Waszyngton przeżywa krótką chwilę jedności narodowej po zwycięstwie w World Series

Jego nazwa stała się synonimem polityków, którzy nie robią nic, zaciekłych walk partyzanckich i bagna specjalnych interesów.

Ale przynajmniej na jedną deszczową noc Waszyngton był zjednoczony w euforii jako drużyna z stolica Stanów Zjednoczonych wygrała mistrzostwa świata w baseballu po raz pierwszy od 1924 roku.

Około 1400 mil dalej, w Houston w Teksasie, mistrzostwa Washington Nationals wypadły z tyłu, by odnieść bardzo nieprawdopodobne zwycięstwo w serii cztery do trzech.

Radość wybuchła w Nationals Park, gdzie około 16 000 ludzi stawiało czoła deszczowej pogodzie, aby oglądać je na wielkim ekranie.W całym mieście ludzie w barach uderzali w powietrze i skandowali piosenki, takie jak „We are the champions”. Narodowe zespoły wybuchają późno w thrillerze siódmej gry, aby ogłuszyć Astros o pierwszą koronę w World Series. Czytaj więcej

Być może bardziej nieoczekiwanie Walcząca klasa polityczna Waszyngtonu połączyła się we wspólnej sprawie. W czwartek o 12.49 Donald Trump napisał na Twitterze: „Gratulacje dla Washington Nationals za wspaniały sezon i niesamowite World Series.Mecz siódmy był niesamowity! ”

Kilka godzin wcześniej jego dawna rywalka Hillary Clinton i jej mąż Bill, występujący na scenie z Justice Ruth Bader Ginsburg w Centrum Prawa Uniwersytetu Georgetown, zostali zapytani, czy będą kibicować Nationals.

Bill Clinton, były prezydent i od dzieciństwa fan baseballu, odpowiedział na to pytanie. „Houston to wspaniały zespół – nie oszukuj się, to wspaniały zespół – ale chcę, aby mistrzostwa wygrały, ponieważ nie wygrywaliśmy od tak dawna” – powiedział.

w Waszyngtonie w ostatnich dniach ściągnęli rzesze Demokratów i Republikanów, liberałów i konserwatystów.Chris Wallace, prowadzący Fox News, powiedział Washington Post: „Waszyngton jest tak spolaryzowany, a ludzie są tak podzieleni na swoje polityczne plemiona, i że każdy może się zgodzić z czymś, z czym każdy czuje się dobrze, jest mile widziany – coś, czym można być smakował. ”

Jednym z przykładów był zakład między senatorem Timem Kaine’em z Wirginii, który był z Hillary Clinton na mandacie prezydenta Demokratów w 2016 roku, a senatorem Tedem Cruzem z Teksasu, arcykonserwatystą pokonanym przez prymar republikański. Facebook Twitter Pinterest Washington Nationals świętują trofeum. Zdjęcie: David J Phillip / AP

Jeśli Houston Astros wygra, Kaine obiecał nosić ich sprzęt i podawać krabów i whisky pracownikom Cruz’a.Okazało się jednak, że Cruz będzie musiał założyć ekwipunek reprezentacji i podać teksańskiego grilla personelowi Kaine’a.

Duch komizmu nie dotarł jednak do samego Trumpa, ponieważ prezydent został powitany przez okrzyki i pieśni „Zamknij go!” kiedy brał udział w weekendowym meczu.

W środę miasto mówiło o baseballu. W całym Waszyngtonie można było zobaczyć ludzi noszących czerwone czapki z daszkiem. W dzisiejszych czasach często może to oznaczać zwolennika Trumpa, który chce pochwalić się legendą „Make America Great Again”. Ale spójrz jeszcze raz, a zamiast tego było to kręcone logo „W” z Washington Nationals.

Sportowa chwała to nowość w tym, co od dawna uważano za stolicę prowincji, która ma niewiele do zaoferowania poza rządem federalnym i marmurowymi pomnikami martwych białych mężczyzn.Prezydent John F Kennedy określił je jako „miasto o południowej wydajności i północnym uroku”. Niedobór przyzwoitych restauracji był legendarny.

Chociaż wielu mieszkańców sięga pokoleń wstecz, przemijająca populacja polityków i dyplomatów stworzyła wrażenie, że Waszyngtonianom brakowało zaciekłej dumy, którą można spotkać w innych, bardziej ponurych miastach. Przez ponad trzy dekady nie mieli nawet dużej ligowej drużyny baseballowej do kibicowania.Graj Wideo Waszyngton świętuje zwycięstwo Mistrzostw Świata w Mistrzostwach Świata – relacja wideo

Ale marka, która wcześniej była Montreal Expos, dotarła Waszyngton w 2005 roku.W ostatnich latach w stolicy rozkwitły sceny kulinarne i kulturalne, angielska gwiazda futbolu Wayne Rooney grała w DC United, a hokejowe i żeńskie drużyny koszykówki zdobyły tytuły mistrzowskie. „Jeśli ludzie nie będą ostrożni, ten tytuł może stać się nawykiem w DC” – napisał na Twitterze Barack Obama, mieszkaniec miasta.

Muriel Bowser, burmistrz miasta, ogłosiła, że ​​otrzymała tytuł Nationals parada mistrzostw w sobotę o 14:00. „Nasi reprezentanci Waszyngtonu są Mistrzami Świata!” powiedziała. „To zwycięstwo jest kulminacją podróży, która rozpoczęła się 14 lat temu, kiedy nasza społeczność sprowadziła baseball z powrotem do DC.

„ Pozostając w walce i kończąc ją, Nationals przyniosły ogromną ilość radości do Dystryktu i bez wątpienia zainspirowało nowe pokolenie baseballistów i kibiców reprezentacji. ”

Gdy radość trwała do późna w nocy, jeden bezimienny fan powiedział kanałowi Fox 5:„ To jest tak świetne dla ludzi z DC.Wiesz, dostajemy tyle złych wiadomości. Mamy z czego naprawdę świętować. Stoczyliśmy dobrą walkę, walczyliśmy długo i ciężko i zasłużyliśmy na to, a teraz czas na zabawę. Chodźmy Nats! ”

Fan dodał:„ To miasto to teraz jeden zespół. Boże błogosław Dystrykt Waszyngtonu! ”

Rate this post