Davide Dzappakosta jest jednym z dziwnych transferów klubowych

Davide Dzappakosta jest jednym z dziwnych transferów klubowych, które są trudne do wyjaśnienia. Obrońca Flanka z Włoch w “Torino” najczęściej grał po prawej stronie, ale w “Chelsea” nie ma nic do powiedzenia na jego temat – sytuacja jest podobna do Palmeriego.

“Chelsea”, bardzo potrzebne jest wzięcie przykładu z “Manchester City” Pepa Guardioli. Klub przeanalizował swoją sytuację i stwierdził, że najsłabszym ogniwem jest ochrona. Następnie Bakari Sanya, Pablo Zabaleta, Aleksandar Kolarov i Gael Clichy ruszyli do wyjścia. Zamiast tego przyszli do klubu Kyle Walker, Bernard Mendi i Danilo, co kosztowało “mieszczuchów” 140 milionów funtów. Ale wynik jest oczywisty.

3. Centrum ochrony

Kto to boli. Pięć najbardziej problematycznych pozycji Chelsea

W czasach Romana Abramowicza ośrodek obrony Chelsea rzadko znajdował błędy – takie potwory w nim grały! John Terry, Ricardo Carvalho, William Gallas, Gary Kayhill i Branislav Ivanovich – wszyscy zasłużyli na adorację stoisk.

Jednak w ostatnich latach sytuacja się zmieniła. Kiedy Conte przyniósł złoto z Premier League do Londyńczyków, David Louis był szczególnie dobry, który wraz z Caihillem i Aspilicuetą stanowił solidną obronę.

Ale wszystko zmieniło się z Surry: 4-4-2 wyraźnie nie jest dla Louisa, który jest w błędzie i nie. Teraz jest zupełnie innym graczem. Jego kolega Antonio Rüdiger działa trochę lepiej, ale nazwa “najlepszy” nie zmieni jego imienia.

Cahill również dzierżawi, ale Andreas Christensen nie jest wystarczająco dobry. Zespół ma wielu obrońców, którzy udali się do wypożyczalni (Matt Miazga, Kurt Zuma, Michael Hector, Kenneth Omeruo i inni), ale jak dotąd nie zrobili nic, aby zwrócić uwagę “głównej siedziby” dla siebie.

2. Skrzydła

Szybkość, pomysłowość, technologia – dokładnie to, co “floty” Chelsea “wzięły” w przeszłości. Damien Duff, Arjen Robben i Jesper Grönkjer byli znakomici na swojej pozycji. Teraz, z rzadkimi wyjątkami, nie ma takiego poziomu w Stamford.

Rate this post