Walt odbiera wielką nagrodę Kempton za dźwięk fanfar dla stajni Bambi

Dwa sobotnie wyścigi fabularne po raz kolejny pokazały, że ci, którzy mają tylko niewielki udział w wyścigach ze skokiem, nadal są w stanie zdobyć dużą nagrodę. Eider w Newcastle przypadł Crosspark, zapewniając Caroline Bailey z Northamptonshire największy sukces w jej długiej karierze, podczas gdy główna nagroda trafiła do wyszkolonego przez Neila Mulhollanda Walta, którego właściciel prawie rok temu zrezygnował z gry po przegranej jedynej konia, który miał.

„Mieliśmy jednego o nazwie Burns Cross” – wspominał Phil Simmonds, gdy kręcił się wokół Walta w wybiegu dla zwycięzcy – „i niestety miał małą kontuzję stopy. Poszedł do najlepszego weterynarza, jakiego mogliśmy znaleźć w Newmarket, ale niestety zmarł po operacji; złamał kark.

„Pomyślałem, że mam dość, nie mogę z tym żyć.Ale Neil powiedział, trzymaj się tego, idź dalej, a to hołd dla jego szczerości i szczerości wobec mnie, że jesteśmy tutaj dzisiaj”. Talking Horses: Willie Mullins o swoich głównych pretendentach do Cheltenham Czytaj więcej

Simmonds, który dorastał w Rochdale i zarobił pieniądze na tworzeniu oprogramowania, powiedział, że miał zamiar stać się właścicielem od czasu, ponad 30 lat temu, kiedy uczęszczał do Haydock jako kawaler.Był zachwycony tym pierwszym smakiem wielkiego czasu i może teraz spodziewać się potknięcia w Ultimie pierwszego dnia festiwalu Cheltenham w przyszłym miesiącu.

W dniu, w którym duże nagrody zostały zmiecione przez duże bataliony Paula Nichollsa i Nicky Hendersona, Simmonds wystąpił z apelem w imieniu trenerów, którzy spędzają mniej czasu w centrum uwagi. „Z punktu widzenia właściciela musimy coraz bardziej wspierać Neil Mulhollands tego świata, ponieważ są pierwszorzędni i są przeciwko temu. Wiem, że są tam supergwiazdy, ale mają talent”.

Mulholland odebrał Walta za 30 000 funtów na aukcji w 2016 r., Kiedy koń został sprzedany z podwórka Hendersona.Wygrywał ten konkurs po raz drugi w ciągu trzech lat, po Pilgrim’s Bay w 2017 roku, i ma dobry rekord w takich wyścigach, ale wciąż trudno mu dobrać odpowiedni materiał.

” Ten sezon miał wzloty i upadki” – powiedział trener z Wiltshire. „Mamy wiele bardzo upośledzonych koni. Średnia cena konia na wyprzedaży drugiego dnia wyniosła 115 000 funtów. Więc jeśli ktoś przyjdzie na filiżankę herbaty i powie, że mam sto tysięcy za konia, to nie da ci to nawet przeciętnego konia, nieważne, którego naprawdę chcesz. Trudno konkurować z dużymi chłopcami”.

Tymczasem sukces Crosspark Eider był radosną odmianą szczęścia dla stoczni Bailey, która straciła najbardziej obiecującego młodego zwierza, kapitana Cargo, do śmiertelnej kontuzji podczas treningu w zeszły weekend .Bailey powiedział, że Crosspark może nie wystartować ponownie w tym sezonie, ale będzie wycelowany w wszystkie najważniejsze nagrody maratonu następnej zimy.

Henderson ujawnił niezwykle obiecujący młody talent w Fusil Raffles, który uciekł z Adonis Juvenile Hurdle na swoim pierwszy bieg od wyjazdu z Francji.Jednak młodzieniec powrócił z paskudnym skaleczeniem w tylną nogę i jego powrót do zdrowia będzie musiał przebiegać bardzo gładko, jeśli ma stanąć w kolejce do triumfalnej przeszkody Festiwalu w mniej niż trzy tygodnie.

Najwyższy nowicjusz Hurdle jest nadal planem dla Henderson’s Angel’s Breath, mimo wszystko, że poniósł swoją pierwszą porażkę w Gołębniku, udowadniając, że nie jest w stanie zawrócić w wyszkolonym przez Nichollsa Southfield Stone. „Tu jest wystarczająco ostro” – powiedział trener Lambourna. „Nikt nie jest przygnębiony i nadal uważam, że dwie mile to prawdopodobnie odpowiednie miejsce dla niego, na sztywniejszym torze. Daje im wszystkim 5 funtów, obaj wyszli, a on biegł dalej”.

Tydzień po bójce w Haydock, w której co najmniej 15 mężczyzn rzucało ciosami, była tylko krótka bójka do zgłoszenia wśród tłumu tutaj.Jeden mężczyzna został wyrzucony po tym, jak incydent został natychmiast stłumiony przez ochronę. Krótki przewodnik Wskazówki Chrisa Cooka dotyczące programu Sunday Show Ukryj

Rate this post