Gadające konie: Dettori optymistycznie o Puchar Hodowców pomimo trudnych remisów

Dettori w 2019 roku wyjechał tylko z 64 zwycięzcami w Wielkiej Brytanii, daleko od 233, które przyniosły mu pierwsze z trzech mistrzostw dżokejów w 1994 roku. Od wielu lat nie chodziło o liczby dla Dettori, a on nie ma wątpię, że rok 2019, w którym ustanowił osobisty rekord zwycięzców grupy pierwszej z 19 do tej pory 19, jest najlepszym sezonem jego wyjątkowej kariery. >

Jednak to również rodzi oczekiwania i chociaż jest powszechnie uznawany za najlepszego kierowcę dużych wyścigów w branży, Dettori nie może zdziałać cudów.Aby dostarczyć na pokład konie, takie jak A’Ali, wylosowany 10 z 12 w Juvenile Turf Sprint w piątek i Fanny Logan, 14 z 14 w Filly & Mare Turf w sobotę, będzie musiał wykorzystać cały swój spryt i doświadczenie, mając jednocześnie nadzieję na spory kawałek szczęścia.

„To jak Chester” – powiedział Dettori. „Ile koni wygrywa z 10 w sprintach? Niezbyt wiele i tutaj jest ten sam scenariusz. Nie chodzi o to, jak szybko wyskakuje z bramki, ponieważ jeśli skoczy za szybko, istnieje możliwość, że poleci zbyt szeroko.W sprintach na murawie nie możesz iść na sześć szerokości, ponieważ nie możesz wygrać, więc czasami musisz zaryzykować, a jeśli wypadnie, to odpadnie.

A’Ali pozostaje jeden z liderów rynku Juvenile Turf Sprint przy ok. 4-1 pomimo trudnego remisu i zostanie najlepszym koniem w wyścigu w rankingach, wygrywając dotychczas w tym sezonie trzy zawody grupy 2, w tym Norfolk Stakes na Royal Ascot i Prix Robert Papin we Francji.

„Od pierwszego dnia, kiedy na nim usiadłem, myślałem, że będzie idealny [do tego wyścigu]” – powiedział Dettori. „Ma tendencję do skakania w lewo, jest mały, schludny, zwarty.Remis nie pomaga, ale umiejętności, zdecydowanie myślę, że jest wystarczająco dobry. ”

Fanny Logan jest outsiderką w swoim sobotnim wyścigu, ale bierze udział w nim po czterech kolejnych zwycięstwach, odkąd John Gosden zdecydował założyć kaptur po rozczarowującym biegu w Royal Ascot. „Nie zrobiła nic poza poprawą, odkąd założyła kaptur i wygrała cztery z rzędu. Jest outsiderką i wyścig wygląda ciężko, ale zasługuje na to, by wykorzystać swoją szansę. Nie przestała się doskonalić, więc kto wie? ”

Dettori będzie również na pokładzie Aidana O’Briena Etoile (zremisowany 14 z 14 w Juvenile Fillies ‘Turf) i Hey Gaman dla Jamesa Tate’a z 13 13 w Mile.Amerykański sprinter Imprimis, w Turf Sprint, jest jedynym remisem Dettoriego w środku przez cały weekend na trzecim stanowisku.

A’Ali jest trenowany przez Simona Crisforda, którego wieloletnia współpraca z Dettori sięga lat 90-tych, kiedy był menadżerem wyścigów dla operacji Godolphin, a Dettori był jej dżokejem nr 1. Gosden dostarczył jednak większość zwycięzców wielkich wyścigów w tym roku i zrobi to ponownie w 2020 roku.

„Lubi być bardzo zaangażowany w stajnię” – powiedział Gosden. „Jest bardzo spełniony, cieszy się wszystkim. Myślę, że wszystko przyszło tak szybko, gdy był młody, że nie przestawał to doceniać, ale wszyscy tacy są, gdy są młodzi.

„Spójrzmy prawdzie w oczy, nie jest mężczyzną, którego można znaleźć na Wilgotne popołudnie w Brighton, nie może się doczekać większych spotkań.W swoim wieku nie chce chłostać po całym kraju, nosząc się. Jest cudowną włoską divą i wciąż znajduje się u szczytu kariery. ”Najlepsze zakłady w czwartek

Horseboksy z Ballydoyle są bardzo rzadkim widokiem w Lingfield w każdym innym miesiącu niż maj, kiedy O’Brien zazwyczaj wysyła biegaczem do Derby Trial i często okazuje się zwycięzcą. W pozostałych 11 miesiącach roku O’Brien miał tylko trzech biegaczy od 2003 roku do czwartku, kiedy to cztery konie zadeklarowały biegać po torze w Surrey, w tym parę biegaczy w stawkach Listed River Eden Fillies.

Widocznym powodem jego nagłego zainteresowania Lingfield jest to, że ta karta zawiera dwa kwalifikacje do finałów na każdą pogodę w przyszłym roku.Delphinia (3,35) ma szanse i słusznie, po zajęciu drugiego miejsca w N. Filly & Mares w Ascot w Dniu Mistrzów, ale Coral Beach ma znacznie silniejszą konkurencję w stawkach Fleur De Lys i może mieć problemy z poradzeniem sobie z Preeningiem ( 2.30), który po raz ostatni wypadł z gry jako drugi w grupie trzeciej w Doncaster.

Rate this post