Siatkarz olimpijski zajął szóste miejsce i nadal gra w pucharze

Po latach w większości udanych walkach o medale w tym roku zawodnicy Ekstraliga siatkówki Uniwersytet Palackiego Ołomuniec musiał osiedlić się na szóstym miejscu. Sezon licealny zakończył się niespodziewanie na początku marca po eliminacji ćwierćfinału z Frýdku-Místku. “To było z nim i Olympe Praga, że ​​mieliśmy pracować na miejscu od drugiego do czwartego, ale nam się nie udało. Było kilka powodów, „powiedział trener George ogrzania Olomouc.

oczekiwania były większe. “Sezon nie zadziałał po naszej myśli.Na pewno nie była szansa grać o trzecie miejsce, liczyliśmy, że jest drugim na czwarte miejsce zaskoczeni silne zespoły Olymp Praha i Frydek-Mistek, „zadumał się.

Ale komplikacje powstały w oparciu o konkursie po którym Ołomuniec nie zamienił się w lepszą piątkę zespołów do ekstraligowej superstruktury. “To była tylko jedna z ważnych przyczyn całkowitej awarii.Walki z przeciwnikami 7 do 9 miejsca na stole do nas z całym szacunkiem dla nich, a nie umieścić prawie tak samo jak pomiar siły z elitarnych zespołów.

W playoffs to wówczas nieuchronnie muszą wystąpić, zwłaszcza w kluczowych momentach wyważone dopasowania która weszła w ćwierćfinale „, westchnął ciepłe.

w celu lepszego piątki kosztem Ołomuńcu i Brnie i Ostrawie przeszedł Polaka. “Z pewnością są to bardzo dobre jednostki, jednak Brno było w tym roku, a szczególnie później, bez Chlumskiego na Libero, było nieco słabsze niż w poprzednich latach.Zespół z Ostrawy znów skorzystał z wielkiego entuzjazmu i walki, ale myślę, że mieliśmy dla nich jakość “, mówi.

Jakie były inne przyczyny szóstego miejsca? “Przede wszystkim było to bardzo zauważalne osłabienie drużyny przed rozpoczęciem sezonu. Brakowało nam szczególnie prominentnej postaci w Napolitano Šenková, a Kojdo i Dreks zostawili za dużo. Zespołowe luki zostały wypróbowane głównie przez graczy ze zeszłorocznego Šternberka, ale jest pytanie, czy było to najbardziej odpowiednie rozwiązanie “- powiedział Warmer. Hanace wpadł w zakłopotanie w tym roku, a straty punktowe były trudne do złapania.

“Tak jest. Zwłaszcza w pierwszej połowie sezonu popełniliśmy wiele błędów, a także mieliśmy bardzo kiepską obsługę.W ćwierćfinale z Frýdkiem-Místkiem dziewczyny pokazały dobrą siatkówkę w porównaniu z bardzo niezrównoważonymi występami z poprzednich miesięcy. Niestety, z powodu przyszłych obowiązków związanych z macierzyństwem, Schandl (za darmo Mátlová) odpadł z gry przed dogrywką, co było kolejnym powodem, dla którego sezon zakończył się niepowodzeniem, zgodnie z ideą “- dodał Teplý.

“Rzeczywiście, jej niekwestionowana siła szturmowa może być trudnym, językowym językiem w wąskiej i zrównoważonej serii ćwierćfinałów. W niektórych segmentach brakowało nam tylko jednej lub dwóch piłek, które Schandl byłby w stanie złożyć. ”

Ołomuniec chce wzmocnić nowy sezon w Ołomuńcu. “Musimy odpowiednio uzupełniać zespół, szczególnie w kilku pozycjach, które najbardziej nas palą.Oczywiście wiemy już, że niektórzy gracze opuści nas, inni pozostaną.Będziemy kontynuować współpracę z Sokol Šternberku, ale to gracze, którzy powinni iść do Ołomuńca, to musi być wydajności, a zwłaszcza w celu wykazania długotrwałego wysiłku, aby przejść do lepszego całości „, podkreślił ciepło.

„Jeśli chodzi o szkolenia, będziemy ponownie związany z Šternberkem, tym więcej płacimy indywidualnych młodych graczy, z którymi wiele naciskiem na technikę.” Pomimo gorszej roku zespół Teplého nie ma zamiaru opuścić stanowisko. „Znów chcemy walczyć o Extraliga trzy.” Co więcej, dzięki dzikiej karcie rozpocznie się w Olomouc ostrzeżenie Cup, gdzie trafi trzeci klub niemieckiej Bundesligi, Schweriner SC.

Rate this post