Branko nie miał wątpliwości co do swojego protegowanego

A to nie są puste słowa. Każdego dnia Clouds siedział na rowerze i pojechał do Lublany na trening – to jest 46 km. Oblak grał dla Olimpii 34 razy, po czym w 2009 roku został zaproszony przez Empoli. Ale Słoweńczyk nie chciał się spieszyć z decyzją i pojechał do Anglii, gdzie zaproponowano mu pokazanie się w Fulham. Po szkoleniu z londyńczykami postanowił pozostać w swojej ojczyźnie i przedłużył kontrakt z Olimpią do 2011 roku.

Ale propozycje nie przestały przychodzić. Teraz z Portugalii – Benfica była bardzo zainteresowana młodym talentem. Martwili się tylko, jak poważny jest ten młody człowiek i jaka jest jego postać. Czy lepiej poradzi sobie z presją w zespole?
Branko nie miał wątpliwości co do swojego protegowanego. Powiedział Portugalczykom, że “jestem gotów zbudować moją farmę, że nikt nie będzie żałował przejścia”. W 2010 r. Cloud nadal zdecydował się opuścić Słowenię, ale nie miał czasu, aby wylądować w Lizbonie, ponieważ został natychmiast wysłany do wynajęcia w Beira-Mar. To był dopiero początek: potem grał dla Oljanensi, Uniana Leirii i Riu Avi. W końcu pojawiła się szansa na grę dla Benfiki – Arthur Moraes doznał kontuzji. To była jego szansa, a Chmury chwyciły go obiema rękami. W 24 meczach stracił sześć bramek. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na doskonałą grę w derbach z “Portem”, który został wygrany z wynikiem 2: 0.

Nuno Espíritu Santo, obecnie trener Wolverhampton Wanderers, następnie pracował z Riu Avi. Chmury są przez niego bardzo dobrze zapamiętane: “Chmury oznaczają rodzaj bramkarza, którego szanuję. Ma technikę, ale nie tylko – nie wolno nam zapominać o postaci. To bramkarz, który bezgłośnie radzi sobie z trudnościami, bez stresu i nerwów, bez względu na to, kto mu się sprzeciwi. ”

***
A gdy tylko grał w najwyższej portugalskiej dywizji, został zauważony przez Atletico – wielkiego konesera utalentowanej młodzieży. Bez żadnego wahania hiszpański klub uczynił Słowenię najdroższym bramkarzem w historii przykładów, kupując mu 16 milionów euro w 2014 roku. Diego Simeone jest znany z pracy z młodymi talentami, ale zanim Oblak w końcu osiągnie elitarny status w nowej drużynie, będzie musiał wiele znieść.

Rate this post