Football Federation Australia „zalana” przez kandydatów do pracy Matildas

„Moje ręce są związane do pewnego stopnia, jeśli chodzi o to, co mogę, a czego nie mogę powiedzieć o tym, co się wydarzyło” – powiedział Nikou w radiu ABC. „To nie była decyzja podjęta pochopnie. Stało się to po należytym rozważeniu w porozumieniu z zespołem zarządzającym, częściowo na podstawie ankiet, ale częściowo na podstawie innych informacji przed zarządem”. Alen Stajcic: Matildas dziękuje zwolnionemu trenerowi za jego poparcie dla gry kobiet Czytaj więcej

Stajcic została zwolniona osiem dni temu ze stanowiska trenera światowego nr 6 Matyldy po ankietach przeprowadzonych przez Związek Zawodowych Piłkarzy i kobiecą grupę Our Watch. Szef FFA David Gallop i Nikou powołali się na ustalenia dotyczące poufności, ponieważ nie byli w stanie szczegółowo wyjaśnić, dlaczego Stajcic został usunięty.

Nikou powiedział, że ankieta przeprowadzona przez Our Watch była tylko częścią uzasadnienia obalania Stajcica. „To czynnik…był to tylko jeden z wielu elementów, które zarząd wziął na pokład” – powiedział.

Dwóch innych sztabu szkoleniowego Matildas – asystent trenera Nahuel Arrarte i trener bramkarzy Paul Jones – zrezygnowało z pracy, odkąd Stajcic został porzucony, ale Nikou zaprzeczył, że przeciwna Stajcic frakcja byłych graczy doprowadziła do jego zwolnienia.

„Oczywiście słyszałem to, ale to po prostu nieprawda”, powiedział. „Niestety tego rodzaju plotki i insynuacje są znacznie ciekawsze niż zwykłe, nudne fakty dotyczące sytuacji…Poradziliśmy sobie z problemami, które zostały nam przedstawione, bez żadnego z tych motywów, które ludzie próbowali nam wrzucić”.

FFA wyznaczyła czteroosobowy panel, aby znaleźć nowego trenera przed gospodarzem Matildy turniej czterech narodów, który rozpocznie się 28 lutego w Sydney. „Zostaliśmy zalani aplikacjami do tej roli” – powiedział Nikou. „Zaangażowanie się w to pozostaje świetną rolą, wspaniałym zespołem grającym, który ma wiele zalet.

„Ludzie w społeczności piłkarskiej mogą być pewni, że najbardziej wykwalifikowana osoba i osoba najlepsza umieszczony, aby poprowadzić tę grupę do przodu, zostanie wyznaczony, niezależnie od tego, czy będzie to mężczyzna, czy kobieta”.

Rate this post