Jednak Quagliarella nie jest takim przykładem

Życie może się często zmienić z powodu jednego epizodu. Powiedzmy, że wsiadasz do samolotu i lecisz gdzieś w uprzednio zaplanowanym kierunku. Daje to możliwość próbowania wdrożenia wszystkiego zgodnie z potrzebami. Jeśli jednak spóźnisz się na samolot, los może się zmienić zupełnie inaczej, a przed tobą otworzą się zupełnie inne perspektywy i możliwości.

W futbolu te “aspekty” wydają się jeszcze bardziej subtelne. Na przykład latem 2010 roku Napoli zdecydował się zrezygnować z usług napastnika Fabio Quagliarella, który w wieku 36 lat tworzy prawdziwe cuda w Serie A, wyróżniając się fenomenalnymi wynikami. Pozostań Quagliarelą w “Napoli” i być może teraz neapolitańczycy staną na czele klasyfikacji mistrzostw we Włoszech, a Juventus wraz z Cristiano Ronaldo gorączkowo starają się dogonić przeciwnika.

Jednak Quagliarella nie jest takim przykładem we współczesnej historii Napoli. Postanowiliśmy poszukać ich ponownie, dzięki czemu zebraliśmy bardzo, bardzo dobrej jakości zespół. Myślisz, że ci gracze, rozmawiając ramię w ramię, mogą rywalizować o tytuł w Serie A?

Marco STORARI

Latem 2002 roku, Napoli, który grał w Serie B, za 950 000 euro, został podpisany przez bramkarza Ancony Marco Storari, ale po pół roku partenauts ustawił krzyż na strzale, sprzedając go Messinie. W obozie żółto-czerwonych Storari natychmiast stał się kluczowym bramkarzem, pozostawiając z zespołem po półtora roku w Serie A. W styczniu 2007 Storari za 850 000 podpisał Milan, gdzie bramkarz gry praktycznie prawie nie miał, ale został zwycięzcą Ligi Mistrzów. Latem 2010 roku Rossoneri sprzedał posiadacza już za 4,5 miliona euro Juventusowi, gdzie Storari był głównie dublem Buffona, ale zdobył czterokrotnie “złoto” w Serie A. Od zeszłego lata był wolnym agentem, bezmyślnie. pomimo jego 42 lat, o emeryturze. Storari nie może być nazywany graczem na najwyższym poziomie, ale jest bardzo dobrym bramkarzem, który w najlepszych latach mógłby pochwalić się stanowiskiem szefa w Neapolu, gdyby nie został tak łatwo zwolniony.

Rate this post