Czy Josep Guardiola jest tchórzem czy zwycięzcą?

Po pierwszych sesjach treningowych i meczach testowych staje się jasne, że klub monachijski będzie głosił kolejną piłkę nożną, bardziej hiszpańską. Guardiola już zaczął uczyć swoich zawodników, aby grali w inny sposób. To był niedawno ogłoszony pomocnik “czerwony” Frank Ribery. Według gracza, teraz będą działać zgodnie ze schematem 4-1-4-1. Znając miłość hiszpańskiego trenera do szybkich graczy technicznych, możliwe, że atakującą czwórkę wykonają Ribery, Shakiri, rekrut Goetze i Thiago, których Josep przekonał do przeprowadzki do Monachium kilka dni temu. Ale w ten sposób gracze usiądą na ławce, na której niedawno odbyła się gra, mówimy o Kroos, Schweinsteiger, Muller i Robben. Jest już oczywiste, że nowy nauczyciel nie opuści otrzymanego bagażu, ma własną wizję sytuacji.

Teraz w “Bawarii” tylu pomocników, których nie znasz, pozazdrościsz Guardioli lub żałujesz. Stawianie ich wszystkich na boisku jest niemożliwe, a każdy błąd może kosztować zbyt wiele, kosztować trenera reputację. Jeśli mówimy o ataku, tutaj z wysokim prawdopodobieństwem, zobaczymy Mandzhukicha. Jednak miejsce w głównej części chorwackiej nie jest gwarantowane, prawie każdy z powyższych atakujących może grać napastnika, a nikt jeszcze nie anulował praktyki gry bez atakującego. W końcu Guardiola może zaryzykować powiedzenie miejsca przed Shakiri, aw środku uwolnić Schweinsteigera.

Mniej więcej wszystko jest jasne dzięki ochronie i bramkarzowi. W tej chwili nie ma alternatywy dla flanki graczy Alaba i Lam. Dante prawdopodobnie będzie grał w centrum obrony, Boateng będzie działał obok niego, a obok niego pojawi się nowo przybyły z Monachium klub Jan Kirhoff. Miejsce w bramce uratuje Neuera. Ciekawą sytuacją jest obszar odniesienia. Jeśli Guardiola naprawdę zdecyduje się zagrać jednym pivotem, to Martinez i Luis Gustavo będą walczyć o to miejsce, a ten pierwszy ma większe szanse, nie bez powodu zarząd wyrzucił te pieniądze na Hiszpana.

Rate this post