Jak być piłkarzem: złota zasada “nie będziesz tworzyć incydentu”

“Co masz na myśli, baw się?” obrońca sprawia, że ​​jego śledztwo jest zaledwie kilka centymetrów z mojej twarzy. To mój pierwszy sezon jako kwalifikowany sędzia, biorący udział w sobotnich ligach wokół Londynu. Miałem zamiar złamać sprzeciw. Spojrzałbym na fachowców, które trwały nadużycia i zastanawiałem się, dlaczego nie walczą z kartami. Kiedy jednak jesteś tam, zdajesz sobie sprawę, że złota zasada “nie będziesz tworzyć incydentu”.

Krzyżowiec sprawiedliwości, który gorliwie śledzi każdy szczegół i konfrontuje graczy z każdej okazji, będzie przytłoczony. Jest mnóstwo zdarzeń, nie patrząc więcej. Więc wyrównaj rzeczy, uniknij konfliktu.Dlatego zaoferowałem szybkie potrząsanie głową i biegłem dalej.

Gracz kręci się na ziemi. “Moje kolano!” “Który kolano?” “Krwawe piekło, ten, który jest wyraźnie zwichnięty. Myślisz, że możesz to wypróbować? “Gdy gracz oderwał się, zastanawiałam się, czy mógłbym zrobić więcej, aby go chronić. W końcu widziałem, jak to nadchodzi. Zadowolony z powodu decyzji, której nie dałem mu wcześniej podczas meczu, biegał po kuli z wściekłym zamiarem. Mógłbym ci powiedzieć, że dostanę kartę na kilka sekund przed rozpaczliwym strzałem. Na pochwałę bramkarzy krótkich (er) Czytaj więcej

Mówienie sędziemu pozwala, aby przepływ gry był postrzegany jako jeden z największych komplementów.Sugeruje to, że zamiast stać się wybrednym pedantem, sędzia zrozumie, że gra jest spektaklem i pozwala graczowi na umiejętności bez zakłóceń. To atrakcyjny pomysł, który szybko rozwija się w szarpnięcych ślizgach na boisku, który jest tak marzny, jak trawa.

Niech kilka drobiazgów idzie szlachetnym celem, pozwalającym na przepływ gry i wszystko się eskaluje. Jeśli ten narastający środkowy obrońca zadebiutuje z pierwszym naciskiem na plecach, będzie się mocniej naciskać następnym razem. Nowicjusz uważa, że ​​trudniejsze niż profesjonaliści, jeśli chodzi o przypadkowe akty przemocy – głębia amatorskiego futbolu wypełniają gracze, którzy mierzą sukces ich popołudnia przez rozmiar kawałka, który wyciągnęli z ich przeciwnej liczby.W takich grach sędziujesz z obawy, że na zegarku pojawi się naprawdę szkoda.

Później wyraźna przewaga była jedną z najprostszych decyzji po południu, a teraz gracze z obu stron nie chcą odpocząć. Nawet jeden z bramkarzy pokonał 30 metrów, aby wziąć udział w debacie. Otaczanie grupą gniewnych mężczyzn jest zwykle doskonałym powodem do paniki, ale to jest jak zwykle dla sędziego.

Mimo że doświadczenie budzi spokój, nie jestem pewna, czy można być spokojnym w obliczu krzykującego tłumu. “Walka lub lot” jest zbyt wbudująca, aby to umożliwić.Więc zamiast tego musisz nauczyć się ignorować wzrost adrenaliny i skupić się na następnej decyzji.

Podczas gdy wszyscy z nas napotykają niezgody w naszych miejscach pracy, sędziowie działają w środowisku, w którym każda decyzja jest spełniana przez co najmniej jeden głos mówiący, że się mylisz. Większość z nich staje się szumem tła. Jednak wiesz, że masz jakieś błędy, a gdy głosy na boisku połączą się z wątpliwościami z tyłu twojego umysłu, zaczynasz kwestionować twój osąd. Jeśli nie rozwiążesz tej myśli, nawet najprostsze decyzje mogą wydawać się trudne.

Wielcy sędziowie mają kuloodporne poczucie pewności, które nie pozwalają (przynajmniej podczas gry) uznać, że mogą się mylić. Zastanawiam się, czy można tego nauczyć. Następna kolejka: czy ta kula do rozdania? Czy ręka była w naturalnej pozycji?A może został podniesiony w obronie? Wtedy minęła chwila, piłka wyczyszczona i trwa kontratak. Podjąłem decyzję, nie dokonując tego. Najtrudniejsze jest dzielenie się drugą decyzją. Jeśli zacząłeś myśleć, jesteś już za późno.

Ci z nas, którzy dorastali obserwując futbol w wieku tysiąca razy, są w niekorzystnej sytuacji; jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do ważenia niekończących się subtelności decyzji. Szkolenie, ze szczególnym uwzględnieniem szczegółowego znaczenia praw, nie pomaga. Wszyscy trenerzy szkoleniowcy obejrzeli bez końca wideoklipy i musieli nacisnąć przycisk “faul” lub “nie faul” w ciągu sekundy końca klipu. Aby zapewnić realizm, będę musiał kogoś krzycząc, gdy oni to zrobili. Andy Ryan Facebook Twitter Pinterest Kto byłby sędzią?Zdjecia: Matthew Ashton / AMA / Getty Images “Ty odstajesz, zepsuj gwizdek i zauważ, kto uderza”

Pamiętam żywy moment, kiedy tylko uderzyłam się w szczękę na boisku . To było na początku 1998 roku na terenie rekreacyjnym Faversham w malowniczym miasteczku, w którym mieszkałem wtedy. Byłem sędziego kwalifikowanego nie dłużej niż trzy miesiące, a podczas szczególnie niggly sobotniej po południu gry między dwoma lokalnymi sprawami rozlało się trochę na boisku.

Dwóch przeciwników, którzy byli ze sobą przez ostatnie pięć minut, wreszcie pękła i wybuchł pełny skrawek. Nie byłem szczególnie doświadczony, postanowiłem pojechać do mêlée i spróbować oddzielić ich od siebie, kiedy pozbyłem się zbłąkanego.Prawie natychmiast wszystko się skończyło, bo protagonista zapomniał o pukaniu siedmiu dzwonków z wroga. – Przepraszam – powiedział – to nie było dla ciebie.

Wysłałem obu graczy i wieczorem wypełniłem formularze (w trzech egzemplarzach) wyjaśniając wydarzenie do odpowiedniej ligi, mogłaby wyrządzić kary wszystkim graczom i zespołom.Kilka dni później wspomniałem o incydencie do bardziej doświadczonych odwołań na naszym comiesięcznym spotkaniu w Canterbury. “Woah”, powiedział jeden z nich “nie walczysz w takie sytuacje, stajesz na krawędzi tego, dmuchając gwizdek i zanotuj, kto wykopuje, a więc możesz je wyrzucić”. >

Przypuszczam, że ten incydent powinien był mnie wyprowadzić w czarne wieczory w sobotę po południu, a częściej w niedzielę rano w zatoce Herne & Whitstable Football League. Zamiast tego, ja, raczej entuzjastycznie, rzuciłem się do tego z gustu.Wielu wolało biegać wokół boiska w niedzielny poranek z tłumem niezmiennie oddawanych chłopców do biegania w rękawicach wypełnionych nienawiści twarzach zawodowych tatów w meczu poniżej 10 lat, zgłosiłem się na ochotnika, aby zostać reprezentantem sędziego w komisji ligowej.

Z perspektywy czasu jedna z największych atrakcji, jakie przywiodły mnie na rolę, była prosta okoliczność, że para, która skutecznie prowadziła ligę, była absolutnie piękna.W tamtych czasach, zanim większość z nas miała e-maila, Neil i Sharon wytypowali trzy miesiące na sprzęt dla zespołów o tak różnych nazwach, jak Tally Ho, Blean Sunday i The Crickets, i wpisz je w szczegóły, na którym gruncie odpowiada miał zostać rozegranych i kto sędzia był.

Neil spędziłby wtedy wieczorami niezmordowanie jeżdżąc po miastach i wsiach wschodniego Kentu, naciskając ręcznie pisane koperty przez skrzynki pocztowe 30 lub tak zarejestrowanych sędziów. Rozkoszowałam się tą kopertą, zastanawiałem się, gdzie będę urzędu i w których podziały się w ciągu najbliższych kilku tygodni.W dniu, w którym nauczyciel zabrał 40 dzieci do szkoły podstawowej, aby obejrzeć miasto Enfield Czytaj więcej

Komitet w Herne Bay & Whitstable Football League były też absolutnymi uprzywilejowanymi dyscyplinami, które przefiltrowały się do większości, ale nie wszystkich klubów. W związku z tym większość chłopców, którzy pojawili się w niedzielę w okolicznych wioskach Canterbury o 10.25 w niedzielę, mając kilka minut wcześniej przebywających na ramionach drużyny, która przymocowała siatkę do poprzeczki, była wdzięczna, że ​​dałeś czas, aby stanąć pośrodku parku i gwizdać, aby mogli kopnąć.

Ponieważ uderzenie w twarz świadczy, nie zawsze tańczył mi trawnik pod koniec lat 90. XX wieku.Widziałem brawlowanie, złamane nogi i niechętne podopieczni, które ledwo trzymały flagę, a głoszone przez menedżerów, aby dać zdumione decyzje, gdy przeciwnicy napastnicy zginęli na pozycji bramkarza w 89. minucie meczu. I zdarzały się przypadki, kiedy ciężko wyciągnęła się do środka połowa, celowo mrucząc pod nosem “co za szkoda, że ​​zmieniłeś się w jakiejś stodole w Patrixbourne po tym, jak dałeś opozycję karę za krzywdę, za to, że skazał nippy nastoletni skrzydłowy.

W ostatnim roku, w którym mieszkałem w Kent, zgłosiłem się na ochotnika, aby być przewodniczącym Herne Bay & Whitstable League, raz w miesiącu, spotkaniach frontowych i rzucić okiem na agendę, dzięki czemu nie podjęliśmy jeszcze decyzji o zamknięciu w pubie, w którym się spotkaliśmy.Jako prezent rozstania, kiedy w 2002 r. Przeniosłem się z powrotem do Nottingham, na cokole dostałem parę kieliszków do wina. Napis na płycie brzmi: “Dzięki za porę roku wczesnego wykończenia i całe wspomnienia”. Jednym z nich jest uderzenie w szczękę. Martin Naylor

Rate this post