FC Lorient – SM Caen

Lorient sa stále s veľkým šťastím pohybuje nad sestupovým pásmom, chýba však málo a naozaj do neho zabředne. Nutne by tak potreboval napraviť posledné dve vonkajšie porážky, lebo osemnástej Toulouse je vzdialené na rozdiel iba dvoch bodov. Caen, to však bude pre domáce ťažký oriešok.

Les Merlus si určite predstavovali inú sezónu. Tím vlastne nie je schopný urobiť nejakú šnúru dobrých výsledkov, ktoré by ich vyhupli bližšie do stredu tabuľky. V februári síce ani raz neprehrali, v marci však nezískali zhola nič. “Sme z toho sklamaní, hlavne z konečného výsledku. Ale sme na Caen teraz pripravení,” uviedol stredopoliar Romain Philippoteaux.

Pochopiteľne že možnosť pádu o poschodie nižšie straší v klube nejednu dušu. A Philippoteaux nie je žiadnou výnimkou. “Musíme sa spoliehať sami na seba a nie sa pozerať, čo robia ostatní,” dodával. “Máme šťastie, že karty hrajú v náš prospech. Ak vyhráme, unikne. Hráme doma, je to naša výhoda, takže musíme.”

Zverenci Sylvaina Ripoll akoby zabudli strieľať góly, tak v Evian, tak v St. Étienne nedokázali ani raz skórovať. Pritom s 31 strelenými v tomto ročníku nepatrí bretónskeho celok k najhorším, čo sa ofenzívy týka. “Budeme sa snažiť nastaviť naše tempo hry. Potrebujeme získať naspäť sebadôveru,” zakončil Philippoteaux.

Caen naposledy prišlo o svoju trochu nečakanú sériu siedmich zápasov bez porážky a pred vlastnými fanúšikmi nestačili na Bordeaux. Za toto obdobie nazbieralo 19 z možných 21 bodov, remizovalo iba v Paríži. “Je to tím, ktorý sa nikdy nevzdáva. Bude tu chcieť vyhrať. A my sme na to pripravení,” povedal domáci stratég Ripoll.

http://stavky-clic.com

Rate this post