Francja odkręca śrubę pod koniec czwartej próby, gdy Szkocja przegrywa w Paryżu trwa

Francja wreszcie sobie przypomniała. Piękne rugby jest bardzo dobre, ale bez drogi do zwycięstwa ostatnio okazało się, że jest puste. W słoneczne popołudnie w Paryżu grali pięknie iz krwią, aby tym razem nie zapomnieć o wygranej.

Szkocja przyjechała z zespołem pozbawionym kontuzji. To pokazało. Linia wyników schlebia im. Sami znaleźli wiele możliwości ekspresji, ale każda wzięta luka wydawała się odosobnionym błyskiem, a nie ciągłą spójnością gry Francji.Po chwiejnym starcie Blair Kinghorn wyglądał groźnie w ataku, podobnie jak Peter Horne, zastępcy najbardziej głośnych nieobecności w Szkocji, ale brakowało autorytetu, nie tylko z przodu, gdzie Francja zdominowała scenę.

„Przegapiliśmy pierwsze 15 minut” – powiedział Gregor Townsend – „i wiedzieliśmy, że to będzie naprawdę ważny czas. Po ich dwóch porażkach pierwsze 20 minut może dać Francji pewność siebie lub możemy wywrzeć na nich większą presję. Grali z pewnością siebie”.

W rzeczywistości Francuzi byli w całej Szkocji. TMO odmówiło im próby cztery razy, ale gospodarze byli nie tylko zdeterminowani, aby wygrać; chcieli zdobyć punkt bonusowy i grali do ósmej minuty dogrywki, aby zapewnić sobie czwartą próbę.Mogli mieć to dużo, dużo wcześniej.

Wciąż jednak trudno jest wiedzieć, co o nich sądzić. Okrzyknięci w niektórych kręgach najgorszą francuską drużyną, jaką kiedykolwiek widziano po anihilacji na Twickenham w drugiej rundzie, wpadli do tej rywalizacji, podobnie jak przeciwko Walii w pierwszej rundzie przed tą rekordową implozją. W pierwszej połowie trzykrotnie przekroczyli szkocką linię tryline, grając w rugby bogów, ale tylko jeden z nich miał w przerwie stosunkowo skromne prowadzenie 10-3.

Ten, który strzelili, był spektakularny , wywodzący się z ich własnej 22, skąd Thomas Ramos, jeden z nowego pokolenia Francuzów zasila swój zespół, biegał z diabłem.To był wielki dzień dla 23-letniego obrońcy Toulouse, któremu powierzono obowiązki związane z kopaniem po tym, jak bardziej dojrzała para francuskich obrońców Morgan Parra i Camille Lopez, obaj strzelcy bramek, została wyeliminowana po słabym początku do mistrzostw. Ramos w większości nie zawiódł.

Z pewnością podczas ataku patrolował linię obrony z groźbą, a kiedy Horne kopnął głęboko i nie bez skuteczności na terytorium Francji, Ramos zebrał się i zostawił Seana Maitlanda na śmierć. Wyjechał i znalazł Damiana Penauda, ​​innego dobrze zapowiadającego się młodzieńca, który znalazł trzeciego, Antoine’a Duponta, obecnie na Scotland 22.Wspaniały atak Nicka Grigga skrócił mu drogę, ale Ramos dał czwarty powód do francuskiej nadziei, to najmłodszy z nich, 19-letni Romain Ntamack, syn Emile’a, i zakończył to, co udowodni jedną z prób. mistrzostwo.

To była pierwsza połowa ich meczu z Walią, a potem jeszcze kilka. Te dwie niedozwolone próby byłyby również pięknem, z szarżowaniem, rozładowywaniem ciasnych do przodu w połączeniu z tymi wspaniałymi plecami i tylnym rzędem zawsze pod ręką. Dokładnie tak, jak powinno się grać w rugby. Niestety, każdy z nich został cofnięty przez najsubtelniejsze zamieszanie, zauważone przez TMO.France 27-10 Scotland: Six Nations 2019 – tak jak to się stało Czytaj więcej

Szkocja też ma na nie nieznajomy wygląd, ale to nie było z wyboru.Czasami wydawali się odpowiednio zdezorientowani, ale błyski wskazywały, że istnieją luki do wykorzystania. Francuzi jednak oddawali rzuty karne tak samo, jak zawsze, czego kulminacją było żółtą kartkę dla skrzydłowego Yoanna Hugeta w 27. minucie.

Błyskawiczna przerwa Horne’a ustawiła Greiga Laidlawa na jeden strzał na bramkę, co nietypowo chybił, ale udany tuż przed żółtą kartką Hugeta był wszystkim, co Szkocja mogła odebrać z połowy. Nie mogli zdobyć punktów, gdy Huget był nieobecny. Rzeczywiście, druga niedozwolona próba Francji spadła do 14.

Jeśli ktoś spodziewał się kolejnego upadku w drugiej połowie, Francja odpowiedziała innym klasykiem. Od wznowienia wybuchli – i prawie wszyscy próbowali. Guilhema Guirado do wspaniałej 20-letniej Demby Bamby, prostytutki do podparcia, a następnie do skrzydła do scrum na pół na terytorium Szkocji.W tym momencie nawet Mathieu Bastareaud przyłączył się do celebracji zręczności. Zgrywał i zbierał, rozpoczynając kolejną kombinację w tył i w przód, czego kulminacją była próba Hugeta, z 12-punktową przewagą – i mnóstwo czasu, by ją stracić. Szybki przewodnik Śledź sport Guardian w mediach społecznościowych Pokaż Ukryj

Nie byłoby poddania się. Czasami w drugiej połowie Francja miała Szkocję, nawet jeśli, gdy obie drużyny opróżniły swoje ławki, Szkoci znajdowali mnóstwo dziur w ostatniej kwarcie. Dopiero w 75. minucie Francja podała wynik liczbowo bez wątpliwości. Ich scrum dominował przez cały czas, ale nawet po odejściu potężnego Bamby przegnali Szkocję, aby Grégory Alldritt strzelił pierwszą ze swoich ostatnich bramek. Walia przeciwko Anglii: Sześć Narodów 2019 – na żywo!Czytaj więcej Facebook Twitter Pinterest Romain Ntamack przechodzi na drugą stronę, aby dokończyć niszczycielski francuski kontratak na początku meczu. Zdjęcie: Anne-Christine Poujoulat/AFP/Getty Images

Ali Price zakończył jedyną próbę Szkocji po przerwie Horne’a na dwie minuty przed końcem, ale Francja miała jeszcze czas na zdobycie czwartego miejsca, Alldritt powtórzył swoją sztuczkę. postęp scrum osiem minut po czasie. To był brutalny sposób na ukończenie wysublimowanego pokazu.

Rate this post