41 lat, 40 światowych medali. Legenda biathlonu Björndalena jeszcze się nie skończyła

Jego towarzysz Johannes Böovi 21 lat.

„Gdybym zaczął z rodzenia dzieci szybko, mógłby być moim synem”, mówi Bjørndalen. “Ale nie mam nic przeciwko. Dotrzymywanie kroku młodym jest świetne. Namotivovaný nadal lubię dwadzieścia pięć lat. „

W niedzielę wędrować faka í Moravec i wąsko mu Tarjei Bo innych braci, trwa kolejny medal.

Więc może w przyszłym roku?

Björndalen już planował opuścić scenę. Będzie to 16 marca 2016 r. W Oslo, ostatni dzień następnych Mistrzostw Świata w biathlonie. “Przemówienie do domu w Holmenkollen będzie najpiękniejsze. Piękniej niż gdybym skończył na Olimpiadzie w Soczi. Dlatego kontynuuję.Nadal mam uprząż treningowy tak samo jak przedtem. „

Jak na tak wiele lat temu?

” To największa pro perfekcjonistą. Myśląc o szczegółach, szuka własnej drogi “, mówi czeski reżyser Ondřej Rybář. “Podobnie jak w roku 2010, kiedy nie był już dominujący. Dowiedział się, że się starzeje i przez pół minuty nie dotrze do pozostałych. Dlatego przez całe lato zwiększał prędkość, by zrekompensować upośledzenie. W następnym sezonie popełniał wiele błędów na strzelnicy, ale nie schodził z drogi. Czekał, aż siedzi, i to się opłaciło. „

Teraz, aby zmienić planowane wspólne sesje z Petter Northug. Aby poprawić wykończenie.

Od dzieciństwa jest asceta. W wieku dwunastu lat myślał, że nigdy nie wypije alkoholu.Do tego dnia dotrzymał obietnicy, którą sam złożył. Nie złamano też tytułu w Soczi. On nawet otrzymał norweską nagrodę dla całkowitej abstynencji i dobry wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży.

„O dwunastej byłem pijany,” mówi. “Nawet wtedy chciałem zostać czołowym sportowcem. Miałem talent, ale jeśli pijesz za dużo, następny dzień treningu jest nieszczęśliwy, twoja głowa się kręci, jesteś zmęczony. Nie chciałem tego. Bez alkoholu, ja osiągnąć swoje cele szybciej. „

Kiedyś był tak precyzyjny, że wyścigi z nim pojechał czystsze, z którą zawsze zasysane dywan w pokoju hotelowym, gdzie mieszkał. “Kurz i bakterie mogą zakłócać twoje zdrowie, a przez to trening” – mówi. Teraz przeszedł do powłoką z tworzywa sztucznego, która pokrywa dywan.

Björndalenova kariera jest o wiele intrygujących numery.Być może najbardziej znaczącą jest tylko 13 medali olimpijskich (osiem złotych), 40 medali Mistrzostw Świata (19 złotych), 95 zwycięstw w Pucharze Świata, 6 dużych i 19 małych globusy. .

W każdym przypadku, to historyczny rekord wśród biathlonist

S Domračevovou są podobne

„to był dla nas jak pół dobroci tuszy do medali”, mówi Zdenek Vitek, wobec Bjørndalen podczas jej rozkwitu ścigał. “Zawsze był zaangażowany w sport. Czasami kosztem życia prywatnego. Ale postanowił „.

W 2006 roku ożenił się Bjørndalen biathlonista Nathalie Santer, trzy lata przed rozwiedli.Obecnie mieszka w Obertilliach, który został nazwany jego imieniem i obszaru Biathlonie, królowa Olympic Darja Domraczawa, trzynaście lat i młodszych w Kontiolahti tyle rozczarowujące bez medalu. „Oni są podobne typy, Darja jest bardzo ambitny i zdyscyplinowany”, mówi Vitek.

O Bjørndalen zostało powiedziane, że nie może spędzić dzień, podczas którego można było po prostu spędzać czas i nic nie robić. “Ale z lat mogę się lepiej zrelaksować”, mówi. „Po sezonie zapraszamy i dwa tygodnie wakacji, leżąc na plaży, chodzenie do surfowania.”

Następnie zamontować do kampera i koncertowania w lecie jednym z ognisk na inny.

Jeszcze jeden rok on chce podróżować.

“Ale nie będę ścigał się za pięćdziesiąt.Oslo naprawdę będzie moją pożegnalną galą. “

Rate this post