Pożegnanie Bolta z karierą w grach: emocjonalne, euforyczne i celowe

Gdy spiker wypowiedział swoje imię przed rozpoczęciem 200-metrowego wyścigu, stadion olimpijski w Rio wybuchł z entuzjazmem. Bolt machnął rękami, kołysał się w rytm melodii, walił w serce, rozłożył ręce, a następnie przyłożył palec do ust.

To, co stało się później, nie było niczym niezwykłym: Bolt ruszył, stadion zwariował – i ponownie Jamajczyk uciekł wszystkim. 19,78 sekundy. Ósme złoto olimpijskie.

Nieudany atak

Takie było rozstanie króla sprinterów. Początkowo osobnik, przekaźnik sztafetowy w nocy, kiedy prowadził swój ostatni wyścig olimpijski w jamajskim kwartecie – i ponownie zdobył złoto, swój dziewiąty olimpijski.Nadobro chce zakończyć karierę dopiero po Mistrzostwach Świata w przyszłym roku. powolny start i zmęczenie ze środowego półfinału.

„Jestem starszy, nie regeneruję się tak szybko. Moje stopy nie były tak świeże. Nie mam 26 lub 21 lat. Ale kluczem jest to, że wygrałem. Dlatego przyjechałem do Rio ”, powiedział 29-letni fenomen sportu. A kiedy nadszedł następny, został nagrodzony głośnym intonowaniem. „Usain Bolt! Usain Bolt!Usain Bolt! “Mogłoby się rozpocząć kolejne wspaniałe przedstawienie sprintera.

Lubił owację na zatłoczonej arenie w Rio. W pewnym momencie przyszedł do jamajskich fanów i zrobił z nimi selfie. Potem skończył koło i wrócił do strefy, gdzie wrócił na tor, po czym ukląkł na szóstym torze, pochylił głowę i pocałował tartan. A potem pokazał swój typowy zwycięski gest. Stadion szalona euforia.W ten sposób zamknięto kurtynę przez jedną erę.

Młodzież, nigdy mnie nie pokonasz porażka. Kiedykolwiek Bolt udał się na wyścig olimpijski z Pekinu w 2008 r., Był złoty. „Jeśli przegram, biorę to za doświadczenie. I uczę się z tego. Ale nie przegrywam zbyt często, ponieważ zawsze się koncentruję i jestem gotowy – powiedział.

Odpowiedział w zamyśleniu, mądrze. Na przykład, dlaczego ważne jest, aby osiągnął tak wiele sukcesów bez miejsc dopingowych. „Dość środków. Dlatego ludzie mówią, że jestem tak ważny dla sportu. Młode pokolenie widzi, że wszystko, czego potrzeba, to ciężka praca i determinacja.Musisz pokonać siebie i uwierzyć w siebie – powiedział w sali wypchanego dziennikarza.

Jest idealnym przykładem w tym względzie, ponieważ nie brakuje mu pewności siebie. Rządził Olimpiadą, bez względu na to, czy przyszedł do nich w jakimkolwiek nastroju. Weźmy na przykład w tym roku: nie miał olśniewających wyników, był czwartym człowiekiem w tegorocznych stołach na sto.

Jednak wierzył: nie stracę. Oparł się także atakowi wschodzącej kanadyjskiej gwiazdy Andre De Grasse. „Poznaję go, ma wielki talent. Ale mówię wszystkim młodym mężczyznom: Nie pokonasz mnie. Nie pozwolę ci Nigdy nie dostaniesz szansy – powiedział Bolt. – W zadumie odpowiadał na pytanie, czy był największym olimpiją wszechczasów, czy pływakiem Michaelem Phelpsem, właścicielem 28 medali. „Trudno powiedzieć, robimy zupełnie inne sporty.Niech media się zdecydują. Pokazał, że jest jednym z najlepszych, bez wątpienia. Przez wiele lat zdobył tak wiele medali, zdominował swój sport. A potem wrócił po przerwie i udowodnił, że wciąż jest na szczycie. Rozpoznaję go. Oboje jesteśmy wspaniali na naszych polach. ”

Albo czy chce być porównywany do legend Ali lub Pelem:„ Dlatego tak ciężko pracowałem, aby znaleźć się wśród najlepszych. Twoje pytanie pokazuje, że praca się opłaciła. ”

Ale kiedy zapytano go, jak Bob Marley napisze o nim piosenkę, nie wahał się:„ Najlepszy w historii. ”

Rate this post