Chociaż cieszył się zasłużonym wypoczynkiem w USA

W styczniu tego roku, w którym tylko klub nie pasował do byłego mentora “Barcelony”. Chociaż cieszył się zasłużonym wypoczynkiem w USA, media nie przestały wybierać opcji idealnej kontynuacji kariery hiszpańskiego specjalisty. Według plotek Guardiola zdołała podpisać kontrakt z PSG, z Manchesterem City i Chelsea, a najbardziej zdesperowani dziennikarze rozkoszowali się nawet nowościami, ponieważ Pep podpisał kontrakt pod nowym kontraktem z Realem Madryt, najgorszym wrogiem katalońskiej drużyny . Wszystko to oczywiście zostało podsycone przez dziennikarzy, aw międzyczasie “główny bohater” spokojnie negocjował z przedstawicielami Bawarii. To było z klubem w Monachium, który ostatecznie zgodził się Josep. Wtedy, po raz pierwszy po oficjalnym potwierdzeniu, wydawało nam się, że Guardiola można było od razu przekonać, ale teraz wszyscy doskonale rozumieją, że Hiszpan rozważa ofertę z Bawarii przez ponad miesiąc.

Gdy tylko wszyscy zdali sobie sprawę, że w lipcu Josep Guardiola będzie kierowany przez najlepszy klub Bundesligi, rozpoczęły się inne rozmowy. Dlaczego wybór padł na “Bawarię”? Myśli i oświadczenia były bardzo różne, ale wiele sprowadzało się do jednego – hiszpański ekspert nie może sobie pozwolić na zepsucie reputacji zwycięzcy! Logika polega na tym, że wybierając angielski klub, musisz ciężko pracować, aby wygrać mistrzostwa, ponieważ zawsze są drużyny godne siebie, które twierdzą, że są złotem. Ścigaj pieniądze dla Francji, stawiając się w trudnej sytuacji, gdy wciąż jest całkowicie “surowy” zespół, z pięcioma lub sześcioma najlepszymi graczami, próbującymi osiągnąć nowy poziom. I wreszcie trzecia opcja – “niemiecki samochód”, który nie ma sobie równych w Bundeslidze i Europie, z zestawem do gry, świetną kompozycją i zwycięstwem we wszystkich turniejach. Wybór jest oczywisty!

Którzy nie twierdzili, że Josep Guardiola stchórzył i udał się do “Bawarii”, aby nadal zbierać kolekcję tytułów i trofeów bez większego wysiłku. Ale przecież taki klub nie oznacza wygrywania wszystkiego. Po “wymagającym” zebraniu Jupp Haynkess w zeszłym sezonie presja na Guardiola jest ogromna. Nowy sezon rozpocznie się już niedługo, co da odpowiedź na te pytania, ale na razie możemy tylko rozumować i zakładać, czego można się spodziewać po nowym “Guardiol Bavaria”.

Rate this post