Kryształowa Pałac Bakary Sako ma marzenie o debiutanckim zjeździe z Aston Villa

Nawet w branży wielomilionowych funtów, która jest Premier League w dzisiejszych czasach, los może nadal wyprzedzać wszystkie przygotowane przez niego przygotowania.Udowodnił to Selhurst Park jako Bakary Sako koronował debiut Crystal Palace z wygranym gola trzy minuty przed meczem, w którym nie powinien nawet grać.

Późne powołanie do zastąpienia Yannick Bolasie, po śmierci ojca skrzydłowego Demokratycznej Republiki Konga, w wolnych odstępach czasu dwa razy zerwał linie, zanim wreszcie znalazł buty do robienia zdjęć, kiedy to miało znaczący wpływ na koniec nadziei Villa, aby opuścić punkt.

To było, jak Alan Pardew przyznał później, debiut w marcu, nawet jeśli dyrektor Pałacu swobodnie przyznał, że miał zastrzeżenia co do podpisania 27-latek po jego umowie z Wolvesem wygasł pod koniec ubiegłego sezonu. “Przewodniczący zasługuje na trochę kredytu, ponieważ naciskał na niego” – powiedział Pardew. “Mówiłem, że potrzebowaliśmy lewego oparcia – kochałbym Sako, ale być może potrzebujemy trochę więcej okładki.Ale mamy go, więc przewodniczący zasługuje na małą pośladkę z tyłu. “Ironicznie nie rozpocznie się dziś, ponieważ Yala zacznie na pewno” – dodał. “Yala znajdowała się w wielkiej przestrzeni i błogosławiła mu serce, miał straszliwe informacje o ojcu, aby zwycięstwo było dla niego i jego rodziny i miejmy nadzieję, że daje mu przewagę”.

ich 12 meczów w Selhurst Park od przyjazdu Pardew w styczniu, można wyczuć ulgę wśród wsparcia domowego w końcowym gwizdku. Villa zdominowała pierwszą połowę dzięki dynamicznemu występowi Jacka Grealisha, który po raz pierwszy rozpoczął sezon po odzyskaniu z problemów ze ścięgna.I po tym, jak Palace przejął prowadzenie przez Scotta Danna, goście szybko wyciągnęli uprzejmość z fascynującego kata z Adamy Traoré.

Podpisano z Barcelony na początkowe 7 milionów funtów, młodzież Hiszpanii zmusiła Pape Souaré po której piłka przeciął piłkę nad poprzeczką obok Alex McCarthy.Jednak radość Tima Sherwooda sięgnęła gniewu jako pomyłki z młodego francuskiego lewego obrońcy Jordana Amaviego, który pozwolił Dannowi na stworzenie Sako w określonym momencie.

“Widzisz, co dostajesz z młodymi piłkarzami – Widziałeś, jak Traoré go zapala i nie ma się go obawiać – powiedział dyrektor Villa. “Ale z drugiej strony widzisz młodego chłopca i wybitnego piłkarza w Amavie, popełniając niewłaściwą decyzję, aby wziąć kogoś w późniejszym meczu i niestety nie wyjechaliśmy z niczego”.

Pardew rzucił zmiany w pół godziny, gdy Palace starał się znaleźć swój rytm i wyglądał jak drużyna z zbyt licznymi graczami o nieznanych rolach.

Wprowadzenie Dwighta Gayle’a i Jordona Mutcha dla Wilfrieda Zaha i Glenna Murraya miał pożądany efekt, a strona domowa polepszyła się, a Sako szybko marnuje złocistą okazję, aby dać jego drużynie przewagę.

Wtedy przyszedł moment kontrowersji.James McArthur zdołał sprawdzić jego bieg jako Gayle zmierzał do bramki, ale nie miał wątpliwości, że był offside jako piłka dotknął jego klatkę piersiową w drodze, nawet jeśli w pierwszym asystent sędziego Peter Kirkup nie podniósł jego flagę i cel był początkowo podane, dopiero później niedozwolone. Wstrząśnięty postacią niesprawiedliwości, Pałac udał się na atak, a Sako powinien był naprawić swoją wcześniejszą miss, ale rozbił strzał na boisko po dobrej pracy z McArthur.

Nie musieli długo czekać aby wziąć przewagę, gdy Dann podniósł się najwyżej, aby spotkać się z rogiem Jason Puncheon.Traoré interwencja wyglądała jak ostatnia czynność krytyczna, dopóki seria krwi Amaviego nie skończyła słowa Sako.

“Kiedy dotarł na tą lewą stopę, byłem zupełnie pewien, że znajdzie kąt, ponieważ w treningu, który uderzył tym z prawdziwym jadem – odparł Pardew na zwycięzcę meczu. “Będzie dla nas prawdziwym atutem”.

Dla rozczarowanego Sherwood nadal było wiele zachęt. “Myślałem, że graliśmy dobrze, tłumiliśmy ten tłum w pierwszej połowie. Stworzyliśmy szanse i niestety nie byliśmy w stanie ich wziąć. Pałac w drugiej połowie okazał się lepszy. Zdołali się dogadać, więc przegrywanie z trzema minutami było niszczące “.

Rate this post