Hokej czy życie we Francji nie jest dla mnie, znaleziono Gewiese of Shumper

Petr Gewiese ma interesujący sezon. Hokej przygody we Francji zakończył z procedurą Mulhouse Scorpions do najwyższego konkurencji w dwudziestu czterech lat, a mąż na Mauritiusie.

W nowym roku chciałby pomóc matce Sumperk z powrotem do Premier League. “Francja nie jest dla mnie. Hokej, ani życie, „powiedział obrońca Smoków dla strony internetowej klubu.

Doświadczenia pierwszego zagranicznego występu jednak nie żałuje. “Mam doświadczenie, znajomość języka. A także test relacji z obecną żoną, która walczyła o mnie. To nie zaszkodzi spróbować życia w innym kraju. „

Podczas gdy we Francji, udało mu się do nowej umowy nie jest uzgodnione. “To zależało od różnych okoliczności, nawet w przypadku oferty francuskiego zespołu. Ponadto w tym czasie miałem narzeczoną, która jest teraz moją żoną.Więc jeśli chciałbym zniknąć z Czech przez długi czas, musiałaby się przeprowadzić. Nie wspominając już o większym obciążeniu finansowym. I w końcu okazało się, że Francja nie jest do końca dla mnie „šumperskému oprzeć się pokusie domu

popołudniowe treningi? Na pigułkach

Nie mógł się zbytnio rozwinąć po hokeju. „Hockey we Francji ma swoją własną jakość, ale z Czech nie może być porównywana do niego,” mówi. „Niektóre mecze drugi najwyższy konkurencji, jakość naszej ekstraklasie, inni gorzej.”

Im bardziej uderzyło sesje popołudniowe, choć nie grał w zespole amatorskim. “Byłem wkurzony” – przyznaje. “Ponieważ gra się w kategorii mężczyzn, większość treningu odbywa się rano.Ale Francuzi go nie mają, nie poszliśmy na lód do popołudnia. Jeśli chodzi o ligę, był to drugi najwyższy wynik we Francji, z których część rozgrywana jest na profesjonalnym poziomie. Z naszego zespołu nikt nie pracował równolegle z hokejem. ”

Długie podania do meczów były trudne. “Byliśmy zajęci z dnia na dzień, nawet tysiąc kilometrów, może piętnaście godzin, co jest mniej pozytywnym doświadczeniem” – mówi. “Ale podobało mi się, że w jednym z miast znajduje się stadion na plaży nad morzem. I nie mogę zapomnieć o wyniku zespołu. Doszliśmy do finału, który udało nam się wygrać.Mills poszedł do najwyższej ligi. ”

Francuscy koledzy z drużyny mieli tylko jedenaście w drużynie, reszta to zagraniczne posiłki. “Jedenastu Francuzów ma minimalną liczbę graczy narodowości francuskiej na liście zgodnie z zasadami. Ponadto, jeden z bramkarzy musi również pochodzić z Francji. Atmosfera powitała grę domową.

“Publiczność trafiła do Mylhousa, ale wielką rolę odegrał fakt, że miasto znajdowało się w pobliżu niemieckiej granicy. Niemcy szaleją, by dopingować i kibicować wszystkim. W innych miastach hokej nie zabiera ludzi.Zainteresowanie mediów nie jest takie. ”

Teraz chciałby pomóc Šumperkowi w tym procesie. “Pierwsza liga w Šumperku należy.” Powinien być liderem Drakenów. “Przywództwo czeka, aż zostawię wszystko na lodzie, tylko dlatego, że tu grałem. Ja też mam trochę za sobą w hokeju, zobaczymy. “Był częścią czeskiej drużyny młodzieżowej i miał nadzieję, że uda mu się przebić więcej. Może jak jego koledzy z drużyny w tym czasie. “Na przykład Tomáš Hertl, spotkałem się już z nim w mojej 16-letniej reprezentacji. Następnie Tomáš Hyka, który niedawno udał się do Las Vegas. Ciekawe doświadczenie, ale minęło wiele lat. ”

Najbliżej ekstradycji miał w Trzyńcu, gdzie był na próbie. “Wszystko zawiodło na liście płac, ale niestety to działa tylko w naszym kraju i na Słowacji.Albo klub daje ci pieniądze, albo nie. Trzyniec nie poświęcił się w tym czasie, więc zostałem w Szumperku. Ukończyłam producentów stali na mecz przygotowawczy, to bym musiał odkupić. „

Jak Šumperk srdcař jednak nie potrzebuje motywacji. “Nie chciałem grać w drugiej lidze, nie byłoby sensu grać tutaj. Rozważano pierwszą ligę, ale kluby ratują ją bardzo często, gdy ją zamknęli. Inną rzeczą jest to, że czuję się smoki szansę praktykowania konkurencji górę, jestem bardzo przekonany. „

A stosunki francuski hit egzamin śpiewająco. “W Czechach był plan ślubny, ale zdecydowaliśmy się na prywatną podróż. Wybraliśmy Mauritius na wakacje i połączyliśmy go z weselem na plaży. Wyspa jest malutka, egzotyczna, a Ocean Indyjski jest nierealny.Świetnie. “

Rate this post