Szef World Biathlon: Czesi są największą niespodzianką zimy

Tak dla porównania: osiem dni zawodów w Kontiolahti teraz widziano na stoiskach i śledzić łącznie 88 500 widzów.

To o 12 tysięcy mniej niż trzy dni w Highlands.

Ale Anders Besseberg nie pozostał w pochwałach Czechów. “Organizacja równa się Ruhpolding lub Antersel”, porównał. „I jak ich drużyna narodowa ze stosunkowo skromnych środków wstąpił do absolutnego szczytu, może być przykładem dla innych mniejszych krajów.”

Na mistrzostwach świata w Kontiolahti Czech pierwszy czwarte miejsce w rankingu medal krajów, wyższy niż kiedykolwiek. „Jesteśmy wśród wielkich mocarstw i jesteśmy z niej dumni”, mówi Gabriela Soukalová.

„W dziesięciu z jedenastu wyścigach jesteśmy tu dopiero ostatnie pozycje walczyli o medale,” podkreśla trenera Andrzeja Rybaka.

Biathlon przeżywa dobre czasy na świecie. “W Niemczech każda transmisja mistrzostw widziała około sześciu milionów widzów” – szacuje prezes IBU. “W Norwegii osiągnęliśmy udział w rynku telewizyjnym do 70 procent.Boom występujący obecnie w Republice Czeskiej, przypomina mi Niemiec dwadzieścia lat temu. „

Ponadto, Telewizji Czeskiej odnotowano wysokie oceny, do jednego miliona widzów dla każdego transferu.

Należy zauważyć jednak, biathlon związek Republiki Czeskiej i przydział innych ważnych wydarzeń? Puchar Świata do 2018 gwarantowany roczny hosting tylko siedem ośrodków: Östersund, Hochfilzen, Pokljuka, Oberhof, Ruhpolding, Oslo i Chanty-Mansyjsku. The New Towns Cup wraca dopiero w grudniu 2016 roku, a następnie aż do zimy 2018 roku

„Ale musimy reagować na to, co dzieje się w Republice Czeskiej.Prawdą jest, że Nowy Rok będzie corocznym gospodarzem Mistrzostw Świata od 2018 roku “, powiedział Besseberg.

To może się zdarzyć jeszcze wcześniej. “W IBU wiedzą, że jesteśmy gotowi do skoku, jeśli ktoś z elitarnej firmy zrezygnował” – mówi Jiří Hamza, przewodniczący Unii Czeskiej. “Ale z tak lukratywnego klubu nikt nie odchodzi.”

Ale rok później jego zespół na kongresie IBU w Mołdawii wciąż walczy. Nowe miasto na Morawach oznacza Mistrzostwa Świata 2020 lub 2021.Miejscem obu mistrzostwach zostanie podjęta jednocześnie rywalem ma być zgodnie z aktualnymi informacjami, włoska Anterselva, Tiumeń rosyjski, słoweński Pokljuka i niemiecki Oberhof.

“Szanse są,” uważa Hamza.

Rate this post