Niedoceniany i skromny król. Niechciany niegdyś Kučerov podbił NHL

Z zainteresowaniem przeczytał etykiety nazwisk Hart Trophy, które NHL przyznaje co roku najbardziej przydatnemu zawodnikowi sezonu. Alexander Ovechkin, Sidney Crosby, Patrick Kane lub Connor McDavid. „Kiedy widzisz swoje imię wśród takiej elity, napełnia cię ono dumą”, przyznał Kučerov, ostatni właściciel najdłużej nagradzanego indywidualnego trofeum w NHL. z pewnością wolałbym zamienić się na Puchar Stanleya. Ale Tampa, mistrz sezonu regularnego, był zszokowany, że przegrał 0: 4 w pierwszej rundzie playoff z Columbusem. było jasne, że będzie właścicielem Trofeum Art Ross dla najbardziej produktywnego gracza.Jego 128 punktów (41 + 87) jest nawet najwyższych od 1995/96.

26-letni Rosjanin otrzymał także nagrodę Teda Lindsaya, kolejną nagrodę dla najbardziej korzystnego strugowca w swoim zespole. Jednak w przeciwieństwie do trofeum Harta, jest ono przyznawane przez samych graczy, więc ma szczególną wartość w oczach hokeistów.

To niezła linia osiągnięć na jeden sezon, nie sądzisz? „Ale aby być jedną z prawdziwych gwiazd, muszę dużo wysiłku”, przeklął swoją pochwałę swoją typową skromnością Kucerowa. jak tylko czwarty Rosjanin powiedział: „Ale Sasha Ovechkin i Zenia Malkin odbierają tutaj nagrody każdego roku.Nie trzeba więc mówić, że przejęłem od nich przekaźnik. ”

Operacja? Zapłać za to sam!

Kučerov właściwie wykonuje swoją historię od wielu wspomnianych hokeistów. Z wyjątkiem Siergieja Fiodorowa, którego kariera wciąż trwała w Związku Radzieckim, wszyscy pozostali gwiazdami od najmłodszych lat ze względu na wysoką pozycję roboczą. rund, gdy przed nim stanęło kolejnych 57 młodych hokeistów. Na pierwszym miejscu był Ryan Nugent-Hopkins, przed Kučerovem usłyszano nazwisko obrońcy Davida Musila i działacza Dmitrija Yashkina.Na koniec jednak wystąpiły problemy z ramionami wymagające operacji. „W porządku, ale zapłacisz za to” – mówili szefowie Kučerova z CSKA Moskwa. Dla młodego mężczyzny, który był szkolony przez starego trenera w dzieciństwie, nie była to znikoma kwota. Po młodszym sezonie QMJHL Kučerov grał większość sezonu 2013/14 w Tampie i rozpoczęła się jego dyskretna kampania.

„Wielu mi nie uwierzyło. Staram się wszystkim pokazać, że się mylili – powiedział Kucerov w marcu, kiedy pobił rekord klubowy Vincenta Lecavaliera w punktach w sezonie.Teraz byłoby miło zdobyć miejsce zwycięstwa w formie Pucharu Stanleya.

Rate this post