10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Ale teraz jest prawdziwym mistrzem pomocy – i nie ma nikogo, kto by mu się oparł. W Europie Augusto nadal miałby coś do pokazania, ale nikt nie oferowałby tam takich pieniędzy.

8. Moussa DEMBELE (“Guangzhou Fuli”)

Niebiańskie Gwiazdy. 10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Fani Tottenhamu nie są zaskoczeni, gdy opuszczają ich gwiazdy, ale odejście Moussy Dembele wciąż było jak uderzenie w jelito. Tak, ma już 31 lat, ale jest mocno zarejestrowany w środku pomocy “ostrogi”. Kiedy belgijski kontrakt dobiegł końca, klub miał nadzieję zachować go bez większego niepokoju. Ale wtedy zdarzyło się “Guangzhou Fuli”.
Teraz Moussa jest uważany za główną gwiazdę drużyny, która ma nadzieję na zdobycie mistrzowskiego złota.

7. Alex TEYSHEIRA (Jiangsu Suning)

Niebiańskie Gwiazdy. 10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Kiedy Alex Teixeira opuścił Szachtar Donieck tylko po to, by osiąść w lidze, nawet słabszej od Ukraińca, wielu było zaskoczonych. Ostatecznie wiele znanych zespołów europejskich, w tym Liverpool, naprawdę chciało tego gracza. Ale Brazylijczyk postanowił nie ryzykować.
W Jiangsu Suning, tak potężny pomocnik został natychmiast zarejestrowany w bazie, a już zdobył 13 bramek w 28 meczach i wykonał cztery bramki bramkowe. Nadal nie ma wątpliwości, że nie zgubi się w łodzi podwodnej, ale nie czeka na czas, a Teixeira ma już 29 lat.

6. HULK (“Shanghai SIPG”)

Niebiańskie Gwiazdy. 10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Były gwiazdor Porto i Zenith, Hulk zawsze uważany był za jednego z najjaśniejszych napastników w Europie, i nie jest zaskakujące, że pod koniec Petersburga ludzie zarabiali na tym pieniądze – otrzymali około 50 milionów funtów za przejście. To prawda, że ​​niewielu oczekiwało, że Hulk nie wróci do Europy, ale pojedzie do Chin.
Brazylijczyk jest dobry w SIPG w Szanghaju: strzelił 13 goli w tym sezonie i zdobył 12 asyst. W “czerwonych orłach” jest głównym strzelcem. Możesz nazwać go grubym, jak chcesz – jest w porządku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie tutaj zakończy swoją karierę.

Rate this post