Aitor Karanka nie zmieni stylu jako menedżer pomimo zawirowań Middlesbrough

Aitor Karanka jest nieugięty, że nie musi zmieniać swojego stylu zarządzania w związku z niedawnym zamieszaniem w Middlesbrough.

“Nie sądzę, że jestem problemem, nie sądzę, żebym Muszę się zmienić “, powiedział trener gonitwy o awans do klubu mistrzowskiego, który został tymczasowo zwolniony z obowiązków w zeszły weekend po dramatycznych wypadkach z niektórymi graczami. “Uczę się, ale moja droga jest taka sama. Jestem tutaj od dwóch lat i, z mojej strony, zespół się poprawia.Nie muszę się zmieniać. ”

Po ostatnim piątkowym szatni, Karanka pozostał w domu, a jego drużyna przegrała 2-0 w Charlton w zeszłą niedzielę, wznawiając kontrolę po rozmowach z przewodniczącym Boro, Stevem Gibsonem , w poniedziałkową noc.Aitor Karanka mówi, że nigdy nie chciał opuścić Middlesbrough Czytaj więcej

Wiele osób w pobliżu klubu myślało, że 42-letni Hiszpan zostanie zwolniony, ale zamiast tego pozostaje on odpowiedzialny za piątkowy wieczór ważne spotkanie z ich rywalami promocyjnymi Hull City at the Riverside.Podczas gdy trzecie miejsce Boro, niegdyś dominujące na szczycie tabeli, zebrało tylko 12 punktów z 33 możliwych, czwarta strona Steve Bruce’a również się chwieje i nie udało się wygrać żadnej z ostatnich czterech gier.

Sprawę dodatkowo podkreśla fakt, że Steve Agnew, asystent Karanki, był wcześniej No 2 w Hull w Bruce.Agnew jest także wujkiem Jordana Rhodesa, napastnika w wysokości 11 milionów funtów, podpisanego w styczniu przez Blackburn Rovers, którego menedżer Boro wydaje się niechętny w swoich początkowych XI.

Podczas briefingu prasowego w czwartek, który podniósł więcej pytań niż odpowiedzi Karanka – podobno była chętniejsza do rekrutowania Rossa McCormacka z Fulham, napastnika lepiej pasującego do systemu Boro 4-2-3-1, w styczniu – sugerował, że Agnew nie miał racji, zakładając Rodos w Charlton.

Wszyscy gracze są tutaj, ponieważ ich chcę, ale powodem, dla którego Jordan Rhodes nie grał w gry, w które nie grał, było to, że nie chciałem dojść do sytuacji, o której myślałem, że przybył w ostatnią niedzielę “, powiedział Karanka, który wierzy Ciężka metka napastnika wpłynęła na jego formę.

“Oglądałem mecz w telewizji i widziałem brak zaufania Jordana Rhodesa.Czasami musisz poradzić sobie z sytuacją i tą presją. Wydaje mi się, że czasami musisz wyrzucić gracza z zespołu, aby dać mu pewność siebie. Zawsze wybieram zawodników, których chcę, i wybieram najlepszych graczy XI dla każdej pojedynczej gry. ”

Karanka, wysłana do domu z boiska w zeszłą sobotę rano, kiedy on, z rozpaczą, próbował naprawić ogrodzenia, uważa przekazanie w Dolinie za potwierdzenie swoich metod. “Czy sądzisz, że gdybym miał problem z tą drużyną, grałby tak, jak w Charlton?” – powiedział. “Gdybym miał problem z trenerem, gdy byłbym graczem, latałbym, gdyby trener nie był na ławce. Moi gracze nie latali beze mnie. Gracze zobaczyli, że potrzebujemy siebie nawzajem.Kiedy jesteśmy razem, jesteśmy naprawdę silni. ”

Bar nie podziela sugestii, że jego związek ze Stewartem Downingiem, prawdopodobnie kluczową postacią zespołu, zepsuł się -” Gdybym miał problem ze Stewartem, nie sądzę, żeby był “Bądźcie graczem, który grał najwięcej minut w tym sezonie” – powiedział – Karanka wolał nie ujawniać poufnych szczegółów sporu.

“Mogę wyjaśnić, ale nie chcę,” powiedział . Więc przeprosił swój oddział? “Nie wiem”, powiedział. “Zapomniałem, co się stało.Wszystko, co mogę zrobić, to wyjaśnić, że nigdy nie chciałem opuścić tego klubu, a klub nigdy nie chciał mnie zwolnić. ”

Niemniej jednak, menedżer, który bardzo ominął wpływową, ale kontuzjowaną środkową połowę Dani Ayala w w ostatnich tygodniach uznała, że ​​jest miejsce na refleksję. “Nauczyłem się wielu rzeczy” – powiedział. “Mam 42 lata i mam mniej niż dwa i pół roku doświadczenia [jako No1]. Oczywiście, czasami będę miał rację i czasami będę się mylił, na pewno. Ale przeszłość to przeszłość, a teraz najważniejsza jest gra przeciwko Hullowi i próba uzyskania awansu do Middlesbrough. ”

Karanka ujawnił kilka szczegółów swojego spotkania z Gibsonem, poza potwierdzeniem ich trwałej bliskości. “Spotkanie przewodniczącego trwało 20 minut” – powiedział. “Mój związek z nim jest fantastyczny.Wypiliśmy szklankę wody, kawę. Nasz związek jest taki, że klub jest w pozycji, w której teraz jesteśmy – od dwóch punktów powyżej spadków dwa lata temu do dużej opcji promocji. “

Rate this post