Kwalifikacje do Euro 2020: Southgate wzywa Anglię do sprostania oczekiwaniom

Gareth Southgate powiedział, że Anglia musi spełnić oczekiwania bycia faworytem grupy po tym, jak korzystny remis w kwalifikacjach do Euro 2020 dał im dobrą pozycję, aby dotrzeć do turnieju z możliwymi meczami na Wembley, w tym finałem.

” Jesteśmy faworytami i i tak musimy zacząć się do tego przyzwyczajać” – powiedział Southgate o losowaniu. „W ciągu najbliższych kilku lat będziemy mieć wysokie oczekiwania i dostosowanie się do tego jest prawdopodobnie kluczem do naszego rozwoju jako zespołu.

„Powinniśmy wygrać grupę. Ale jeśli nie grasz dobrze każdego dnia, tracisz punkty i to jest rzeczywistość radzenia sobie z tego rodzaju meczami.Nikt nie będzie ode mnie oczekiwać, że stanę tam i powiem, że to już zrobione i powinniśmy po prostu przygotować się na 18 miesięcy.

„Myślę, że właśnie tam rywalizacja o miejsca jest naprawdę ważna, ponieważ jeśli nasi gracze myślą, że jest komfort z meczów, wtedy nie ma komfortu na pozycji w zespole lub w składzie. A to oznacza, że ​​motywacja do codziennego treningu, którą bierzesz w swoje mecze, jest naprawdę wysoka”.

Po letnim sukcesie na Mistrzostwach Świata, Southgate zdecydowało się na wykrwawienie nowych graczy w ostatnich latach. Mecze Ligi Narodów, od Calluma Wilsona po Jadona Sancho.Mówi, że jest to proces, który planuje kontynuować w trakcie kampanii kwalifikacyjnej do Euro 2020, która zostanie przeprowadzona w całości w 2019 roku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani graczami, którzy właśnie rozpoczęli zaczął bawić się z nami i niektórymi, którzy pchają się spod tego” – powiedział. „Kluczem do tego, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, była rywalizacja o miejsca i nie ma miejsca na samozadowolenie, ponieważ młodzi gracze wiedzą, że otrzymają szansę, jeśli będą sobie dobrze radzić.

” Nie sądzę, że powinniśmy ograniczać w ich umysłach to, co jest możliwe. Jak szybko to się dzieje i jak szybko są gotowi rzucić wyzwanie o miejsce, a następnie być gotowym do wygrania, to inna sprawa, ponieważ wiesz, że są różne etapy, przez które ci gracze muszą przejść.Nie chodzi tylko o to, czy mogą wejść i zagrać, ale muszą być gotowi na wygraną. Potrzebują więc tych doświadczeń pod presją.

„Myślę, że tutaj byliśmy silni w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Grupa nauczyła się od lata, ponieważ zawodnicy wygrywali jako grupa, a nie tylko ze względu na ich indywidualne znaczenie. Facebook Twitter Pinterest Widok wyników losowania pokazany na dużym ekranie podczas losowania UEFA Euro 2020 w Dublinie. Zdjęcie: Brendan Moran/Uefa przez Getty Images

Dla innych narodów losowanie przyniosło mieszane wiadomości. W rzeczywistości dla Irlandii Północnej było to bezwzględnie okropne.Nie tylko zostali wybrani w grupie z Holandią i Niemcami – które są gospodarzami – stało się to dopiero po tym, jak Republika Irlandii została wylosowana w grupie, a następnie zastąpiona z powodu zasady, zgodnie z którą tylko dwa państwa gospodarzy mogą występować obok siebie inny. Dublin rozegra cztery mecze podczas Euro 2020.

„To prawdopodobnie najtrudniejsza grupa” – powiedział menedżer Irlandii Północnej, Michael O’Neill, którego drużyna zmierzy się również z Estonią i Białorusią. „Ale czekamy na mecze. Niemcy i odmłodzona Holandia, odkąd pojawił się Ronald Koeman, będą oczywiście ogromnymi testami. Ale forma domowa będzie kluczowa.Będziemy musieli spędzić kilka ogromnych nocy w Belfaście, aby dać sobie szansę na kwalifikację”.

W niezwykle skomplikowanym losowaniu, które musiało brać pod uwagę nie tylko państwa-gospodarzy, ale także trudności dyplomatyczne (Hiszpania nie mogła na przykład zagrać w Gibraltarze) 55 krajów podzielono na 10 grup. Oznaczało to, że Anglia, Irlandia Północna i Walia – które zmierzą się z Chorwacją, Słowacją, Węgrami i Azerbejdżanem – trafiły do ​​grup składających się z pięciu drużyn, podczas gdy Szkocja jest jedną z sześciu.Szkoci, pod wodzą Alexa McLeisha, również mają regres, sukces w Lidze Narodów przyniósł im dogrywkę, która ostatecznie zapewni zwycięzcy miejsce na Euro 2020.

Szkocja zmierzy się również z Belgią i Rosją. jak Cypr, Kazachstan i San Marino – i McLeish powiedział: „Wszyscy będą twardzi, ale myślę, że mamy szansę na walkę i chcemy uzurpować sobie drużyny nad nami. Mamy do gry kilka świetnych drużyn i kilka długich podróży, ale jestem przekonany o grupie graczy, którą mamy. Chcielibyśmy zakwalifikować się poprzez proces grupowy i inspirujemy się mniejszymi krajami, które poszły na Mistrzostwa Świata i ostatnie Euro jako trzecie lub czwarte rozstawienie”. Piątka: zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny e-mail o piłce nożnej.Grupy w całości< /p>

Rate this post