Lischka w końcu spartańska. Rosicky powiedział, że nie poddał się i wykazał się odwagą

Trawnik, Kozak, Krawiec, Vindheim, a teraz Lischka. Sparta jest bardzo aktywna na rynku transferowym.

„David Lischka wykazał niezwykłą siłę psychiczną w ostatnich miesiącach. To, że w końcu podpisał kontrakt w Sparcie, musiało naprawdę walczyć…Mam na myśli walkę w znacznie bardziej wymagający sposób niż inni ”- powiedział dyrektor sportowy Tomas Rosicky na stronie klubu.

marzenie dla niego i nie warto było rezygnować i wykazywać się wielką odwagą.I chcemy mieć graczy, którzy nie poddadzą się w żadnej sytuacji w Sparcie – podkreślił Rosický.

W ubiegłym roku 21-letni obrońca został założycielem ligi, wspierając Jablonca. Jesienią 2018 roku zagrał bardzo dobrze we wszystkich meczach w grupie podstawowej Ligi Europejskiej i pokazał, że ma potencjał do międzynarodowej piłki nożnej i ambicji reprezentacji. z wizją podstawowego składu.

Już w styczniu przygotowywał się ze Spartą, rozegrał mecz przygotowawczy z Ceske Budejovice i miał właśnie podpisać kontrakt.Po prostu czekali na poddanie się badaniom medycznym.

Okazało się jednak źle, ujawniając problemy z sercem, a mianowicie brak otwarcia zastawki. Kolejne badania potwierdziły problem i przeniesienie do Sparty zniknęło.

Lischka powoli pogodził się z końcem swojej aktywnej kariery, którą tak cudownie rozpoczął. „Kiedyś jeździłem do Sparty i nagle spadłem na dno w sekundę” – wspomina. W różnych szpitalach powiedziano mi, że nie wydaje się, aby trwało to na najwyższym poziomie, dopóki nie pojawił się dr Černý z Homologii Praga.Dzięki niemu mam nadzieję, że dzisiaj będę mógł zrobić to, co kocham ”- powiedziała Lischka krótko po marcowej operacji. Sparta znów żyła. Zwłaszcza, gdy legenda Rosicky wciąż z nim była w kontakcie: poszedł na widownię w Letnej, kiedy był w domu, kiedy Sparta pokonał Pilsen 4: 0. „Byłem szczęśliwy z powodu chłopców, ale trochę mi przykro, że nie mogłem być z nimi na boisku.” Kiedy pojawił się na stadionie Spartan w poniedziałek na początku przygotowań, spartański. Wreszcie i na pewno.

„Czuję, że śnię. Po tym wszystkim, czego doświadczyłem, potajemnie miałem nadzieję, że Sparta wciąż wyjdzie.A teraz cieszę się, że wróciłem. I wszystko się potoczyło. Jeszcze przed operacją marzyłem o powrocie do tego transferu, chociaż w tym czasie starałem się robić postępowe kroki. Jestem teraz fizycznie w 100% gotowy ”- zapewniła Lischka.

Latem Sparta przyprowadziła nowego trenera Václava Jíleta do prawego obrońcy Andreasa Vindheima z Malmö FF, trenera Michała Trávníka z Jablonca, napastnika Libora Kozáka z Libereca i utalentowanego pomocnika defensywnego. Ladislav Krejčí z Brna.

Z wyjątkiem Krejčí wszyscy wpadli na pomysł, że powinni zacząć od podstawowego składu.Zależy to od tego, czy trener Jílka przekonuje w przygotowaniach.

Zespół obiecuje Lischce, że zapewni sobie niezbyt silną obronę, szczególnie jeśli chodzi o standardy obrony.

rzuć to wszystko w Davida, nie grał przez pół roku. Damy mu czas, aby nabrać formy, wymagania wobec niego będą stopniowe – powiedział Rosický. „Jesteśmy przekonani nie tylko o jego charakterze i cechach osobowości, ale także o umiejętnościach piłkarskich. Występy Davida na jesieni sezonu w Jabloncu były bardzo dobre. Dlatego szukaliśmy go już zimą. ”

Lischka przeszła przez Akademię Młodzieży Baník Ostrava, a następnie pracowała w Hlucinie, gdzie przeniósł się do Jablonca w 2015 roku.Potem stopniowo pojawiał się w Baníku, Varnsdorfie i Karwinie.

Rate this post