Stres i niepokój!

Stres i niepokój! Dwa słowa, które towarzyszą udziału kayaker Czeska Olimpijski Jan Štěrba. Przed Londyn 2012 pozostało tylko kilka godzin do rozpoczęcia wyścigu, kiedy dowiedział się, że mógłby zacząć. Przed podróżą do Rio znów spędził gorączkowy wiosna, za zagrożone w przypadku braku załogi przygotowuje się do obrony Brazylii na trzecim miejscu.

Przed London Olympics’ve obliczu zarzutów o doping, to zostałeś ułaskawiony i Canoe Federation rozpocznie się w ostatniej chwili ustąpił. W tym roku trenerzy myśleli o zmianę składu Kajaki czwórki i znalazłeś się w niebezpieczeństwie. Jak wszyscy przeżywają?
Były nerwy. Wybór załoga jest prosta. Niektóre parametry nie są obiektywnie mierzalne i są trudne do wykrycia. Czy wszystko jest jasne: aby zbudować najlepszą łódź. Ale fakt, że wciąż mamy piękne, bo z gry pozostał Špicar James, który będzie startował jako substytut. I chyba trzy Czeska woda slalom wyścigu w Rio będzie tylko jeden, a jednak każdy może wygrać Olimpiadę.

Kajaki czwórki w składzie Havel, Trefil, Dostal, Štěrba ma trzy europejskie tytuły Mistrzów, pełną kolekcję MS i brąz z Olimpiady. Czy byłeś zaskoczony, jak napięta nominacji był ostatecznie?
Spodziewałem się gorszej sytuacji. W roku olimpijskim, każdy może wyobrazić. Jest to zwykle związane z udziałem wielkiego sukcesu, najlepiej z medalem. Każdy, kto zapach szansę dostać załogi, oczywiście, zamiast walczyć. Kuba Špicar nam wiosną indywidualnie wszystkie pokonany, więc to logiczne, że próbował trenerów. A jeśli z nim wyniki były lepsze, mogę być ja czy Lukáš Trefil zły.

Czy masz obawy, że zespół do osiągnięcia wyścig olimpijski?
Po pierwszej kontroli wyścigu było jasne, że gdy statek usiąść. Wystarczy być rozpatrywane, gdzie Puchar Świata. Kiedy siedział w łódce na Kubie, więc jeżdżę wydawało czuje się dobrze. Miałem wrażenie, że byliśmy porusza jego indywidualnej wydajności przodu. Ale to ma nieco inną ostrość. Powinna to być moment, że nie można nawet nauczyć. Jest to ramka mikrosekund. A to z Kubą w łodzi około trochę pracy. Z drugiej strony, również miał mało czasu treningu. W każdym razie, stary zestaw poszło znacznie lepiej i byłoby szkoda zmarnować.

Could napięcie wokół składu czterech Rio zakłócić atmosferę załogi?
Mamy tu specjalną chemię. Muszę powiedzieć, że jesteśmy bandą czterech ludzi, którzy są ze sobą na co dzień, a my wspaniałych przyjaciół. Pepa Dostal także uruchomić jedno, jestem Dan Havel ponownie deblkajak. Może to trzy lata po Londynie przyszedł cały monotonna i walczyć o miejsce w łodzi nam zasnąć. Może jesteśmy znowu razem znaleźli sposób.

Rate this post