Andy Murray: “Chcę, aby moja córka była dumna z taty, kiedy dorasta”

“Najbardziej mnie zaskoczyła to, jak szybko wszystko się zmienia – od pierwszego dnia, w którym się urodziła”, mówi Murray o swojej córce Sophia. “Nie zauważysz tego, gdy jesteś tam każdego dnia, ale spoglądasz na zdjęcie w dzień, w którym się urodziła, za pięć dni później, kilka tygodni później i widzisz, jak wiele rzeczy zmienia się na Dziennie “.

28-letni Murray był ojcem tylko przez trzy tygodnie. Jego żona Kim urodziła córkę 7 lutego.Dokładnie jeden tydzień przed tym zmieniającym życie niedzielnym poranku Murray stracił na pozycji dominującej na świecie gracza, Novak Djokovic, w finale Australian Open.

Dołączył do piątego australijskiego finału mimo obaw o swoją ciężarną żonę I zdrowie jej ojca, Nigela Searsa, który upadł w Melbourne, podczas gdy Murray wygrał mecz w trzecim meczu. Jednocześnie musiał zgodzić się z tym, że porażka Djokovica, z którą wyrosła na juniorowej trasie, wywarła 11-lą stratę w ciągu ostatnich 12 meczów. Murray nadal ma dołączyć do swoich dwóch tytułów Grand Slam – 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i Wimbledonie rok później. Dwa i pół roku bez Grand Slam, pośród imperialnego marszu Djokovica, który wygrał 11 Z blighters, nie wydaje się jak kryzys.Murray nadal jest numerem 2, aw tym tygodniu po raz pierwszy odkąd został ojcem, wraca do konkursu. W piątek poprowadzi Wielką Brytanię obronę Pucharu Davisa, wzniesiony tak niezapomniany w listopadzie – kiedy Murray grał z takim ziarnkiem i emocjami, aby wygrać wszystkie trzy jego mecze w finale przeciwko Belgii.

W Birmingham i Murray ponownie oczekuje się, że wygra każdy mecz, który zagra – łącznie z kluczowymi pojedynkami przeciwko Kei Nishikori, światu nr.

Jest żal z powodu oddalenia się z domu po raz pierwszy od czasów Zofii narodziny. “Naprawdę nie chcę przegapić tych zmian”, mówi. “Nawet gdy wyjeżdżam na dzień, czuję się źle. Czuję, że powinienem być tam i chcę być tam jak najwięcej.Kiedy wychodzę z domu o ósmej rano i wracam o ósmej w nocy, czuję się źle. “Facebook Twitter Pinterest Murray jest częścią zespołu Wielkiej Brytanii przygotowującej się do walki z Japonią, gdy rozpoczynają swoją obronę w Davis Cup. Fot: Tom Jenkins dla strażnika

Będzie bliżej 10 razy, kiedy Murray wróci do domu w dniu, w którym się spotkamy, ale on mnie już roześmiał, kiedy opisywał, jak nerwowo jego brat po raz pierwszy trzymał Sophię spotkałem ją. Oferuje zabawne naśladowanie niepewności wuja Jamie, wchodząc w dziwny nowy świat niemowląt. Czy Murray także martwił się, że po raz pierwszy zebrał ją w ramionach córkę?

“Nie mogłem jej trzymać.Jedyne, co uważałem za trudne, to zmiana, ponieważ widzisz małą osobę i myślisz, że są tak kruche – lub że ich ręce są tak małe, że wkładając palce przez ich wierzchołek, że mogą się rozerwać. Ale kiedy zobaczysz wszystkie położne – a Kim ma dobrego przyjaciela, który jest położną – są znacznie gorsze i robią rzeczy znacznie szybciej. Wielu ludzi powiedziało mi, że niemowlęta są o wiele bardziej odporne niż myślisz.Nie mają zamiaru złamać.

Czy dotarł na scenę, kiedy zmieniając śmierdzącą pieluchę, może trzymać nogi dziecka, jakby zajmował się kędzierzym kurczakiem? “Jeszcze nie przytrzymałem jej do góry nogami”, mówi Murray, uśmiechając się. “Ale po pierwszych kilku dniach czułem się znacznie bardziej pewny siebie.” Główne pytanie dotyczące sądu polega na tym, czy podobnie jak Djokovic i Roger Federer wydawały się grać jeszcze lepiej, odkąd stały się tatą, Ojcostwo może pomóc jego tenis. “Trudno powiedzieć”, mówi Murray. “Znowu trenowałem i na pewno nie byłem gorszy. W praktyce byłem bardzo zmotywowany. Oczywiście z Novakiem i Rogerem udało się to dobrze.Nie wiem, czy dzieci mają sprawić, że grają lepiej, czy też są naprawdę dobre. “

Murray uśmiecha się znowu, trochę smutnie. “Dla innych graczy również nie udało się. Ale [ojcostwo] jest pozytywne – a tenis nie jest twoim priorytetem. Daje to perspektywy, gdy masz złą stratę lub złe praktyki. Wynik meczu nie jest wszystkim, ale chcę, aby moja córka była dumna z taty, kiedy dorasta i widzi to, co zrobiłem. Mam nadzieję, że to działa w sposób pozytywny na boisku, ale jeśli tak nie jest, to nie jest koniec świata. “Przez kilka lat nie wygrałem, bo nie wiem, czy wygram Kolejna osoba

W Murrayu jest tak dużo stali, bo gra z ostrym sercem bokserów, z którymi podziwia, że ​​jego apetyt na ciężką pracę i zwycięstwo mało prawdopodobne.Wielcy sportowcy często oczarują się punktami zwrotnymi w ich życiu.

Inaczej mówiąc, gdy starzejący się sportowiec uderza w skrzyżowanie i, jak czas zamknie, stara intensywność osłabia. Ale osiedlenie się w stałym związku lub staniu się ojcem zmienia skupienie płonącego ambitnego tyro. W jej miejsce coś bardziej warstwowego może przyczynić się do powstania nowego rodzaju ognia. Może to być mniej szalejące – ale głębsze poczucie kontroli i doświadczenia mogą przynieść trwałą wielkość.

Tutaj jest poczucie, że Murray tylko zatrzymuje się, zanim wróci do bitwy o nowy cel. W zeszłym tygodniu to było 10 lat dokładnie od czasu, gdy wygrał swój pierwszy tytuł ATP, gdy w wieku 18 lat pokonał Lleyton Hewitt w San Jose.To uderzające Murray wygrał turniej na własną rękę, bez zapasowego zespołu wokół niego, a także, ponieważ ujawnił świat po raz pierwszy miał dziewczynę. Czy pamięta wszelkie obawy, że całowanie Kim na sądach rozpoczyna inwazyjną kontrolę, która oddzieliła mu życie?

“Miałem 18 lat, więc naprawdę nie miałem pojęcia. Nie wiedziałem, jak będzie wyglądać ta strona. “

Murray jest zarówno nostalgicznym, jak i rozumnym, pamiętając o trudnościach związanych z anonimowymi czasami. “Mark Petchey był moim trenerem, ale nie był w San Jose. Wyszedł w przyszłym tygodniu, kiedy poszedłem prosto do turnieju w Memphis. Kim poszedł do domu i Mark wyszedł. Podróżowałam wtedy z Markiem w tamtych czasach. To był zespół – ja i Mark.Trenował przez dziewięć miesięcy, a Mark jest jednym z najlepszych trenerów, jakie miałem.

“Kochałem się z nim pracować. Ale jednym z naszych błędów było to, że nie miałem w Londynie miejsca, więc pozostanę z nim i jego rodziną. Wpadłem świetnie z każdym i kochałem dzieci – miał dwie młode dziewczyny – i ja na górze na poddaszu. Kochałem to. Oni naprawdę wzięli mnie do ich rodziny ale my żyliśmy ze sobą i to było mnie i on na drodze cały czas. Spędziliśmy razem śniadanie, lunch i kolację i wspólnie pracowaliśmy między sobą.

“Trener jest bardzo ciężko, bo musi spędzać czas z 18-latkiem, a także być ojcem . W tym wieku nadal musiałem upewnić się, że w mojej torbie mam moje buty i moje sznurki, a ja rozgrzewałem się i zasnęłam we właściwym czasie.Mark był w tym wszystkim świetny, ale po prostu spędziliśmy zbyt wiele czasu razem. “

Ma teraz właściwy zespół, ale, jako Murray, jest też bardziej interesujący niż większość, ponieważ jego trenerem jest kobieta . Amélie Mauresmo otrzymała pracę w czerwcu 2014 r. W tym czasie stworzyła sceptycyzm, ale rok 2015 był najbardziej konsekwentnym rokiem w trasie. Nawet matka Mauresmo, która została w sierpniu, nie osłabiła postępów Murraya.

“Amélie zaczęła się ze mną w trudnym okresie”, mówi Murray. “W ostatnim dziesięcioleciu po prostu opuściłem gabinet. Miałem moją operację wsteczną pod koniec ubiegłego roku i to była ciężka droga. Ale z No11, z nią udało mi się dostać do No2, i znowu wyzwanie dla ponów. Głębokość, w którą wchodzimy, gdy dyskutujemy o meczach był wyższy niż w przypadku innych trenerów.Kiedy grała przeciwko Wenus i Serenie Williams, którzy są bardzo potężni, wygrała na różne sposoby – przychodząc do sieci, używając większej różnorodności, mnóstwo wirowania. Zachęciła mnie do tego i to jest coś, co robiłem, kiedy byłem znacznie młodsza. Ona również popełniła. Amelia spędzała wiele czasu ze mną, odkąd stała się matką, a ta ciągłość pomaga. “Facebook Twitter Pinterest Murray mówi, że jego trener Amélie Mauresmo zachęca go do dodania większej różnorodności do swojej gry. Fot: BPI / Rex Shutterstock

Murray jest prawdopodobnie najgłębszym myślicielem w wycieczce męskiej, a on i Mauresmo porozmawiają w sposób, który przekracza zwykłe spekulacje sportowe i statystyki, gdy próbują znaleźć dla niego drogę Znowu pokonaj Djokovica.Podbija wprowadzającą w błąd statystykę, która sugeruje, że popełnił tylko 28 błędów niepomyślnych w epickiej pięciocyfrowej wygranej z Milos Raonic w australijskim półfinale – ale 65 niesfornych błędów najwyraźniej poleciało z jego rakiety w trójetapowym finale. “Rajdy są znacznie krótsze od Raonic. Jeśli popełnisz błąd po rajdzie 30-strzałowej jako gracz, którego nie chcesz: “Och, to jest niemożliwy błąd”. Djokovic robi więcej piłek i jest konsekwentny. Musisz być bardziej agresywna i mieć większe szanse. “

Potrzebna jest delikatna równowaga, ponieważ zwiększona agresja może prowadzić do zmniejszenia spójności. “Dokładnie. Wielu komentatorów twierdzi, że musisz być bardziej agresywny. Czy oznacza to, że uderzysz piłkę mocniej lub grasz bliżej linii lub służyć i siatkówkę? Czy to oznacza, że ​​musisz bliżej podstawy?Na najwyższym poziomie nie można po prostu powiedzieć: “Bądź agresywny”. Potrzebujesz właściwej strategii. José Mourinho nie posłałby swojego zespołu przeciwko Barcelonie i po prostu powiedział: “Bądź bardziej agresywny”. Jest dużo bardziej skomplikowane, grając najlepiej na tym świecie.

“Floyd Mayweather to dobry przykład. Wielu ludzi mówi: “Wystarczy walczyć z nim, jak walczył go Oscar De La Hoya. Powtórz go i rzuć wiele uderzeń, gdy leży na linach. “Ale gdy jesteś w ringu, to znacznie trudniejsze.”

To także staje się trudniejsze, gdy, podobnie jak w Melbourne, Murray zaczyna powoli i traci pierwszy set 6-1.Murray ma tendencję do pokonania Djokovica, który prowadzi swój rekord Head-to-Head 22-9, kiedy wygra pierwszy set. “Wszyscy oni właściwie”, mówi dokładnie o dziewięciu zwycięstwach nad jego nemezisem.

Musi być kruszenie, psychologicznie, kiedy tylko spadnie pierwszy zestaw do Djokovica? “Nie. Najwyraźniej straciłam pierwszy set 6-1, ale następne dwa sety były bliskie. Gdyby było 7-6, 6-3, 6-1, to byłoby tak: “Och, Boże”. Ale jeśli tak, najlepsi gracze wygrają pierwszy set, to oni wygrywają 95% czasu. Pomaga uzyskać przewagę, a następnie grać z większą swobodą. Miałem punkty przerwy w swoich pierwszych dwóch meczach, ale nadal spadałem o 3-0.Grał bardzo dobrze przez następne 30 minut, a mój poziom zanurzony. “

Murray potrząsając głową zapytał, czy jest nawiedzony, zwyciężył tylko jeden z ostatnich kilkunastu meczów – w Montrealu ostatniego sierpnia. “Nie wyglądam tak bardzo jak wszyscy inni. Spójrz na [Stan] Warwinka, zdobywając drugie slam [w Paryżu w zeszłym roku] przeciwko Novakowi. Stracił 13 razy z rzędu. Nie sądzę, by kiedykolwiek bili [Rafael] Nadal (w poprzednich 12 spotkaniach), kiedy Stan wygrał Australię w 2014 roku. Za każdym razem, gdy staniesz na boisko, jest to zupełnie nowy mecz. Powodem, dla którego Novak bardzo mnie pobił był fakt, że był lepszym piłkarzem. Ale jeśli go zagram jutro to trochę jak ruletka. Ludzie myślą, że było pięć czerwieni z rzędu.Następnym razem musi być czarny – ale koło ruletki nie wie, co się stało wcześniej. Potrzebna jest właściwa strategia. Mourinho nie posłałby swojego zespołu przeciwko Barcelonie i powiedziałby: “Bądź bardziej agresywny”.

“Oczywiście ten tenis różni się, ponieważ angażuje się w umiejętności, ale kiedy gramy jutro, mecz w Australii nie oznacza, Pobudza mnie następnym razem. Tak jak po tym, jak go pokonałem w Montrealu, to nie miało znaczenia, że ​​następnym razem biłbym go. “

W ciągu ostatnich dwóch lat Djokovic był w takim wieku, że pytam Murraya o nieuczciwe pytanie . Czy jego rywal przekroczyłby rekord Federera z 17 zwycięstw Grand Slam? “To jest trudne. Kilka lat temu wszyscy myśleli, że Nadal go zdoła. Jeśli Novak utrzyma się z taką szybkością, to teraz kończy 23 okrążenia.Ale żeby przewidzieć, że ktoś wygra tak dużo?

“Spójrz na Serenę. Na US Open była w semisie i została uznana za pewność, że wygra. To się nie zdarzyło. Tak samo jak w Australii [gdzie Williams stracił Angelique Kerber]. Zwycięstwo więcej pomaga, ale gdy próbujesz osiągnąć coś, czego nigdy wcześniej nie było, ciśnienie wzrasta. Novak ma to potencjał, ale staje się trudniejszy. Tiger Woods został ukarany, aby zdobyć główne zwycięstwa Jacka Nicklausa, ale nie ma gwarancji. “

Bardziej po prostu, czy Murray wygra kolejne kilka gigantów w swojej karierze? “Nie wiem. Kiedy straciłem finał Wimbledonu 2012, nie wiedziałem, czy kiedykolwiek wygrał.Wtedy, gdy wygrałem US Open, pytali: “Co się teraz wydarzy?” Pomyślałem: “To długo mnie zajęło, by wygrać, nie wiem, czy wygrasz inny”. Nie wygrałem od paru lat, nie wiem, czy wygram drugą. “

To nie jest przyjęcie do porażki – bo jest kolejny błysk Murray Steel, kiedy spogląda w górę i Mówi: “Wierzę, że nadal mogę. Byłem blisko ostatniego roku. Miałem najlepsze francuskie otwarcie. W Wimbledonie grałem bardzo dobrze i Federer zagrał niewiarygodny mecz. Służył 79% pierwszej obsłudze, co może się zdarzyć raz w roku – dwa razy w najlepszym. Na pewno mogę jeszcze wygrać więcej.Po prostu muszę mieć szanse, kiedy przyjdą “. Facebook Twitter Pinterest Murray został pokonany emocjami po zwycięstwie w Davis Cup z Wielką Brytanią w zeszłym roku. Foto: Andrew Milligan / PA

Wierzch Murray jest wzmocniony w znanych rodzinach Queen’s. Tego lata próbuje wygrać Mistrzostwa Aegon za rekordowy piąty raz i mówi z prawdziwym zapałem o jego chęci uniesienia trofeum turnieju, którego najbardziej kocha, poza czterema wielkimi podbojami. Powinien odnieść sukces w Queen’s Murray pokonując grupę czterokrotnych zwycięzców, wśród nich Roy Emerson, John McEnroe, Boris Becker, Lleyton Hewitt i Andy Roddick.

On również będzie odmłodzony przez powrót, Jako ojciec, w Pucharze Davisa – format zespołu, który ma dla niego tak wiele do zniesienia.Co on myślał, po wygraniu swoich odwrotnych pojedynków z obfitym lobem przeciwko Davidowi Goffinowi, który zapieczętował zwycięstwo 3: 1 nad Belgią, kiedy padł na plecy i łzy przyszły? “Wierzę, że wygrałeś w Davis Cup. A potem wszyscy wskoczyli na mnie. Nie podoba mi się to, bo mam klaustrofobię. Nigdy też nie podobało mi się to, gdy oglądam wielki mecz, a gracz wygrywa, ale nie potrząsaj rękami przeciwnika. Zanim świętowałem, chciałem powiedzieć złe szczęście Belgijskiemu zespołowi. “

Czy kapitan, Leon Smith, powinien wiele namówić, zanim Murray postanowił zagrać w tym tygodniu? “Nie. Zawsze chciałem grać, jeśli wszystko będzie dobrze z Kimem i dzieckiem. To będzie trudny remis. W ubiegłym roku najtrudniejszym zespołem, który graliśmy, była Francja i nikt nie miał tak dobrego jak Nishikori.Jest w stanie wygrać dwa single.

“Straciłem go raz na finałach World Tour w 2014 roku. Zagraliśmy sześć razy, więc wygrałem pięć. Ale on jest jednym z najlepszych graczy na świecie i nie będę grał meczu przez prawie pięć tygodni. To najdłuższa przerwa, jaką kiedykolwiek miałem na tym etapie sezonu. Nie ma gwarancji, ale mam nadzieję, że potrafię grać dobrze i pomóc drużynie wygrać. “

Jego zwykłe zaangażowanie w podwójne starcie z bratem” zależy od tego, jak single trafiają pierwszego dnia. Kiedy nie grałeś przez długi czas, to coś bardziej bolało po meczu “. Facebook Twitter Pinterest “Jedyne czasy, kiedy się denerwuję ogląda naprawdę dużą walkę lub kiedy gra mój brat.”Murray podkreśla, że ​​jest tak głodny jak zawsze i czuje się gotowy do odegrania na tym poziomie przez wiele lat.” – mówi Tom Jenkins dla Guardian

“Zdecydowanie. Andre Agassi był jednym z nielicznych facetów w ciągu ostatnich 20 lat, który grał na szczycie swojej gry, dopóki nie miał 36 lat. Ale Roger ma 35 lat w tym roku. David Ferrer ma 34 lata i Feliciano López obraca się [35]. Roger jest w pierwszej trójce na świecie, a Ferrero w pierwszej dziesiątce, a López leży u szczytu 20. To wszystko zależy tylko od tego, jak moje ciało jest w stanie utrzymać. “

Odwagę bojowników, którą kocha i dyskutować o ostatnim weekendzie w Frampton-Quigg. “Bokserzy ryzykują dużo w ringu. To jedna z rzeczy, która mnie przyciąga.Chcesz zobaczyć coś w rodzaju nokautu, ale naprawdę nie chcę widzieć rannych. To ciągle dylemat, gdy oglądam boks. Jedyne czasy, kiedy się denerwuję ogląda naprawdę dużą walkę lub kiedy gra mój brat. Wchodzę na scenę, w której się trzęsie.

“To dziwne. Ale rzecz, o którą naprawdę lubię w boksie jest to, że na końcu się szanują. Uważam, że to niesamowite, bo czasem przed walką robi się trochę za dużo. Mogą to zrobić sobie nawzajem i przezwyciężyć tyle bólów, a potem na ostatnim dzwonku okazywać taki szacunek “.

Murray opuszcza również niektóre z lekcji, które nauczyli się od innych wspaniałych sportów Postacie jak Sir Alex Ferguson. “Mówił o trzech Cs…spójności, koncentracji i ufności.Ale przez większość czasu po prostu bombardowałam go pytaniem, kto jest lepszy? Messi czy Ronaldo? “

Nowy tata śmieje się samą sobą, ale będzie to niespodzianka, jeśli Murray nie będzie się starał trudniej niż kiedykolwiek podnieść swój własny trio Cs na jeszcze wyższy poziom w ciągu najbliższych kilku lat. Spójność, koncentracja i ufność mogą wylać z niego, jako treść i spełnione w domu, wraca do walki w warunkach gladiatorialnych na kortach tenisowych. Następny etap, dla Murray i reszty z nas, obiecuje być jeszcze bardziej chwytliwy niż ostatnia dekada. Facebook Twitter Pinterest Andy Murray patrzy na trofeum królowej trofeum, który wygrał cztery razy. Zdjęcie: Tom Jenkins dla strażnika

Rate this post