną kamerą nad ławką kar. “Kamera o długości czterech metrów będzie kamerą, która będzie sterowana od dołu.Bar wygląda trochę jak rusztowanie, to jedyny w kraju “- zaznacza Krzyżyk Komentator Warlock z kolegą Davidem Moravcem powinien usiąść na stanowisku w pobliżu kryminalnej ławki. “Chciałem być jak najbliżej, aby komentarz zimowy był bardziej żywy, w przeciwnym razie prawdopodobnie utknęlibyśmy tam” – żartuje Zahraba, która czeka na premiera, by skomentował mgłę hokejową. Z tego powodu dostosowuje się ulubiona sportowa osobowość i garderoba.

“Kosztowności pozwoliły nam nie mieć kurtek, krawatów i koszul. Zamiast tego będziemy mieli płaszcze i może szalik “, mówi Záruba. “Jeśli się nie mylę, może to być pierwszy raz od 1992 roku, kiedy transmitujemy Buly Hockey na żywo, nie będziemy mieli naszego dress code.Chociaż prawdą jest, że nie pamiętam jak to było pięć lat temu w Pardubicach. „

Comet z powodu transmisji telewizyjnych i krytyki drugich graczy niedzielnych ligowych derby między Brnem i techniki Hodonin poprawia oświetlenie powierzchni lodu. Organizatorzy dodali światła, aby lepiej widzieć w komnatach i za bramami. Udoskonalono już we wtorek próby młodości do 16 lat w Czechach i na Morawach. Ostateczne korekty świateł powinny być wykonywane w ciągu dnia. „Ważne jest również oświetlenie symetria, aby go w telewizji nie stwarzać wrażenia, że ​​na lodzie są plamy”, wyjaśnia jak CT Krzyża.

Comet środa Facebooku posłali że sprzedaż dopuszczone do meczu z ostatnich biletów Sparta . Fani, którzy zostają w domu, już czekają na transmisję telewizyjną.Tak jak Záruba. “Widziałem tylko cięcie z meczu z Pilsen, ale nawet w nim osoba poczuje atmosferę”, mówi komentator. “Podobało mi się, jak wszystko było gotowe, klub nie wahał się w małych. Agenci i trenerzy mieli ładne mundury, wyglądało to profesjonalnie. “

Rate this post