Steve Smith mógł się wiele nauczyć od stylu przywództwa Brendona McCulluma

Burza w filiżance była produktem McCulluma reprezentującego Nowa Południowa Walia w finale Big Bash 2008-09. W ten sposób został pierwszym reprezentantem zagranicznym Bluesa od czasu Imran Khan w 1985 roku. Nowa Południowa Walia zatrudniła Nowozelandczyka tylko jednego meczu jako zakładu w jedną stronę, aby otworzyć możliwość reprezentacji państwa w Lidze Mistrzów T20 później tego roku.Nowa Południowa Walia zwyciężyła w finale, ale McCullum zdobył tylko 10.Jackson Bird odwołany przez Australię do pierwszego testu przeciwko Nowej Zelandii Czytaj więcej

Rozumiejąc jego status w ringu i potencjalnie zawstydzając jego domową stowarzyszenie , McCullum przekazał 6 000 dolarów grzywny na korzyść młodszego krykieta w Otago.

Jest to dobry wczesny przykład odważnego związku Australii z McCullumem, kapitanem Nowej Zelandii, który wycofuje się pod koniec dwóch testów Seria Trofeów Trans-Tasman, rozpoczynająca się w Wellington w piątek. Ta relacja, przynajmniej publicznie, widziała, że ​​Australia stara się podważać weterana 99-testu i jego styl przywództwa, jeśli jest to możliwe.Do reszty światu krwawienia mógł być jednym z najbardziej przemyślanych i uprzejmych rzeczników gry; Do Australii zdaje się, że jest to ucieleśnienie ich misji, aby udowodnić, że fajnie się skończą.

“Nie jesteśmy Nową Zelandią, zdobyliśmy finał Pucharu Świata” – powiedział Brad Haddin podczas przyjazdu do Anglii w zeszłym roku – W odpowiedzi na pochwałę dla turystów McCulluma, którzy niedawno zaczęli czarować angielską publiczność podczas serii pre-Ashes.

To uczucie, że McCullum pozostawała dziennikarką Daily Mail przez resztę lata. To była rola, w której się wyróżniał, dostarczając szczere spostrzeżenia do kontrowersyjnych sytuacji z punktu widzenia obecnego gracza. Do sportowych mediów to była manna z nieba.Dla Australii była to czerwona szmata na byka.

McCullum wyróżniał się z niedowierzaniem i niedostatkiem Davida Warnera. Zapytał o poziom wsparcia, jaki otrzymał Michael Clarke z jego garderoby. A najdzikszy ze wszystkich zapytał, czy kapitana Steve’a Smitha jest w “duchu” gry, kiedy nie wycofał się z powodu odwołania do Ben Stokes za utrudnienie pola.

“To chyba za wcześnie Steve’a Smitha, aby to docenić, ale pewnego dnia spogląda na Ben Stokes’a na Lorda w sobotę i zdaje sobie sprawę, że brakowało mu okazji, aby uderzyć ducha krykieta “- pisał McCullum. “Wszyscy zrobiliśmy wszystko na polu, że żałujemy później. Wiem, że na pewno mam.Ale było rozczarowujące, że Smith miał okazję przekazać oświadczenie dotyczące sposobu, w jaki chce, aby jego drużyna grała w grę i postanowiła wyruszyć w drugą stronę. Nie zrozum mnie źle: wygranie jest ważne. Ale im dłużej grasz w tę grę, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że niektóre rzeczy są zbyt cenne, aby zepsuć. “

Australia zrozumiała okrążała wagony. “Moim zdaniem to coś, co było dla niego dość nędzne i niedojrzałe”, wystrzelił David Warner. “Pod koniec dnia nie grasz w nagrodę Spirit of Cricket Award?”

Mitchell Johnson powtórzył: “Czuję się dziwnie, gdy ktoś mówi, że są mili ludzie!Nie musiałbyś mówić nic, jeśli to prawda? “

Zabijając ich z życzliwością, McCullum przedstawił najłatwiejsze nietoperze. “Wszyscy w krykiecie mają prawo do ich opinii, podobnie jak Davey i Steve mają prawo ich”, McCullum powiedział. “W tym czasie czułem się tym. Nie chciałem być sprawiedliwy “Ghandi byłby dumny.

Być może najbardziej dokuczliwy przykład nas zwraca po raz kolejny do Haddin i jego obrony przed niedawną walką o Australię w Pucharze Świata. “Było to dla nas miłe w Nowej Zelandii i byliśmy tak niewygodni…Powiedziałem na spotkaniu zespołu:” Nie mogę tego wytrzymać.Będziemy na nich tak ciężko, jak tylko potrafimy “. Odpowiedź McCulluma na wysłanie i pomyłkę, która pogrążała jednostronny punkt kulminacyjny? “Myślę, że należy skupić się na tym, jak dobrze grała Australia i jak zasługują na to zwycięstwo, a nie jakieś drobne problemy w drodze.”

Seria mrocznych serii McCullum jako międzynarodowego krykieta jest Kapitan Kontrolny. Smith będzie świadkiem McCullum, który został przewodniczony z pola męża stanu, pochwalony za dostarczanie wyników i poprawę zachowania gracza. Jego dziedzictwo to wiele lat w przyszłości, ale najbliższe dwa tygodnie będą instrumentem kształtowania Smitha jako lidera.W pewnym momencie mógłby zrobić coś gorszego niż spacerować po korytarzu garderoby.

Smith będzie zabierał niedoświadczoną grupę z dwiema seriami testów, która wydaje się zachęcająco giętka z zewnątrz. Niedobór emerytur w roku 2015 pozostawia tylko Peter Siddle jako wcześniejszego debiutanta niż kapitan, a tylko Siddle, Warner i Nathan Lyon z więcej czapek niż ich młody lider. To jest początek nowej ery. Kontrowersje mars Brendon McCullum w finale ODI, jak Nowa Zelandia pokonała Australię Czytaj więcej

Ta pierwsza trasa jako kapitan, z zespołem w najbliższych dzielnicach na wiele dni, jest szansą Smith wyznał ton. W domu był bardziej ostrożny niż jego poprzednik w pogoni za wynikami. Jako osobowość grawituje naturalnie ku truculentowi.Nie bezczelnie, ale kilka razy zdarzył się od incydentu Stokesa po odwołanie Mitchell Marsh w decydującym ODI serii Chappell-Hadlee, że jest przygotowany do obrony swojej pozycji.

Czy Smith wybiera Czerpać z tego niezadowolenia, ponieważ amunicja pozostaje widoczna. Jego publiczna ręka z rękawa jest osłabiona, wyposażona w jeden z bardziej bezzębowych ataków, którymi zarządza australijski kapitan.Przejście na emeryturę Mitchella Johnsona i Ryan Harris, nieobecności Mitchella Starc i Pat Cummins, a podejrzenie o słabnącego Jamesa Pattinsona, pozostawia Smitha niedostateczną siłę ognia, która może sprawić, że kapitan strzelał agresywnie z bioder.

Jego otwarcie nie zostało stworzone przez Malcolm Tucker, ale nie przygotowuje również gruntu do uroczystej zmiany batonu wraz z McCullumem. “Myślę, że jesteśmy w najlepszej formie, gdy gramy dobrą, ciężką, agresywną markę krykieta”, napisał w kolumnie Fox Sports w tym tygodniu. “Myślę, że tam jest linia, której nie chcemy przekraczać i wiemy, gdzie to jest. Ale jeśli nadal będziemy grać tę markę krykieta, miejmy nadzieję, że możemy mieć dużo więcej sukcesów.Nie przeszkadza nam to, żebyśmy się tu spotykali. “

Najbardziej oczywistym dowodem wpływu Smitha na warunki mogą być kształtowane przez warunki. Nie musisz być jasnowidza, aby wiedzieć, że dwie powierzchnie testowe prawdopodobnie są zabarwione na zielono i mają na celu zbadanie techniki Australii w stosunku do poruszającej się kulki. W trakcie wycieczek po mantrze “grającej w ich naturalnej grze” była głęboka i czasami uparta do punktu samoglęczenia. Czy Smith może wywołać zmianę nastawienia? Pewna koncesja, że ​​preferowana technika gry z zagłębienia twardymi rękami i niewiele stóp może nie być najmądrzejszym sposobem na ataki z Trentem Boultem i Timem Southee?

Sam Smith podejście jako batsman może zaoferować Najbardziej oczywistą wskazówkę. Jego seria ODI była słaba.Wyglądał wrażliwie na kulki, które odbijały się zarówno od jego zewnętrznej, jak i wewnętrznej krawędzi, i często był poruszany niezrównoważony. Styl Smitha jest idiosynkratyczny, chwalebnie, więc gdy kliknie, ale niezgrabnie, gdy się nie powiedzie. Urlop będzie jedną z najbardziej wartościowych uderzeń jego i jego boku, ale czy jest tam, gdzie spoczyć naturalne gry i dodać czujności do repertuaru? Słowa Trent i Bridge będą emitowane głośno, a często w akcentach Kiwi z największą oznaką upadku.

Ta seria jest zbyt krótka, zbyt krótka, aby zapoznać się z postępami w Smith’s Australia. Być może powinniśmy być wdzięczni za małe miłosierdzie. Smith stanie się siódmym Australią na kapitanie swojego kraju w Nowej Zelandii.Ani Michael Clarke, ani Mark Taylor nie przekroczyli Tasmanu, aby przejść serię testów, a Steve Waugh zrobił to tylko raz.

Martin Crowe był ostatnim Nowozelandczykiem, który przed 23 laty podniósł Trofeum Trans-Tasman. Byłoby to trafne wyjście z tego, że McCullum podążył za Crowym w książkach historii. Ma trochę australijskiego szacunku.

Rate this post