Amerykański miliarder Joshua Harris

Jednak w 2006 roku Glaser Sr. objął swoich dwóch synów, Kevina i Edwarda oraz jego córkę, Darcy, w radzie dyrektorów klubu jako członków zarządu. W 2014 r. Malcolm Glazer zmarł w wieku 85 lat, ale opuścił go w spadku przez swoje dzieci, które do dziś wyznaczają politykę rozwojową “czerwonych diabłów”.

Potężni panowie. 7 najbogatszych właścicieli okrętów podwodnych

Pomimo krytyki pod rządami Glazerów Manchester United zdobył pięć tytułów mistrzowskich w Anglii, jeden Puchar Anglii, cztery Puchary Anglii, sześć Superpucharów Anglii, a także raz wygrał Ligę Mistrzów i Ligę Europejską.

6. Joshua Harris i David Blitzer (Crystal Palace) – 3,4 miliarda funtów

Amerykański miliarder Joshua Harris i jego partner biznesowy David Blitzer pod koniec 2015 roku zostali właścicielami 67,5% udziałów w Crystal Palace. Kapitalizacja aktywów 54-letniego Harrisa jest szacowana na 2,4 miliarda funtów, a 49-letni Blitzer na 1 miliard, ale plany Amerykanów najwyraźniej nie obejmują usuwania “szklarzy” na czele w lidze angielskiej.

Co więcej, w ubiegłym sezonie Crystal Palace było bardzo blisko upadku w klasie, gdy zarząd klubu polegał na holenderskim menadżerze Frank de Boer. Zdając sobie sprawę z błędu, szefowie wezwali do pomocy Roya Hodgsona, który bronił miejsca w Crystal Palace w Premier League, chociaż w tym sezonie robi dokładnie to samo, nie rozwiązując zadań wyższej rangi. właściciele.

Zwróć uwagę, że Harris i Blitzer, którzy są także współwłaścicielami klubów NHL “New Jersey Devils” i NBA “Philadelphia Sevents Siksers”, zostali menedżerami “Crystal Palace” brytyjskiego biznesmena Steve’a Parisha, który jest właścicielem 18% “glassmakersów”. Jednak wszystkie kluczowe kwestie związane z rozwojem klubu są nadal brane za ocean, a najwyższym osiągnięciem “Crystal Palace” z amerykańskimi właścicielami jest dotarcie do finału FA Cup 2015/16, w którym Londyńczycy przegrali z Manchesterem United w dogrywce (1: 2).

Rate this post