Bezpieczne łózko dla dziecka

Jedną z pierwszych niezwykle ważnych decyzji jakie musi podjąć każdy rodzic jest decyzja o tym jakie kupić pierwsze łóżko dla swojego dziecka. Oferty są bardzo bogate. Ceny również bardzo  się od siebie różnią. Który aspekt podczas tego zakupu powinien być decydujący. Cena? Jakość? . Niestety ale niewiele jest propozycji które spełniałyby obydwa te warunki. Niestety ale jakość musi kosztować. Dlatego nie możemy porównywac łózka zrobionego z litego drewna do łóżka zbudowanego z materiałów takich jak płyta wiórowa.

Zdecydowanie najzdrowsze dla naszego dziecka będzie łózko dziecięce z litego drewna.  Takie łożka gwarantują ze nasze dziecko nie będzie miało od swoich pierwszych dni kontaktu z toksycznymi substancjami jakie niestety są używane do produkcji mebli z płyt. Do tego dochodzi ewentualna toksycznośc farb i lakierów. Dlatego łóżko drewniane dla dziecka to zdecydowanie najlepszy wybór.  Gwarantuje bezpieczeństwo. W meblach drewnianych wszystkie krawedzie są profilowane.  Więc także w tym aspekcie jest kolosalna przewaga tego typu mebli.

Jest oczywiście całe mnóstwo modeli porządnych drewnianych łózek. Mamy więc łózka dziecięce z szufladami , łózka piętrowe i wszelkie inne. Jednak jeśli już wybierzemy odpowiadający nam model łózka stoimy przed kolejnym dylematem. Jaki materac dla dziecka wybrać. Tutaj możliwości jest jeszcze więcej. Jest tyle rodzajów wypełnień materacy, że czasami można się pogubić który z nich jest najbardziej odpowiedni. O jednym jednak powinniśmy pamiętać koniecznie. Materac musi być na tyle twardy aby pomagać , a nie szkodzić w rozwoju kręgosłupa i całego układu kostnego naszej pociechy. Tak więc kupując materac do łózeczka musimy wszystko bardzo dokładnie sprawdzić.

Niby wszystko wydaje się proste. Ale tak nie jest. Musimy pamiętać ze decyzja o tym jakie łózko kupimy i jaki materac wybierzemy może mieć kolosalny wpływ na dalszy rozwój naszego dziecka. Jeśli potrzebujesz fachowych porad na ten temat radzimy skonsultować się z infolinia na stronie babymeble.pl. Doświadczeni konsultanci udzielą nam szczegółowych odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

Rate this post