Suarez wymaga przeniesienia

Przez długi czas sponsoring w piłce nożnej był „mroczny”. Jeśli w Europie pierwsze pojawienie się marek komercyjnych na koszulkach spadło na lata 70. XX wieku, to w ZSRR takie zjawisko było nie do pomyślenia. Przez długi czas kształt klubów piłkarskich z kraju Sowietów był czysty i nieskazitelny, jak strój ślubny. Pierwsze kroki w tym kierunku zaczęły się objawiać pod koniec lat 80., kiedy głasnosti i pierestrojka trwały w całym kraju. Uważa się, że pierwszą sowiecką drużyną piłkarską, w postaci której godło sponsora tytułu zaczęło się obnosić, był Spartak Moskwa. Zespół reprezentował OCRM.

Później, w ostatnich sezonach w mistrzostwach ZSRR i pierwszych latach niezależnych mistrzostw Rosji w piłce nożnej, moskiewska drużyna nosiła na swojej formie emblematy innych firm, które stały się sponsorami tytułu. Dzisiaj, w mistrzostwach Rosji, dosłownie wszystkie drużyny, od młodych do starych, noszą logo swoich cennych sponsorów w swojej formie. Trudno już sobie wyobrazić mundur piłkarski bez typowych dla fanów symboli Lukoil i Gazprom, rosyjskich kolei i Rosgosstrakh.

Luis Suarez powiedział w wywiadzie dla Guardiana, że ​​zamierza złożyć pisemny wniosek o przeniesienie i udać się do sądu, jeśli Liverpool odmówi zwolnienia zawodnika.

26-letni napastnik jest poważny i gotowy złożyć pozew przeciwko klubowi, który rok temu obiecał zwolnić zawodnika, w przypadku nieobecności w Lidze Mistrzów. Stanie się tak, jeśli „Liverpool” nie rozpatrzy prośby o transfer i zatrzyma Suareza w klubie wbrew jego woli. Urugwajczyk twierdzi, że w jego umowie znajduje się klauzula, zgodnie z którą „Liverpool” zobowiązuje się uwolnić gracza do dowolnego klubu, który za to oferuje 40 milionów funtów.

Rate this post