Ligue 1: Bordeaux – PSG

ligue 1W 29 kolejce francuskiej Ligue 1 drużyna Bordeux gościć będzie paryski PSG.

Bordeux znajduje się na siódmym miejscu w tabeli i ich głównym zadaniem jest znalezienie się w pierwszej piątce, a więc na miejscu premiowanym startem w Lidze Europy. Ich obecna forma jest bardzo solidna i są niepokonani na swoim stadionie w ostatnich siedmiu meczach. Mają więc podstawy by na mecz z zeszłorocznym mistrzem patrzeć z optymizmem. Jednak maja problemy kadrowe i w tym meczu nie będą mogli wystąpić tacy zawodnicy jak : Pallois , Planus , Poundjé , Saivet , Touré , Jussiê oraz drugi najlepszy strzelec-  Diabaté.

PSG jest na drugim miejscu w tabeli tracąc do liderującego Lyonu tylko jeden punkt i ich głównym celem jest obrona tytułu. Dwóch pozostałych kandydatów do mistrzowskiego tytułu Lyon i Marsylia graja w tej kolejce przeciwko sobie. W związku z tym PSG może być po tej kolejce liderem jeśli pokonają Bordeux a Lyon nie pokona Marsylii.

Przed paroma dniami PSG rozegrało fantastyczny mecz przeciwko Chelsea i zakwalifikowali się do ćwierćfinału Champions League. Jednak piłkarze mogą być zmęczeni po meczu zakończonym dogrywką  jednak z drugiej strony mogą zrobić duży krok w kierunku zdobycia kolejnego trofeum.

W ostatnich siedmiu spotkaniach pomiędzy tymi drużynami, siedmiokrotnie wygrywała drużyna z Paryża.  PSG jest faworytem jednak zgodnie z prognozą na stronie stavky-home.com , mając na uwadze bardzo dobra grę Bordeux na własnym stadionie i zmęczenie drużyny PSG meczem w Londynie stawiałbym na remis

 

Ligue 1: Bordeaux – PSG 4.00/5 (80.00%) 1 vote