Mitsis Blue Domes Exclusive Resort & Spa

Wprawdzie nie jesteśmy portalem turystycznym, ale niejednokrotnie na naszych łamach przestrzegaliśmy przed nieuczciwymi praktykami różnych operatorów. Tym razem pragniemy przestrzec wszystkich przed możliwymi niespodziankami jakie mogą spotkać gości hotelu Mitsis Blue Domes Exclusive Resort & Spa na wyspie Kos w Grecji. Hotel ten, nie wiem jakim cudem, reklamuje się jako posiadacz kategorii “5 premium”. Wprawdzie ogólnie wiadomo że gwiazdki greckich hoteli są warte mniej więcej tyle co tunezyjskie lub egipskie, jednak widząc 5+ przypuszczałem ( jakże naiwnie ) że w miarę wysoki poziom usług hotelu powinien być gościom oferowany. Gdyby ktoś prosił o określenie hotelu  Mitsis Blue Domes Exclusive Resort & Spa jednym słowem to jedynym adekwatnym jest : PORAŻKA. Oferowanych 5 gwiazdek “premium” ten hotel nigdy nie widział i bardzo, ale to bardzo jest od tej kategorii oddalony. W skrócie opisze moja historię z pokojem. Mieliśmy wykupiony pokój z widokiem na morze oczywiście w wersji all.

1 dzien- rano przyjazd i oczekiwanie do 14 na pokój. To nic nadzwyczajnego i byłyśmy na to przygotowane. Nie jest to żadna niedogodność ponieważ sytuacja taka jest jak najbardziej normalna ( niestety). O 14 lokujemy się w pokoju. Włączamy klimatyzację i tu niespodzianka. Nie działa. Nawiewa gorącym powietrzem. Telefon na recepcję. Odpowiedź – zaraz przyślemy technika. Mija godzina. Technik się nie zjawia. Telefon na recepcję. Technika nie ma już w pracy. Innego pokoju dać nie mogą bo w tej chwili nie ma nic wolnego. Nieprzespana noc. W pokoju 35 stopni.

2 dzień – wizyta na recepcji. Nawet nie usłyszałyśmy słowa przepraszam. Czekamy na technika. Pojawia się i zaraz znika. O 14 wizyta na recepcji. Obietnica że dzisiaj klima będzie działać. Mijają godziny. Nic się nie zmienia. Wizyta na recepcji. Innego pokoju nie ma. Technika nie ma. Klima nie działa. W pokoju termometr pokazuje 37 stopni. Kolejna nieprzespana noc.

3 dzień – rozmowa na recepcji.Podchodzi manager. Pyta po grecku recepcjonistkę w czym problem. Recepcjonista nieświadoma że córka mówi całkiem nieźle po grecku ( do tej chwili rozmawiałśsmy po angielsku ) odpowiada że to goście z pokoju 315. Manager mówi – ” to daj im cokolwiek” . Oferują nam pokój gdzieś na jakimś zapleczu , bez balkonu. Oczywiście nie przyjmuję. Do pokoju przychodzi manager sprawdzić co z klimą. Oferuje nam że ta noc bez przenoszenia bagażu możemy spędzić w tej wcześniej zaoferowanej “klitce” tylko po to żeby przespać się w chłodnym pomieszczeniu a jutro dadzą nam pokój jaki mamy w umowie.

4 dzien – rano na recepcji. O 13 mamy dostać nowy pokój. Przychodzi chłopak z obsługi. Bierze nasze walizki. Prowadzi nas do pokoju. Otwiera drzwi i okazuje się ze pokój jest zamieszkany :). Wracamy z walizkami do poprzedniego pokoju. Kategoria hotelu Mitsis Blue Domes Exclusive Resort & Spa – 5+ :).

Proszę zauważyć że historia ta dzieje się w hotelu który chyba na podstawie jakiejś samozwańczej decyzji chce nazywać się hotelem “5 premium” :). Pomijając już nasze “przygody” z pokojem nie potrafię znaleźć jakiejkolwiek rzeczy która mogłaby w najmniejszym chociaż aspekcie przypominać nawet hotelu podobnej klasy. A wiele hoteli “5+” już odwiedziłam. Takie absolutnie podstawowe szczegóły które sprawiają ze jest to co najwyżej 4 gwiazdowy obiekt ( i to tylko w razie dobrego humoru komisji przydzielającej gwiazdki ), to brak zestawu do parzenia kawy i herbaty w pokoju ( czajnik po wpłaceniu zastawu na recepcji – absolutny żart ), nie wspominam już o szlafrokach, papciach, zestawie hotelowych kosmetyków. Czegoś takiego nie znają i na oczy nie widzieli. Brak 24 godzinnego baru – obowiązek w hotelach 5+. Na barach kolejna niespodzianka. Kawa, a raczej napój kawowy, podawany w filiżankach i …. plastikowy patyczek zamiast łyżeczki 🙂 , brak cukru trzcinowego . Jednym słowem absolutne oszustwo w standardzie hotelu a co za tym idzie w cenie.
W ofercie widnieje plaża piaszczysta. Kolejny żart. Plaża pokryta jest żwirkiem po którym nie ma szans na spacer brzegiem morza. Nogi natychmiast zapadają się do kostek. Jedynym plusem jest to że obsługa na plaży bardzo przyzwoita.
Jedzenie bardzo dobre, z dobrych jakościowo produktów. Ale niestety zastawa ma chyba tyle lat ile hotel. Porysowane, niejednokrotnie poobijane talerze, sztućce bardzo niskiej jakości potrafiące się wyginać. I cały czas jesteśmy w hotelu “5+ ” 🙂

Hotel Mitsis Blue Domes Exclusive Resort & Spa nie jest absolutnie przystosowany dla osób starszych czy też rodzin z dziećmi. Same schody. Brak jakichkolwiek podjazdów. Rodzice z dziećmi w wózkach musza być przygotowani na niezły trening siłowy przy wnoszeniu wózków wszędzie .
Napradę chciałabym napisać coś pozytywnego. Ale poza przyzwoitym jedzenie niczego nie znajduję. Mogłabym natomiast jeszcze wiele zdań napisac czego nie ma a powinno w hotelu, podobno tej klasy, być.
Stracony tydzień, stracone pieniądze, zmęczenie nieprzespanymi nocami, stres. Nawet za połowę tej ceny w żadnym wypadku bym się tam ponownie nie wybrała, czego i Państwu z calego serca nie polecam.

Rate this post