Dynamo szuka wikinga-giganta. Wiem, czego się spodziewać, mówi trener

Trudno też zinterpretować jego słowa jako „alibi forward” – rywal z siedzibą w słynnym skandynawskim porcie w Göteborgu jest poważnie spokojny. Zwycięzca zeszłorocznego konkursu europejskiego, pełniący obowiązki mistrza Trzech Koron. Dot.

„Praktyka dotyczy tej gry. Chcemy dostać się do bitwy z Frölundą całkowicie świeżo ”, mówi trener Draisaitl. „Teraz dbamy o system gier i trenujemy ze specjalnymi formacjami osłabiającymi i grającymi moc.Nie pracowaliśmy nad nimi przez pierwsze dwa tygodnie, ale teraz mają dużo do zrobienia ”, kontynuuje. że usłyszał jeden z wykładów trenera Frölunda, Rogera Rönnberga. „Wiem, co chcą grać w hokeja.Musimy się na to przygotować – mówi Draisaitl.

Czego możemy się spodziewać po „wikingach”?

Szczególnie zaawansowany system gier. „Mają defensywę, wszyscy grają razem w zwarty sposób” – mówi Petr Sykora. „Szwedzki hokej jest szybki i techniczny, jest jednym z najlepszych w całej Europie”, dodaje weteran. ostatni playoff ligi szwedzkiej i tylko 16-letni talent Kristian Vesalainen, mistrz świata w wieku poniżej 18 lat. Oprócz nich na liście jest wielu innych wspaniałych graczy.

Sýkora et al.nie może się doczekać konfrontacji z niezwykle silnym przeciwnikiem.

„Takie mecze są szkołą dla wszystkich – dla młodych i doświadczonych graczy. To bardzo cenne, że możemy porównać z zespołami, których normalnie nie spotykamy w sezonie czeskim w sierpniu. Chciałbym, żeby fani odwiedzili tę grę – mówi 37-letnia strzelanka.

Grupa A, po dodaniu niemieckich wicemistrzów Grizzlys Wolfsburg do Pardubice i Frölunda, awansuje do następnego etapu Ligi Mistrzów. Punkty z pojedynku z Frölundą, zwłaszcza w domu, będą bardzo ważne.

„Chcę zobaczyć, że pokazujemy się w najlepszym świetle i zaprzeczamy postępowi” – mówi Draisaitl.Frölund zostanie również wysłany z Boleslav, 31-letniego Bt.

Rate this post