Hamilton vs. Vettel. Japończyk Suzuka nie może się doczekać pierwszego rzędu

Hamilton zdominowane czas kwalifikacyjny 1: 27.319 i więcej niż dwie sekundy złamał jedenaście-letniego maksimum Felipe Massa. Brytyjski kierowca będzie w niedzielę, wielka szansa, aby ponownie siatce na czele mistrzostw pięć wyścigów przed końcem prowadzi przez 34 punktów przewagi nad Vettelem.

Trzykrotny mistrz świata w Japonii, wykończone pozycja trzeci biegun karierze , ale pierwszy na torze w Suzuka.Hamilton nadal triumfów kwalifikacyjnych 2007 i 2008, potem jednak wyścig poszedł na torze w Fuji.

„Jestem zachwycona, próbowałem tutaj kwalifikacyjna wygrać dziesięć lat”, powiedział Hamilton, który pozostaje ostrożny . „W kwalifikacjach mamy bardzo mocny samochód, ale potem w wyścigu jeśli robimy krok do tyłu”, powiedział.

Ferrari przeciwnie, potwierdza się, że ma on na koniec sezonu zdyszany. Vettel przegrał z Hamiltonem przez prawie pół sekundy, a penalizacja Bottasa pomogła mu odejść.Choć Raikkonen jeździł raz szósty, ale podobnie jak jego rodaka z mercedesa do wymiany skrzyni biegów spada o pięć pozycji.

„Może spodziewałem się od nas trochę więcej”, powiedział Vettel. „Podczas kwalifikacji, jesteśmy stopniowo bliżej, ale ogólnie dla Mercedes nadal stracić dużo”, powiedział mistrz świata czterokrotnie.

Jeszcze gorzej trafienie Fernando Alonso z McLarena. Chociaż podwójny mistrz świata był w kwalifikacjach dziesiąty, ale po piątkowych sesjach treningowych mechaników musiał wymienić silnik swojego samochodu, co oznacza automatyczną utratę 35 stanowisk. Dlatego Hiszpan zacząć od ostatniej pozycji.

W tydzień po Grand Prix Malezji zabawne zawiodły nawet samochody Red Bull. Zwycięzca Sepang Max Verstappen zajął piąte miejsce, a Daniel Ricciardo czwarte miejsce.Dzięki Bottasově kara, ale zarówno na początku szczebel lepiej do wygranej Hamilton ale stracił zarówno jedną sekundę.

„Myślę, że zamiata tutaj celniej, więc jest to po prostu szybki obieg i bardzo pasuje. “Powiedział Verstappen. “Co więcej, nie ma takiego ciepła jak w Malezji, co było również naszą zaletą. Mamy nadzieję, że w niedzielę będzie cieplej, a opony będą zużywać się, kiedy będziemy potrzebować “- dodał.

Rate this post