Faksa sa nebojí! Ustál facku od Subbana aj následnú bitku

Zábava na prvý mieste. V tomto duchu sa riadili hokejisti Nashvillu a Dallasu počas nočnej bitky, ktorú Stars viedli ešte po polovici tretej časti v pomere 3: 0 a nakoniec ju potupne odovzdali a prehrali 3: 5. Ešte, než Jamie Benn v 13. minúte otvoril skóre, sa tri dvojičky stihli pobiť, dve dokonca v prvej minúte. Tam bol v pästné akcii aj Radek Faksa.

Nashville a Dallas sú tímy, ktoré ešte tento rok čaká Perná bitka o účasť vo vyraďovacej časti. Predators už sa do nej po fádnym štarte do ročníka úspešne zapojili, vyceril zuby a konečne hrajú tak, ako sa od nich čakalo.S Dallasom je to naopak stále horšie, ale tím Lindyho Ruffa sa snaží neustále ukazovať húževnatosť a chuť.

Rivalita bola na nedeľňajšom ľade cítiť od začiatku, prvýkrát zhodili 1xbet app rukavice už v 24 sekunde zápasu domáci Ryan Johansen a Zrzek Cody EAKIN. Vážnejšie bolo všetko len o 21 sekúnd neskôr, to už sa so vstupom Antoina Roussel z Dallasu na ľad dal očakávať povyku.

VIDEO: Faksa sa pobil s Fiddler

< p> Vyhlásený provokatér a nejtrestanější hráč celej NHL nedokázal prehryznúť postrčenie od Austina Watsona, prať sa s ním ale nechcel. Ako zástanca kamaráta prišiel Radek Faksa, ktorý najskôr schytal facku od hviezdneho beka P.K.Subbana a nakoniec sa pustil do bitky s veteránom Vernonom Fiddler, s ktorým ešte pred rokom zdieľal šatňu.

O trinásť rokov starší kanadský útočník mal na začiatok navrch, ale český hokejista sa pred jeho údermi schoval a nakoniec ho položil na zem. Svoju tretiu bitku v sezóne zvládol slušne, z výsledku stretnutia musel byť veľmi sklamaný. Nahral síce na úvodný gól stretnutia kapitánovi Benni, nakoniec ale sledoval kolaps mužstva a zakončil bitku s bilanciou – 3 na svojom konte.

“Vôbec neviem, čo povedať,” krútil hlavou po zápase Benn. “Mali sme skvelý štart, traja naši hráči predviedli odhodlanie pri bitkách a do poslednej časti hry sme vstupovali s vedením 3: 1.Toto je neprijateľné, “hneval sa kanadský hokejista.

Dallas posledné týždne prehráva aj vyhraté zápasy a priečky zaisťujúce play off sa mu stále vzďaľujú. Vo februári zatiaľ vyhral klub jediný zápas z šiestich a ak to takto pôjde ďalej, na konci mesiaca počas prestupovej uzávierky by mohol byť v šatni Stars solídny prievan…

VIDEO: Zostrih zápasu Nashville – Dallas

Domáci: 35:25. Josi, 40:45. Josi, 44:40. Järnkrok, 46:02. Forsberg, 58:22. Fisher

Hostia: 12:24. Ja. Benn, 15:46. Sharp, 32:04. D. Shore

Zostavy

Domáci: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, PK Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Åberg, Fisher (C), C. Smith – C.Wilson, Järnkrok, Neal (A) – McLeod, Fiddler, Watson. Hlavný tréner: Peter Laviolette.

Hostia: Niemi (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Jo. Benn, Oleksiak, Johns – Ja. Benn (C), EAKIN, Eaves (A) – Roussel, Faksa, Seguin – Korpikoski, D. Shore, Sharp (A) – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie. Hlavný tréner: Lindy Ruff.

Rate this post