Jürgen Klopp nieufnie podchodzi do defensywy Liverpoolu przed meczem Stoke

Jürgen Klopp walczył o angielskie słowo, które chciał opisać jako obrońca Liverpoolu przeciwko West Ham United – pasywny – i być może dlatego, że nie jest związany z jego drużynami. Nie było wątpliwości co do jego przesłania, ponieważ menedżer Liverpoolu nalegał, aby miejsce w finale Capital One było zagrożone kolejną gwiazdą w Stoke City.Geoff Cameron mógł Bet365 zmierzyć się z Liverpoolem po tym, jak Stoke wygrał czerwoną kartkę Czytaj dalej

Klopp ma kilka problemów z rywalizacją o wejście na pierwszy mecz we wtorek na stadionie Britannia, a co za tym idzie – o listę kontuzji, która rośnie w niewłaściwym momencie. Powrót Liverpoolu w wysokości 22 bramek jest najniższy w historii klubu po 20 meczach ligowych, a Christian Benteke jest jedynym uznanym napastnikiem, który jest dostępny.Próby naprawy Daniela Sturridge’a do końca kampanii, poprzez przyznanie strajkującemu programu treningowego zwykle zaprojektowanego na sezon przedsezonowy, zostały przerwane przez niewielkie niepowodzenia, a utrata koncentracji nadal osłabia dążenie Kloppa do spójności.

Ale nie zgadza się na słabości defensywne, które były wcześniejsze niż jego przybycie jako menedżer, i pojawił się znowu, gdy Michail Antonio poprowadził West Ham do zwycięstwa 2: 0 w sobotę.

“Byliśmy pasywni w tym moment i to nigdy nie jest dobre w futbolu, nigdy dobre w życiu “- powiedział Klopp. “Kiedy przegrywa Alberto [Moreno], jest to faul, ale wciąż mieliśmy 10 graczy bliżej naszego celu niż ten, który strzelił gola w końcówce. Mamy problem z krzyżami; zanim mieliśmy problem z ustawionymi scenami. Zawsze jest piłka w powietrzu.Dopóki piłka znajduje się na ziemi, przez większość czasu ją obsługujemy. Kiedy piłka jest w powietrzu, mamy pewne problemy z celami, które przyznajemy.

“Wiemy o tym. Musimy to rozwiązać. Jesteśmy naprawdę Unibet poważni w naszej analizie, jasne w naszych słowach. Bez wymówek. Na pewno musimy się zmienić. Jedną z największych zasad w futbolu jest to, że musisz zapobiegać krzyżom, ponieważ kiedy piłka jest w powietrzu, to jest 50-50. To nie jest dobry stosunek. Musimy to zrobić lepiej. Rozmowa jest łatwa, zmiana jest trudniejsza, ale mimo to musimy to zrobić. ”

Klopp nie ma do czynienia tylko z jedną poważną wadą.Od czasu, gdy w zeszłym miesiącu w ćwierćfinale Liverpool zagrał sześć razy przed końcem meczu, Liverpool strzelił tylko raz w pięciu meczach wyjazdowych – wygrał Benteke w Sunderland – z utratą Sturridge’a, Danny’ego Ingsa i Divocka Origi z powodu kontuzji tylko część problemu, jeśli chodzi o menedżera zainteresowany.

Poproszony o wyjaśnienie historycznych bramek Liverpoolu w lidze, Klopp odpowiedział: “Przede wszystkim, przepraszam.” Wyjaśnił: “Matką wszystkich celów jest szansa, szansa, więc mamy mieć je, a potem musisz je wziąć.Musimy być bardziej skoncentrowani, bardziej chciwi, bardziej zdyscyplinowani, mieć więcej wszystkiego.

“Jest wiele bramek zdobytych w setach w Premier League, nie tylko przeciwko nam, a my”. Byliśmy w stanie zdobyć punkty w tych sytuacjach i musimy to robić częściej. Daniel Sturridge doznaje dalszych obrażeń w Liverpoolu Czytaj więcej

“Nie jesteśmy w sytuacjach wystarczających, ale często jesteśmy w sytuacjach, w których możemy zdobywać bramki i nie używamy ich. Potrzebujesz pewności. Stworzyliśmy bramki w kilku meczach – sześciu przeciwko Southampton i tym podobnych – więc wiemy, gdzie jest cel, to dobrze. Ale musimy nad tym popracować. Mamy duże problemy z kontuzjami ze strajkującymi, więc musimy pracować, to nie jest kraina marzeń.Znamy liczby i nie jest to dobre, ale możemy zrobić to lepiej. ”

Klopp twierdził, że Mark Hughes wykonuje” świetną robotę “w Britannii i że wiedział więcej o Stoke niż jakikolwiek inny przeciwnik z Premier League, ponieważ z ich silnego byłego kontyngentu z Bundesligi, w skład którego wchodzą Marko Arnautovic, Mame Biram Diouf, Ibrahim Afellay, Joselu, Xherdan Shaqiri i Philipp Wollscheid.

Proces nauki trwa nadal w Liverpoolu, a były trener Borussii Dortmund podkreśla, że ​​jego gniew był nie tylko zarezerwowane dla jego graczy w West Ham.

“Czułem się odpowiedzialny w West Ham, tak właśnie jestem” – powiedział Klopp. “Zawsze czuję się bardziej odpowiedzialny za porażki niż za zwycięstwa, ponieważ myślę o tym, co powinienem zrobić inaczej przed meczem, aby uniknąć sytuacji podobnych do tych wokół goli West Ham.Menadżer może łatwo powiedzieć: “Nie mogę zdobyć goli ani bronić celów” – to tylko część prawdy. Jeśli to była cała prawda, to dlaczego jesteśmy tak dobrze opłacani? Musimy być odpowiedzialni za wspólne sprawy. Łatwo jest powiedzieć: “Ale powiedziałem graczom, aby to zrobili, to i to.” Tak, powiedziałem graczom, ale może nie przed meczem z West Ham, a teraz muszę pomyśleć o tym, czy mówię im zbyt często lub nie dość często. “

Rate this post