Strażnik atakujący Stoke gotów nagrodzić waleczność Marka Hughesa

Nagrodą za zwycięstwo nad dwoma nogami za stronę Stoke kierowaną przez trio jest podróż na Wembley w lutowym finale, gdzie zmierzą się albo z City, albo z Evertonem, i według ich menadżera, Marka Hughesa, pierwszy wtorek w meczu Britannia Stadium oferuje swoim sprytnie zmontowanym zespołom szansę na remis z Liverpoolem.

Stoke ma tylko jeden zaszczyt dla swojego imienia – inkarnacja tego turnieju w 1972 roku – w porównaniu z 41 imponującymi Liverpoolami, ale biorąc pod uwagę Słabnący początek kadencji Jürgena Kloppa na Anfield i postępy Stoke pod wodzą Hughesa, Walijczyk jest zwyżkujący.

“Tak, czujemy, że jest szansa, jeśli gramy dobrze”, mówi. “Występowaliśmy przeciwko Man United, Man City i Chelsea i osiągnęliśmy pozytywne wyniki – istnieje możliwość, że w pierwszej kolejności moglibyśmy oderwać się od Liverpoolu.”

Chelsea została pobita dwa razy, raz w czwartej rundzie, pod karami, pod koniec października i w następnym tygodniu w Premier League.Te zwycięstwa przyszły, kiedy Hughes wciąż wybierał Jonathana Waltersa jako ortodoksyjnego środkowego napastnika. Więc wyeliminowanie Liverpoolu i zdobycie drugiego trofeum w historii Stoke’a byłoby niemal natychmiastową dywidendą dla Hughesa, a menadżer był “odważny” zaledwie miesiąc temu, decydując się po raz pierwszy na wypuszczenie Krkica, Shaqiri i Arnautovica jako przedni trzeci.

To było, gdy City rozstawiono na 2: 0 na stadionie Britannia w meczu, który mógł zakończyć 6-0. Głównymi aktami były Krkic, Shaqiri i Arnautovic. Zespół Manuela Pellegriniego wyglądał amatorsko podczas wystawy atakującej gry, a Arnautovic strzelił oba gole.Później Hughes powiedział, że musi zebrać się na odwagę, by spytać Hiszpana, Szwajcarów i Austriaków o połączenie w systemie, który ma Arnautovica jako fałszywego No9, który łączy się z Krkiciem i Shaqiri.

Podobnie jak w przypadku porażki City , kiedy United zostali pokonani 2-0 w Boxing Day – ponownie w Britannii – trio okazało się nie do odparcia, a Krkic i Arnautovic obaj strzelili gola. 21 bramek Stoke’a, Krkica, Shaqiriego i Arnautovica (którzy również zdobyli gola dla Chelsea), przyczyniły się do powstania między nimi 14, a także może pochwalić się siedmioma asystami.

Od czasu zwycięstwa nad Miastem, Hughes utknął jako przedni trzeci.Po bezbramkowym remisie z West Ham United, przegranym 2: 1 z Crystal Palace, zwycięstwem nad United i Evertonem (4-3) oraz sobotniej przegranej 2: 1 z West Bromwich Albion, choć Jonny Evans spóźnił się po Geoffa Camerona został wysłany na 83 minuty. Odwołanie Stoke przeciwko odwołaniu okazało się skuteczne w poniedziałek, a pomocnik ma prawo zmierzyć się z Liverpoolem.

Stoke ma 10 miejsce w lidze, mając 29 punktów, o trzy więcej niż w odpowiednim momencie ubiegłego sezonu, i tylko jeden z tyłu Liverpool.Hughes także widział wystarczająco dużo, by uwierzyć, że Krkic, Shaqiri i Arnautovic mogą sprawić, że Stoke stanie się poważną propozycją.

“Tak, myślę, że jest to coś, co jest dla nas ekscytujące i pozytywne”, mówi. “Pojawią się gry takie jak West Brom, w których nie jesteśmy tak dynamiczni, jeśli chodzi o wejście na piłkę lub grę z tyłu. W konsekwencji nie mogliśmy wypuścić trzech wyżej w górę, tak jak lubimy.

“Będą okazje, gdy nie będzie działać tak dobrze, jak byś chciał, ale w przeważającej części w niemal każdej grze stworzyliśmy szanse i dobre zespoły potrafiliśmy je również zabrać. Jest to dobra opcja – nie będzie to nasza jedyna, ale dobrze, że możemy ją wymieszać.

“Są zmieniaczami gry, a wszystkie najlepsze strony mają zmieniacze.Zespoły tuż poniżej elitarnych drużyn mają w swoich szeregach graczy zmieniających grę i na pewno tak. Mamy graczy, którzy mogą zamienić gry. W dużych grach, potrzebujesz dużych graczy, i mam nadzieję, że to zrobią. “

Hughes jest spokojny o raporty łączące Krkica i Arnautovica z ruchami w oknie transferu. “Spekulacja wzrośnie. Spodziewam się tego, ale nie martwię się o to, że kogoś stracę “, mówi.

Siła Stoke rozciąga się na cały zespół, a kapitan Ryan Shawcross prowadzi mocną obronę zazwyczaj uzupełnioną przez trzech z Glenn Whelan, Cameron, Charlie Adam, Marco van Ginkel i Ibrahim Afellay.

“Mamy moc, mamy umiejętności techniczne i mamy rzemiosło, którego potrzebujesz,” mówi Hughes. “Wiele rzeczy, które potrzebujesz, aby zmienić gry, które mamy.Poza tym jesteśmy silni. “Geoff Cameron zmierzy się z Liverpoolem po tym, jak Stoke wygrał czerwoną kartkę Czytaj więcej

Kariera grająca pełna srebra sprawiła, że ​​Hughes poczuł głód pierwszego trofeum. menedżer. Wziął Blackburn Rovers do trzech półfinałów w latach 2004-2008 i chce, aby Stoke naśladował triumfalną stronę Gordona Banksa, George’a Easthama i Jimmy’ego Greenhoffa z 1972 roku.

“Gry i półfinały I” Byłem zaangażowany jako gracz: musisz upewnić się, że wykonujesz swoją robotę i sprawisz, że stanie się to zarówno dla zespołu, jak i dla jednostek “- mówi. “To konkurencja, która ma wielkie znaczenie. To jedyne główne trofeum, które wygrał klub. Minęło dużo czasu, odkąd to zrobiliśmy. Gdybyśmy mogli pokonać bardzo dobrą stronę Liverpoolu i dojść do finału, który byłby czymś.Wyzwanie jest dla nas. Musimy to złapać. “

Nieudana próba Kloppa Liverpool odwiedzi Stoke’a w prognozowany mokry i wietrzny wieczór na pierwszym meczu, który oferuje zespołowi Hughesa doskonałą okazję do przejęcia inicjatywy. Zrób to i mogą wrócić na Wembley pięć lat po przegranej w finale FA Cup z Manchesterem City. To było pod pseudonimem Tony Pulis – teraz jest to zupełnie inny strój Stoke.

Rate this post