Gareth Southgate miał rację, kładąc znak nad Raheemem Sterlingiem

Szczęśliwych tysięcznych każdego. Kolejny miesiąc, kolejny punkt orientacyjny w Anglii. Witamy w tysięcznym przesadzonym mini-dramacie, który ma ożywić międzynarodową przerwę w innej sytuacji.

Gratulacje należy się ze wszystkich stron. Najpierw Raheem Sterling za podżeganie do poważnego, ale dalekiego od ostatecznego załamania pola treningowego.Drugi po Premier League, największej na świecie sportowej telenoweli, za przyznanie nam tego spin-offowego odcinka i wreszcie FA za „ogłoszenie” incydentu w powolny poniedziałkowy wieczór, elektryzując nagromadzenie do nieuniknionego 2: 0 [Kane 2 (1 pióro)] zwycięstwo u siebie z Czarnogórą. Raheem Sterling uważa, że ​​Southgate przesadnie zareagował na sprzeczkę Gomeza Czytaj więcej

Odbędzie się wyścig, aby opowiedzieć tę historię najgłośniej: dynamika klubu na klubie, najgłębsza tło, najkrwawsze zbliżenie paznokcia, pierwsze zdjęcia CCTV przedwcześnie spakowanej walizki na kółkach Sterlinga.

Ale bądźmy szczerzy. Incydent ledwie zasługuje na komentarz. Energiczni młodzi mężczyźni robią prywatne zawody tak długo, jak długo są energiczni młodzi mężczyźni.Legenda głosi, że w latach przed wojną domową wojsko amerykańskie straciło na pojedynkach prawie tyle samo oficerów, co w walce z wrogami. Sterling i Joe Gomez poradzą sobie. To nie jest wołowina na całe życie. Cholera, jak zapewne zauważyliby oficerowie armii amerykańskiej z XVIII wieku, zdarza się.

W którym momencie wejdź do prawdziwego świata. To Anglia, kraina napędzanej osobowością 24-godzinnej obsesji na punkcie wiadomości. Oglądanie, jak Gareth Southgate krzywi się i marszczy brwi, przedzierając się przez popołudniową konferencję prasową, która była właściwie piątym rokiem dyżuru na placu zabaw, analizowaną przez środki masowego przekazu w telewizji na żywo („Gareth, słyszymy rozmowę o zadrapaniu.Czy możesz to potwierdzić? ”) Było boleśnie niezręczne. Piątka: zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny futbolowy e-mail.

„ Wszyscy byli bardzo dojrzali ”- powiedział Southgate, przypominając zaciekłą, ale zasadniczo przyzwoitą Ligę komisarza Narodów ds. zbrodni wojennych ogłaszającego kapitulację wysokiego rangą nazistowskiego zbrodniarza wojennego.

Z wyjątkiem tego, że jest to dokładne przeciwieństwo tego, co się wydarzyło. Nikt nie był dojrzały. Spektakl pełnoletnich dorosłych rozmawiających ponurym tonem męża stanu o jednym piłkarzu pytającym innego piłkarza, czy jest „nadal wielkim mężczyzną”, stanie się teraz częścią dramatycznego obrazu angielskiej piłki nożnej. Cieszyć. Jesteśmy bowiem głęboko trywialnym ludem.

A jednak tutaj jest tak samo: rzecz.I jak zawsze w Anglii, prawdziwym obiektem fascynacji jest opór, zbiorowa reakcja i sposób, w jaki odbija się echem w innych wątkach fabularnych, innych obsesjach. Facebook Twitter Pinterest Raheem Sterling na treningu z Anglią we wtorek. Zdjęcie: Greig Cowie / BPI / REX / Shutterstock

Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, wpłynęło to już na drużynę Anglii. W czwartek spadł funt szterling. To gest, na jaki Southgate może sobie pozwolić. Czarnogóra zajmuje 61. miejsce na świecie, na równi z nędzną Bułgarią. Sterling jest najlepszym zawodnikiem Anglii, ale jego pozycja jest zabezpieczona przed takim meczem.Southgate było w stanie zająć stanowisko w tej sprawie, aby wyrazić swoją osobistą władzę.

Punkt drugi i powiązany: decyzja o usunięciu Sterlinga z zespołu i posiadaniu tego incydentu jest całkowicie słuszna. zanim wyciekło. Nie wszyscy się z tym zgadzają.Źródła bliskie różnym graczom z Anglii zasugerowały niepokój z powodu nasilenia reakcji.

Podczas lekcji komentujących słychać było szerszy zarzut, że jest to przypadek niani, kolejny znak, że pasja jest wydłubana. nasz sport narodowy; być może nawet, jeśli spojrzysz głębiej, że feminazi turbo-kaczki wyniszczają nasz naród anglo-wojowników, ten, który wszyscy tak czule pamiętamy ze starych dobrych dni. Southgate próbuje zaciągnąć hamulce, ale Sterling v Gomez ucieknie i ucieknie | David Hytner Przeczytaj więcej

Jednak, jak powiedział kiedyś mędrzec, wielką rzeczą w dawnych czasach jest to, że są one dawnymi czasami. Jeśli gracze protestują, jeśli Sterling czuje, że może po cichu wyrazić swoje żale, wszystko to tylko wyjaśnia sprawę. Southgate ma rację, zajmując stanowisko.

Po pierwsze, Sterling otrzymał ostrzeżenie.Pojawił się późno na zeszłoroczne spotkanie towarzyskie z Nigerią, mając już dodatkowy dzień wolny. Southgate odstąpiło od kary, ale ostrzegło przed powtórzeniem. To ostrzeżenie musi coś znaczyć i należy zaufać Southgate, aby zdecydować, jakie to znaczenie.

To jest kluczowa kwestia. Anglia ma doskonałego menadżera, najlepszego w dojrzałej Premier League, z inteligencją i wolą zrozumienia zmienionych relacji zawodników i menedżera, klubu i kraju, statusu supergwiazdy i zasadniczo dobrowolnego charakteru drużyny Anglii. </P >

Southgate zna tę dynamikę lepiej niż ktokolwiek inny i sprawił, że działa. Do tej pory był adwokatem swoich graczy, wspierał ich w każdych okolicznościach. Ale nie ma sensu mówić cichym głosem, jeśli nie masz przy sobie dużego kija.W końcu menedżer reprezentacji Anglii nie ma nic poza swoją mistycznością, swoją miękką siłą. W momencie, gdy ludzie zaczynają decydować, że jest tu miejsce, aby grzebać w pokoju graczy, żeby się spóźnić, to w zasadzie nie masz znaczenia – cóż, wtedy przestajesz mieć znaczenie.

W tym samym czasie Sterling zasługuje na empatię. Jest wyjątkowo potężną postacią, wciąż ma zaledwie 24 lata, ale jest gwiazdą świata w procesie przemiany supernowej. Okaleczony, następnie ubóstwiony, a teraz katapultowany w kierunku swego rodzaju uber-sławy w przyszłości po Messim, po Ronaldo, Sterling jest obecnie sondowany do amerykańskiego giganta medialnego filmu dokumentalnego o jego historii życia.

Ma więcej zwolenników mediów społecznościowych niż Związek Piłki Nożnej. Jego wartość netto stanowi już jedną dziesiątą rocznych obrotów FA. Ta nierównowaga jest czymś nowym.Nie ma żadnych map drogowych, jak sobie radzić, jak biec obok tego poziomu siły, presji, zasięgu.

Pewne jest to, że Sterling znajduje własne ograniczenia i bez wątpienia będzie z tego więcej skutków przesadzona operetka. Miejmy nadzieję, że będzie to wymagało odpowiedniego oczyszczenia powietrza po obu stronach. Southgate ma rację, wyznaczając twardą linię wokół tego z powodów, które wykraczają poza dyscyplinę zespołową i zasady FA. Ale był i nadal może być bardzo dobrym przyjacielem gracza kroczącego rzadką i zawrotną ścieżką.

Rate this post