Z lodu na rower. Jak Sáblíková może wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio?

Aby rzucić okiem na znaczenie wyrażenia ZIELONY W PROSZKU w słowniku, oto wyjaśnienie: “Dziesięć, piętnaście kilometrów. Później będą mieli dwadzieścia pięć lat. A potem dodaję rundę do biegu. Pojadę znowu przez las. Z niecierpliwością czekam na to. ”

Miała całe życie szybko wygrywającej zimy, podczas której wygrała prawie wszystko, co mogła.

Trzy razy słuchałem hymnu jako mistrz świata.

Piąta dominuje w Pucharze Świata na długich liniach.

I w sumie dwadzieścia razy w sezonie na podium.

Ale wciąż ma za mało. Lód obraca się teraz w stronę asfaltu. Z zimowych aren w Heerenveen lub Erfurcie spoglądają na plażę Copacabana i Rio de Janeiro. Martina Sáblíková, Aktor Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016?Tak, to jest marzenie i cel.

“Mamy plan, prawda, Martin?” Powiedział trener Petr Novak.

“Tak”, ona kiwa głową. “Kto nie chciałby do Rio.” Można

To naśladować inne dwa płazy Czech olimpijskie, Catherine Neumann i Catherine Nash.

Niestety, Czech pozycja w światowym rankingu UCI zawodników drogowe są kiepskie. Chyba trzeba wykroić własne Olimpiady w czasówce na Mistrzostwach Świata we wrześniu nad oceanem w Richmond.

To będzie albo, albo. Wyścig jedna szansa.

Zgodnie z kryteriami kwalifikacji do czasówce Rio Olimpijskim odbędzie 25 kobiet. Piętnaście miejsc znajdzie się wśród 15 najlepszych drabin UCI. Republika Czeska ma teraz trzydzieści lat, więc nie jest liderem.Następne 10 miejsc zostanie jednak nazwanych w imieniu 10 najlepszych kobiet w Richmond.

Sáblíková była dwunastym w Mistrzostwach Świata w Ponferradzie w zeszłym roku. “W Richmond linia powinna być falująca” – uświadomiła sobie. Powinna usiąść bardziej.

Trener Petr Novák uważa, że ​​tym razem na sezon odejdzie więcej niż trzy razy. “Być może spróbuję w jakiś sposób przed Mistrzostwami Republiki”, planuje. To zależy od trenera i urzędników związkowych, aby stworzyć odpowiedni dla nich kalendarz sezonu.

Jeden przedmiot w nim Sáblíková zdecydowanie domaga się: skupienia na Stelviu. W zeszłym roku legendarna włoska przełęcz czołgała się ze wszystkich stron. “Mam tam dużo zabawy.Można powiedzieć, że podobnie jak ja cierpię siebie, „mówi.

Następnie z niej było jako sparingpartnera a także nauczycieli, w nadziei, John Hirt, który w tym tygodniu bieżniki najlepsze stajnie CCC Właściwa wysyłka Polkowice prestiżowych konkursach wokół Katalonii . „A po treningu z Martina powiedziała mi, że nigdy z tak silną kobietę na rowerze jeździł,„powiedział trener Novak.

Sáblíková współpraca nie mogła się go nachwalić. “Honza Hirt był w porządku, podobał mi się ten żart i nauczył mnie wystarczająco. Po raz pierwszy doświadczył uczucia, że ​​ktoś bieżnika, on mówi do mnie i nawet nie mogę odpowiedzieć. „

Wiele z nich jest rower musi jeszcze nauczyć. Znak zapytania wisi nad jej dalszą pracą w masowych wyścigach.Na Mistrzostwach Świata w nich już spadła dwukrotnie, choć było z jej strony carambola przypadkowym.

„W tydzień po upadku Ponferrada było dość nieprzyjemne,” wspomina. “W Inzell byłem pierwszym wyścigiem szybkiej jazdy i musiałem położyć się do mety. Bolała mnie głowa i miałem tego dość. ”

Jasne, czasami spada na łyżwy. “Ale nie ma siedemdziesiątki i na zjeździe”, mówi. “Idea zerwania czegoś na rowerze jest przerażająca.Zobaczę, czy wrócę do wyścigów. ”

Według trenera ma on dużo energii po wyścigu. “Nie widziałem Martiny tak długo, aż do końca zimy.”

Nawet jej 27-letnie ciało nie jest już niezniszczalne.

“Poświęcę chwilę na odpoczynek”, mówi z uśmiechem.

Rate this post