D-dzień w lidze w Ugandzie jako Villa gospodarzem swojego starego wroga, Vipers SC

Niewiele osób spodziewało się, że to zrobią, głównie dlatego, że firma Express miała jednego z największych napastników w kraju, Freda Tamale, w najlepszej formie, podczas gdy Ibrahim Kirya, znużony centro-naprzód, podpisany przez Villa z dużą fanfą w poprzednim latem, Flop kampanii, poplamiony kilkoma lękami.

Stracił miejsce w roli regularnego startera i wezwano go, aby go pominąć w deciderze – ale trener asysty Villa, Paul Hasule, Lepszym pomysłem i przekonał menadżera zespołu Timothy’ego Ayiekoha, aby mógł z nim walczyć.

Zamiast tego wyrzucić Kirię, Villa przesunęła napastnika na środek z powrotem z instrukcjami oznaczającymi Tamale’a poza grą.Kirya robiła to dokładnie, pomagając Villa zachować czystą kartę, gdyż wymyślili zwycięstwo 1: 0, aby wygrać tytuł, który wygrał z nimi rok wcześniej.

Kirya pozostała obrońcą dla reszty Jego kariera, a teraz, już ponad dwie dekady później, ma szansę kierować Villa, najbardziej udekorowanym klubem w Ugandzie, przez kolejny koniec sezonu i daleki sposób na zdobycie pierwszego tytułu jako kierownika i Villa od 2004 roku

W piątek po południu na stadionie Memorial Stadium w Nakivubo w przedostatniej rundie meczów Ugandy Premier League Villa gościła liderów, Vipers SC. “To dokładnie taka sama sytuacja jak w 1994 r.”, Mówi Kirya. “Naprawdę potrzebują tylko remisu i musimy wygrać, więc będziemy atakować do maksimum.Jestem w 100% pewien, że to zrobimy. “

Choć kilka dni temu Villa była podobnie przekonana, że ​​zmierzają do meczu, jako drużyna na szczycie, ale to było przed ostatnim skręceniem w Sezon, który jak zawsze w Ugandzie miał również mnóstwo intrygi poza boiskiem. Villa widziała, że ​​gdyby we wtorek wygrały mecz z Kira Young (co zrobili) , Byłyby na pierwszym miejscu – w niczym nie pomogły w tym, że w tym sezonie zdobyli 12 punktów przez komisje dyscyplinarne po różnych domniemanych wykroczeniach przeciwników, w tym na polu niekwalifikowalnych graczy i chuligaństwa.

Inne Kluby skorzystały także z przepadku meczów, ale żaden z nich nie był taki sam, jak Villa, który wygrał z czterema remisami, zmienił się w zwycięstwa 3-0, w tym dwa z grupy Express, których fani byli winni za to, że gwałtowność zakłóciła obydwie mecze pomiędzy nimi w tym sezonie.

Ta gwałtowność wynika z starć między klubami w latach 90., espe A mianowicie walkę i korupcję, która nastąpiła przez wiele lat po meczu z 1994 r., A nadir nie dotarł do 2003 roku, kiedy Villa wygrała ligę dzięki wygranej z Akol FC na 22-1, która pojawiła się tylko Dziewięciu graczy po różnych rodzajach zagrożeń, łapówek i przeciwdziałania różnym źródłom.

Wydarzenia z tego roku skłoniły wielu Ugandów do lokalnej piłki nożnej.

Obecnie jest więcej przejrzystości, ale Nie jest trudno zrozumieć, dlaczego inni zespoły, a zwłaszcza Vipers, wyraziły obawy co do liczby wyroków, które w tym sezonie zasłynęły na korzyść Villa.W następnym tygodniu sprawy zanikały jednak w odmiennym kierunku, a oryginalny wynik między URA FC a Villa – remis 1-1 – został przywrócony po apelacji URA, który przedstawił dowody wideo Obaliłby twierdzenie, że polecił zawieszonego zawodnika.

Villa twierdzi, że teoretycznie mogą zdobyć dwa punkty po meczu przeciwko Vipers, co znacznie zmieniłoby konsekwencje remisu W tym meczu, ale ich oczekiwanie nie przyniesie owoców. A fabuła staje się jeszcze grubsza: orzeczenie jest również nieuchronne na skargę złożoną przez Entebbe FC, która oskarżyła Villa o ogłoszenie niekwalifikowanego zawodnika w meczu z Rwenshamą.

Co to za różnica? Miało to związek z Entebbe?Nic wielkiego, dlatego zwolennicy Villa twierdzą, że Vipers dały im to do głowy (i oskarżył jednego ze swoich byłych menedżerów o zwalnianie rywali), a wszystko to dodaje więcej żółci do dzisiejszego starcia.

Będziesz teraz zebrany, że nie był to bezzasadny sezon pod względem organizacyjnym. Nie znaleziono systemu śledzenia zawieszeń i sprawdzania sprawozdań sędziego. Zamieszanie jest wciąż zbyt powszechne w stadionach. Dwie drużyny zostały zadokowane w tym sezonie na bojkotowanie meczów nad argumentacją o dochodach z telewizji.

Problemy finansowe oznaczały, że w ubiegłym tygodniu Entebbe mógł tylko polecić dziewięciu graczy.Jednak wszystko to musi być uwzględnione w kontekście: obecna szorstkość jest niczym w porównaniu do chaosu, który sabotował krajową piłkę nożną w Ugandzie do tego sezonu.

Faktem jest, że osiągnięto postęp w tym, pierwsza kampania Ponieważ rząd dwa lata temu interweniował, aby rozwiązać dwa górne loty, które działały równocześnie w kraju z powodu rozłamu między Federacją Piłkarską Ugandy a organizmem pierwotnie wynajętym przez nią do zarządzania ligą krajową. Wszystko wskazuje na to, że przejście od tego zrujnowanego stanu rzeczy daje optymizm.

“To zdecydowanie sezon poświęcony piłkarskiej drużynie w Ugandzie”, mówi Joseph Owino, założyciel ugrończości sportowej w Ugandzie kawowo .com. “Ostatni sezon był nękany przez dwa równoległe ligi walczące o legalność.Teraz, gdy istnieje pojedyncza zorganizowana liga, piłka nożna klubowa stała się bardziej konkurencyjna, a fani entuzjastycznie powracają na stadiony.

“W przeszłości zamieszanie było najbardziej destrukcyjne – były kliki i sprzeczki nie tylko między Kluby, a czasami nawet w samych klubach, z różnymi frakcjami, nad którymi liga ma nadawać priorytet. Co więcej, na poziomie instytucjonalnym jest jeszcze jedna jedność – jak Ugandyjska Federacja Piłkarska i organizatorzy ligi wydają się działać ze sobą serdecznie. “

Tak więc zdjęcia przed i po całkiem niezły dla obecnego liga.Tymczasem dzisiejsze duże spotkanie zapowiada również przyjemny kontrast.

“Vipers to twardy zespół, który gra dobrą grę krótkotrwałą i utalentowany pomocnik, ale możemy wyrwać im się z inteligentnymi długimi piłkami”, mówi Kirya. “Jesteśmy solidnym zespołem, który atakuje i bronił jako jeden, a my mamy kilku graczy, którzy mogą mieć różnicę w dowolnym momencie, na przykład Steven Bengo i Victor Emenayo. To będzie ekscytujące. “

Rate this post