Watson dostaje Clemson przeszłości Oklahoma dla Orange Bowl, National shot tytułu

Tyle że Clemsoning. Tygrysy zmierzają do mistrzostw świata. Deshaun Watson obrócił się w kolejny, dwudrogowy spektakl, biegnąwszy jeden rzut, przechodząc do drugiego i zajmując 332 jardów, aby poprowadzić w rankingu Clemson na 37-17 zwycięstwie nad Oklahoma w Orange Bowl w czwartek.

Clemson (14: 0) zdominował drugą połowę i wyłączył rzut obronny Oklahoma, który wynosił średnio 52 punkty w ciągu ostatnich siedmiu konkursów. Wicemarze (11-2) faktycznie weszli do gry jako faworyci, ale Tygrys pokazał, że ich perfekcyjna płyta nie była szarpnięciem.

W tym sezonie Tygrys był znany z tak niewytłumaczalnych rozczarowań, że termin został stworzony dla Clemsoning.Z jeszcze jedną wygraną, będą znani jako inni. Mistrzowie narodowi. “Jak im się chodzi Tygrys, skarbie?”, Dabo Swinney krzyczał ze środka pola, stojąc z trofeum pełnym pomarańczy. “To była niesamowita druga połowa. Minęło 34 lata od kiedy Clemson grał w mistrzostwach narodowych. Nie będzie to już dłużej “. Składnik TCU, Boykin, oskarżony o zbrodnię w wigilię Alamo Bowl Czytaj więcej

Watson na pewno zajął się finalistą Heisman. Wychodził z powolnego przejazdu, ale wrócił do końca 16-tego-31 przez 187 jardów, w tym do drużyny Hunter Renfrow, która dała Clemsonowi trochę czasu na oddychanie w trzecim kwartale.Watson podjął biegnący ładunek na wczesnym wyjeździe, kończąc 145 metrami na 24 torach i strzelił pierwsze spotkanie Tygrysów na 5-stoczni. Został nazwany ofensywnym MVP.

Gra poszła tam iz powrotem przez pierwszą połowę, Sooners skakał naprzód z imponującym pierwszym posiadaniem, które zakończyło się 1-stoczą jazdą Samaje Perine. Oklahoma poszedł do szatni z prowadzeniem 17-16 po tym, jak Mark Andrews wylądował w przejściu z pola karnego 11-yardowego z Baker Mayfield do 1:34, a wicemistrz w drużynie Sooners wylądował w strefie końcowej na nieudanej próbie Rzut Watsona na potrójny zasięg.

Jeśli Watson był poruszony tym pickem, na pewno nie pokazał tego po przerwie.Clemson przejął półfinał i rzucił się na pole, obejmując 75 metrów w 12 meczach, aby odzyskać przewagę w rundzie Wayne’a Gallmana, pierwszym z jego dwóch TD. Pierwsze posiadanie Oklahomaa było dokładnie odwrotne: trzy proste stoczni traciły bohaterów, które zmusiły wiceczarkę do gry, wyznaczając ton walki, jakie napotykają na resztę gry.

Clemson, chcąc stać się pierwszym zespołem w historii FBS, który zakończył się 15-0, aw finale w styczniu 11 stycznia w Arizonie znalazł się na pozycji drugiej w rankingu Alabama lub trzeciego Michigan State.Te drużyny spotkały się w czwartek w Cotton Bowl. “Nie martwimy się o to, kogo gramy” – powiedział linebacker Ben Boulware, nazwany defensywnym MVP. Uroczysty wieczór na południowej Florydzie, pomarańczowy okrywający Clemson wierny wyrzucił co najmniej trzy czwarte miejsc na stadionie Sun Life, zmieniając to, co miało być grą neutralne na Death Valley Południe. Mieli wiele do obrony, nawet po tym, jak Clemson stracił jednego z najlepszych piłkarzy, Shaq Lawson obronił koniec. W pierwszych minutach wyruszył z kontuzją kolana i obserwował resztę gry na ławce.

Jego defensywne koledzy zrobili wszystko bez niego.Jednostka oddająca ponad 30 punktów w ostatnich dwóch meczach wyrzuciła pięć razy Mayfielda i utrzymywała wiceczempiona do 121 metrów w ciągu ostatnich dwóch kwartałów. Clemson znalazł się w odległości 550 jardów w meczu, zgarniając zwycięstwo na 4-stocznym trybunie Gallmana z pozostawieniem 10:48.

Tygrys grał luźno, nawet wyrywając niektóre specjalne drużyny, aby założyć swoje pierwsze TD. Punter Andy Teasdall odsłonił 31-yardowy przejazd do Christian Wilkins, 315 funtów mistrzostwa. Dla Oklahoma było to rozczarowujące zakończenie sezonu comeback.Po przejechaniu 8-5 lat temu, wraz z utratą 40-6 Clemson w Russell Athletic Bowl, trener Bob Stoops wstrząsnął jego personelem i prowadził Sooners w dwóch zwycięstwach swojego pierwszego tytułu narodowego od 2000 roku.

W tym sezonie był ogromny remis, ale zakończył się tym samym rezultatem: ponura utrata Clemson w czasie misy. “Bawili się bardziej fizycznie niż my,” powiedział trener Oklahoma, Bob Stoops. Mayfield wyrzucił na 311 jardów i został przechwycony dwukrotnie, a drugi zakończył sezon.Po tym, jak Boulware skoczył do bramki, Mayfield zagłębił się do siatkarki, aby zająć się walką, wziął kolano na głowę i wybiegł z pola.

Clemson będzie miał swój pierwszy tytuł krajowy Od 1981 roku, wykazując, że może radzić sobie ze zranieniami i wszelkimi rozproszeniami, które mogłyby się pojawić. Na dwa dni przed krajową grą półfinałową, Swinney zawiesił trzech graczy z powodu naruszenia zasad drużyny, w tym szybkiego odbiorcy Deon Cain, jednego z najlepszych głębokich zagrań zespołu. Trener podkreślił, że nie będzie to rozproszenie. On miał rację. Nie ma Clemsoning z tą grupą.

Rate this post