Graj odpowiedzialnie

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak wielka frajda jest “obstawianie” meczy, oglądanie “na żywo” postawionych spotkań i uczucie euforii gdy nasze typowania okażą się trafne. Jednak nie wszyscy wiedza jakie niesie to ze sobą zagrożenia. Jak to w życiu bywa najczęściej , to co przyjemne ma także druga ( często ciemną ) stronę medalu. Dlatego każdy powinien być świadom zagrożeń jakie na niego czyhają biorąc udział w zakładach sportowych. Samo granie powinno być przyjemnością , miłym dodatkiem do Twojej aktywności , a nie powinno w jakikolwiek sposób zakłócać Twojego zdrowia psychicznego. Dlatego od samego początku powinieneś mieć nad tym pełna kontrolę.

Wszyscy bukmachery internetowi ściśle wspólpracują z organizacjami zajmującymi się pomaganiem osobom uzależnionym od hazardu . Dla przykładu Bet365 prowadzi bardzo ścisłą współpracę z organizacją www.gamblingtherapy.org.uk . Jest jednak kilka podstawowych zasad jakie każdy gracz powinien bezwarunkowo przestrzegać.  Oto kilka z nich:

– gra powinna być dla Ciebie przyjemnością a nie “sposobem na życie”

– jeśli przegrałeś – nie odgrywaj się “na siłę”

– graj tylko za takie kwoty na jakie Cię stać

– kontroluj wydatki na grę i czas spędzony na obstawianiu

– rób sobie przerwy w graniu

Jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie kontroli jest ustawienie sobie limitu depozytów . Większość bukmacherów oferuję taka funkcję. Można sobie ustawić ile możemy zdeponować w różnych odstępach czasowych ( 1 dzień, tydzień, miesiąc ) . Aby zmienić limity trzeba pisac do Dzialu Obsługi i trwa to co najmniej jeden dzień.

Można również zawiesić swoje konto na jakiś ustalony okres. U większości bukmacherów jest opcja trzy i sześciomiesięczna.  No i zawsze pozostaje opcja całkowitego zamknięcia konta.

Rate this post