Shahid Khan zdobył kapitał dzięki sprzedaży części samochodowych w USA. Oprócz Fulham, ten biznesmen ma także inny atut sportowy – Jacksonville Jaguars Club, reprezentujący konferencję futbolu amerykańskiego National Football League.
W tym sezonie Khan wydał już około 100 milionów funtów na transfery Fulham, ale na razie wszystko wygląda tak, że nie pomoże Londynowi w ratowaniu “miejsca w słońcu”.
3. Stan Kronke (Arsenal) – 6,26 miliarda funtów
Od sierpnia 2018 r. Amerykański miliarder Stan Kronke jest właścicielem 97,13% udziałów w Arsenalu w Londynie. Tylko latem ubiegłego roku ten biznesmen i filantrop wykupił 30,05% udziałów w kanonierach od rosyjskiego Alishera Usmanova za około 550 milionów funtów.
Potężni panowie. 7 najbogatszych właścicieli okrętów podwodnych
Dowody, że Kronke jest jednym z największych akcjonariuszy Arsenalu, znane są od 2007 roku. Od tego czasu Amerykanin stopniowo zwiększał swój udział w London Grandee, aż osiągnął maksimum. Ponadto Kronke posiada również kilka drużyn sportowych – Colorado Rapids (MLS), Denver Nuggets (NBA), Colorado Avalanche (NHL), Colorado Mammoth (National Lacrosse League) i Los Angeles Rams. (National Football League).
Jednak w Kronk Arsenal nie prowadzi szczególnie agresywnej polityki transferowej i, jak widać, właściciel jest bardzo zadowolony z opcji, w której klub będzie istniał mniej więcej w tym samym samolocie, który Tottenham wybrał dla siebie.
2. Roman Abramowicz (Chelsea) – 7,3 miliarda funtów
Rosyjski miliarder Roman Abramowicz został właścicielem Chelsea w 2003 roku, a rok później zaprosił obiecującego portugalskiego specjalistę José Mourinho na głównego trenera zespołu w tamtym czasie, w którym niebieski rozkwitł i wykonał skok jakościowy do przodu.