W ciągu ostatniej dekady angielska Premier League

W ciągu ostatniej dekady angielska Premier League stała się nie tylko wizytówką piłki nożnej, ale także platformą dla miliarderów. Najbogatsi ludzie na świecie, którzy nie mają żadnego interesu w piłce nożnej, inwestują dziesiątki i setki milionów funtów w posiadanie klubów elitarnej dywizji angielskiej i wspieranie ich egzystencji. Na tym tle w Premier League odbędzie się coraz bardziej nienaturalne procesy – klubów, które 10-15 lat temu były uważane środkowe chłopów, a nawet obcych, są obecnie jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w turnieju. Przede wszystkim chodzi o Manchester City i Chelsea, chociaż stolica i inne czołowe kluby w Anglii, a także zespoły niższej rangi, nie ominęły stolicy.

Pytanie, które ostatnio coraz bardziej zaniepokojony fanów – jak długo takie będą dalej jako „Święto gospodarczego” wpłynie na rozwój futbolu jako gra jako całość – jest mało prawdopodobne, aby znaleźć odpowiedź w ramach tego materiału, ale z najbogatszych i najpotężniejszych ludzi w Za pomocą danych z otwartego dostępu określimy teraz łódź podwodną.

7. Glazer Family (Manchester United) – 2,49 miliarda funtów

Jeden z najpopularniejszych angielskich klubów na rynku światowym “Manchester United” należy do rodziny amerykańskich miliarderów Glazera. Malcolm Glazer rozpoczął operację “przejęcia władzy” w MOJ, jak to opisały niektóre brytyjskie publikacje w 2003 roku. Do tego czasu jego atutem było około 3% udziałów w klubie, ale agresywną polityką, którą Malcolm przywiózł do 98% do 2005 roku, stał się w rzeczywistości wyłącznym właścicielem Czerwonych Diabłów. Łączna szacunkowa wartość transakcji, w których Glaser kosztował zakup MJ, szacowana jest przez analityków na 800 milionów funtów.

Fani negatywnie spostrzegli przybycie Glazera w Manchesterze United, oskarżając nowego właściciela o brak odpowiedniej inwestycji, co doprowadziło do pogorszenia wyników sportowych zespołu.

Rate this post