Patrząc dalej, należy przypomnieć pierwsze kroki

Z biegiem lat historia futbolu zawsze była oświetlana przez pojawienie się tej lub innej gwiazdy futbolu, piłkarza, którego gra zasługiwała na szczególną uwagę i podziw. Wraz z pojawieniem się utalentowanych piłkarzy, którzy później stali się sławami światowej sławy, sukces klubów piłkarskich na arenie światowej, pojawienie się całej ery w piłce nożnej są ze sobą powiązane. We współczesnym futbolu było wiele transferów, które z jakiegoś powodu nie miały miejsca lub zostały udaremnione. Fakt ten stał się decydujący z historycznego punktu widzenia, zarówno dla samej piłki nożnej, jak i dla samych graczy, wielomilionowej armii kibiców.

To, co się stało, co już stało się historią, jest teraz uważane za oczywiste i przyjmowane za pewnik. Jeśli los dokonał zwrotu w swoim czasie, a nie w innym kierunku, czy Ronaldinho znałby świat futbolowy? Młody i utalentowany zawodnik z brazylijskiego “Gremio” mógł dostać się do mało znanego szkockiego St. Mirren. ” Wykryty fałszywy w paszporcie spowodował awarię umowy. W końcu młody Brazylijczyk trafił do paryskiego “PSG”, klubu, który zapoczątkował świetną karierę przyszłej gwiazdy.

Patrząc dalej, należy przypomnieć pierwsze kroki na boisku piłkarskim przyszłego geniuszu Zinedine Zidane. Pokorny i utalentowany Francuz pochodzenia algierskiego rozpoczął karierę we francuskim “Bordeaux”. Po dostrzeżeniu młodego talentu angielski trener Blackburn Kenny Dalglish zaproponował właścicielowi klubu zakup Zidane. Jednak krótkowzroczna polityka prezydenta klubu rozegrała się w rękach przyszłej gwiazdy. Z usług Zizu odmówił na rzecz klubu umowy z Tim Sherwood. Kto teraz pamięta Sherwood i który stał się Francuzem w światowym futbolu! W przeciwnym razie, gdyby Zizou przeniósł się do Blackburn, historia futbolu mogła pójść zgodnie z innym scenariuszem. Albo brytyjski klub będzie na równi z czołowymi klubami piłkarskimi Starego Świata, albo nikt nie przypomniałby sobie o utalentowanym Francuzie za kilka lat.

Rate this post