Beckenbauer przyznał błąd kupując głosy, ale odmawia

Niemiecka legenda Franz Beckenbauer zaprzecza, że ​​wybór na organizatora Mistrzostw Świata w 2006 roku kupił głosy, co bada Komisja Etyki FIFA. Przyznał jednak, że jako Bet365 szef komitetu organizacyjnego popełnił błąd, jak nazwał nieprzezroczysty płatności za uzyskanie dotacji.

Według tygodnika Der Spiegel, organizatorzy turnieju z tajnego funduszu kupił cztery głosy, a więc minimalnie pokonała RPA. Fundusz podobno założona przez nieżyjącego już byłego szefa Adidas Robert Louis-Dreyfus, a to musiało być ponad dziesięć milionów marek.

Beckenbauer dziś w komunikacie Bet365 bónusz prasowym potwierdził, że w 2005 roku udał się na konto FIFA “nieprzezroczystego płatności” w wysokości 6,7 mln euro, ale to było najwyraźniej do czynienia tylko z komitetu finansowego FIFA, aby uzyskać dotację na organizację mistrzostw.

“Teraz z powrotem, aby zobaczyć, że to był błąd, a jako szef komitetu organizacyjnego dla niej, biorę pełną odpowiedzialność”, powiedział Beckenbauer. “My na pewno, ale nie kupić głosów na poparcie naszego kandydata,” powiedział septuagenarian były mistrz świata.

Sprawa dotyczy niemieckiego stowarzyszenia prezes Wolfgang Niersbach który był wówczas wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego, dlatego Beckenbauerovou Bet365 prawicy. “Pieniądze na wniosek komitetu finansowego FIFA, został zwolniony do 170 mln € w budżecie komitetu organizacyjnego”, powiedział Niersbach. Zapytany, dlaczego musiała zapłacić niewielką kwotę, aby odblokować znacznie większą sumę, ale powiedział, że nie wie.

Rate this post