Christian Horner wzywa wszystkie strony, aby zaoszczędzić F1 na najważniejszym spotkaniu w Genewie

Porywający krzyk niemal zagłuszał dźwięk samochodów Formuły 1, którzy wrócili do życia na torze Circuit de Catalunya, a Christian Horner, szef zespołu Red Bull, wezwał sport, aby się uratować na spotkaniu w Genewie we wtorek po południu.

Spotkanie jest faktycznie ostatnią szansą, aby F1 poparło serię radykalnych propozycji ożywienia sportu w 2017 r. Z bardziej agresywnie zaprojektowanymi samochodami o szerszych oponach, które trudniej jest prowadzić i pięć sekund po okrążeniu Szybciej.Sebastian Vettel szybciej niż Lewis Hamilton w pierwszej sesji testowej F1 Czytaj więcej

“Musimy to zrobić teraz, ponieważ jeśli potrzebujemy jednomyślnej umowy [wymaganej po upływie terminu lutym], możesz również zapomnieć To “, powiedział.

Dzień, który musi zostać zajęty, jest długi.W porannym spotkaniu grupy strategii F1 z udziałem wiodących zespołów nastąpi pełne spotkanie komisji F1 z udziałem Berniego Ecclestone, prezesa sportu, prezesa FIA, Jeana Todta, organizatorów wyścigów, sponsorów, Twórcy Pirelli i zespołów.

Horner powiedział: “To świetna okazja, aby zrobić coś fantastycznego dla fanów. Powinniśmy to zrobić właściwie. Nie chcesz być w połowie w ciąży. Musimy chwycić byka za rogi i porozmawiać z podstawami, jakie pojawiły się na najbliższy rok prawie 12 miesięcy temu. Mamy czysty kawałek papieru “. Władimir Putin powinien być odpowiedzialny za Europę, mówi Bernie Ecclestone z F1 Czytaj więcej

Zmiana radykalna zmieściłaby się z Red Bull. Ponieważ w Adrian Newey mają najlepszych projektantów w F1.Potrzebuje czystego papieru więcej niż ktokolwiek inny, aby mógł stworzyć nowy, aero-ledowy samochód. Horner, w swoim najbardziej ewangelizacji, kontynuował: “Byłoby to wielki wstyd, gdyby ta możliwość została pominięta. Rzeczą, która mnie dotyczy, jest to, że każdy zespół ma zainteresowanie. Musimy zobaczyć silne zarządzanie i przywództwo. Nie sądzę, że F1 jest w kryzysie, ale mamy okazję zrobić coś naprawdę dobrego. “

Bardziej pesymistycznie dodał:” To będzie ciekawy dzień. Ecclestone niedawno opisał F1 jako “najgorsze, jakie kiedykolwiek byłem”, dodając: “Nie chciałbym spędzać pieniędzy na zabraniu mojej rodziny do oglądania rasy .Nie ma mowy “. Horner przybył na pomoc swojemu sojusznikowi, kiedy powiedział:” Myślę, że Bernie jest sfrustrowany tym, gdzie jest Formuła 1 iw dawnych czasach łatwiej go naprawić. Teraz mamy tę demokrację w Formule 1, bardzo trudno się pogodzić z wszystkimi. “

Poprosił Ecclestone, aby w pełni uczestniczył w spotkaniu. “Potrzebujemy posiadacza praw do własności handlowej [Ecclestone], a organ zarządzający [FIA] wyrównany lub nie ma szans.”

Pierwszy dzień testów w Barcelonie był zdominowany przez mistrza świata Lewis Hamilton , Który walił obieg 156 razy, podczas gdy jego Mercedes zgromadził dane na nadchodzący sezon. “To był niesamowity dzień”, powiedział. “Nigdy nie miałem dnia – taka praktyka jak ta. Aby dostać się do nowego samochodu i nie ma problemów, to niezwykła praca wykonywana przez zespół.To było zachęcające.

“Trudno poprawić. Perfekcja zawsze się rozwija. Samochód jest lepszy. Czuję się bardzo silny i chcę wygrać jest częścią mojego DNA. To nie tak, że muszę się zrewidować siebie lub uzyskać motywację z cienkiego powietrza. “Przyznał, że przerwał szkolenie w zeszłym sezonie po wygraniu mistrzostw w Austin.

Hamilton był najbardziej kierowcą, ale Sebastian Vettel był najszybszy w Ferrari. Najszybszy z jego 69 okrążeń był o pół sekundy lepszy od Hamiltona, choć na tym etapie takie postacie są bez znaczenia.

Dyrektor wyścigowy McLarena, Eric Boullier, jest wciąż nawiedzony przez zeszły rok z okropnym startem silnika Honda I był rozczarowany po porannej sesji, kiedy powiedział: “Niewystarczająco.Nie mieliśmy najlepszego przebiegu i mieliśmy kilka problemów w samochodzie “. McLaren wyglądał na szczęśliwszy pod koniec dnia, kiedy Jenson Button wyznaczył sobie bardzo wysokie okrążenia.

Rate this post